ЛЬВІВ

Роман Ілик: “Влада Львівщини імітує діяльність, а депутати - опозиційність”

0

Роман Ілик: “Влада Львівщини імітує діяльність, а депутати - опозиційність”

Для партії “Батьківщина” 2011-ий був особливо важким: ув’язнення лідера, суди, мітинги, протести... Звісно, львівська “Батьківщина” не залишалась осторонь. Її партійці часто бували в Києві, несли бойову службу під стінами Печерського суду і Лук’янівського СІЗО, проводили численні мітинги на вулицях Львова. Протестувати було проти чого: недолугі реформи влади погіршували соціальний рівень життя простих українців, тоді як очільники держави оточували себе розкішшю. Про економічні, соціальні та політичні тенденції минулого року розмовляємо сьогодні з керівником Львівської обласної організації ВО “Батьківщина” Романом Іликом.

Романе Романовичу, як оцінюєте минулий політичний рік для партії “Батькіщини” і зокрема, для львівського осередку?

Сьогодні “Батьківщина” має різні можливості на різних рівнях. Якщо говорити про парламентську фракцію, то там наші партійці мають можливість вносити на розгляд Верховної ради альтернативні законопроекти. На жаль, не завжди вони ухвалюються парламентом, де сформована чітка провладна більшість. Якщо говорити про діяльність львівського осередку, то сьогодні ми, так би мовити, “вулична партія”, оскільки були усунуті від виборів у Львівську обласну та міську ради.

Як Юлії Володимирівні вдається керувати партією з-за грат?

Те, що Юлія Тимошенко є незмінним лідером партії та опозиції, ні в кого не викликає сумнівів. Звісно, комунікація є, вона як правило відбувається через людей, що мають можливість бачитися з Тимошенко, через захисників та адвокатів. Таким чином стратегічно важливі для партії питання узгоджуються з лідером.

Як арешт лідера вплинув на загальний настрій у партії?

Арешт був несподіваним для більшості партійців. Хоча ті партійці, які займались бізнесом, відійшли ще раніше.  Адже бізнес йде туди, де влада, щоб свої економічні інтереси балансувати з політичними. Щодо справжніх партійців, які в “Батьківщині” не за преференції, їх арешт лідера максимально згуртував, консолідував. Непрості часи “очистили” партію від випадкових людей. Зате зараз маємо багато бажаючих поповнити лави партії. Як правило, це прості, звичайні люди, які незгодні з діями влади і становищем у державі.

Давайте поговоримо про економіку та соціалку. Яких помилок тут допустилася наша місцева влада?

Виконавча влада Львівщини імітує діяльність, а представницька імітує опозиційність. Результатом такої віртуальної діяльності є практично нульовий стан виконання головних економічних та соціальних завдань. У нас є визначена стратегія розвитку області до 2015-ого року. В рамках цього стратегічного документу заключена угода між місцевою владою і Кабінетом міністрів, де визначено пріоритетні напрямки, які мають фінансуватися урядом першочергово. Так ось, якщо аналізувати стан виконання цієї угоди, можемо сказати, що єдиним “подарунком долі” чи спадщиною для цієї нової, так званої, влади є “ЄВРО-2012”. Це єдиний аргумент на підставі якого Янукович і Азаров мають можливість здійснювати театральні поїздки до Львова, створюючи видимість розбудови, розвитку Львівщини.

Останні візити президента здійснювалися на гелікоптері, на живе спілкування з людьми гарант не виходив. Прем’єр ховався від галичан ще більше і не пообіцяв нічого конкретного для нашого краю. З такого прем’єра нічого і спитати. Якщо Тимошенко приїжджала до Львова, вона чітко казала в чому хоче розібратися. Коли питання стосувался тарифів, вона навіть приїжджала на сесію міської ради, аби попросити депутатів не підвищувати вартість комунальних послуг. Коли постало питання цілодобового водозабезпечення, Тимошенко, будучи на чолі уряду, виділила Львову на це чималу суму грошей. Нині ж київські високопосадовці не цікавляться у Львові нічим, що не стосується об’єктів для проведення футбольного чемпіонату. Та й там так нахабно розкрадаються гроші, що це виходить за рамки здорового глузду. Причому гроші ці беруться зазвичай з кредитів, зокрема і Міжнародного валютного фонду. А повертати ці кредити нам – звичайним платникам податків. За останні два роки на Львівщині змінилося три губернатора. Їм зручно давати обіцянки, які не виконуються з “поважних” причин – не встигли... Сьогодні з будівель на Винниченка мешканцям Львівщини користі не більше ніж з музею воскових фігур.

До речі, про кредити. Львів, та й зрештою вся Україна постійно живе у боргах, старі не погашаються, зате з’являються нові. До чого призведе така політика?

Перший тривожний дзвіночок пролунав десь в середині грудня: ми почули, що влада для чогось вивозить з країни за кордон золотовалютні запаси. Очевидно, це така вимога кредиторів, які не бачать реального механізму повернення своїх грошей і створють собі гарантії. Сьогодні українська валюта тримається штучно, вона мало чим підтверджена. Колись все це має припинитися. Але й це станеться тільки коли тим “нагорі” буде вигідно, адже й на обвалі грошей вони постараються заробити.

На Вашу думку, яка з реформ влади найбільш невдала?

Усі реформи влади це або задоволення своїх власних апетитів, або виконання вимог валютного фонду. В чому є покращення життя хоча б від одної з реформ? Чи може гіпотетично бути? Чи це стосується податкових нововведень, чи пенсійних... Українці стають дедалі біднішими. Надбавки до зарплат і пенсій – це, скоріше, подачки, які вже давно з’їла інфляція.

Чому мораторій на землю продовжили лише на рік?

Ця влада бандитська розраховує на те, що здобуде перемогу на парламентських виборах. І тоді зможе робити з цінним українським чорноземом все, що завгодно. Адже це найбільш ласий шматок, найбільш стратегічний продукт України. За безцінь куплена олігархічними кланами земля і перепродана іноземцям в десятикрат дорожче, обіцяє їм неймовірні прибутки. А нам, звичайним українцям, це загрожує стати кріпаками на своїй землі. І вже іноземний власник диктуватиме нам свої умови.

Про що свідчать масові протести українців, які не затихали в державі впродовж всього року?

Люди виходять сьогодні на вулиці не за політиків, не за ідейні переконання, а через особисті інтереси, що зрештою закономірно. Простим людям кажуть брати лопати і шукати “підножний корм”, а “обрані” розкошують і зовсім не економлять на собі. Більшість українців не задоволені ситуацією в державі. Поки що на протести виходять ті, кого дії влади зачепили найбільше. Далі їх буде ще більше.

Чого ви очікуєте від 2012-ого року?

Звісно, ми всі сподіваємося на те, що Юлія Тимошенко буде на волі. Жодного криміналу у її справі нема, можливо є політичні прорахунки, оцінку яким мають давати виборці. Навесні справу Тимошенко розглядатимуть у Європейському суді. Тут перемога буде за нами, сумніву нема. Інша справа, як рішення Європейського суду вплине на наші вітчизняні суди... Ми очікуємо, що саме Юлія Володимирівна очолить список нашої партії на вибори до парламенту. Ми очікуємо на перемогу, не просто одноосібну “Батьківщини”, а перемогу опозиції.

Новини партнерів

Loading...

Новини Trembita.info

Останні новини

13:33

У Львові контрабандними ліками торгували через Інтернет

11:26

Без гарячої води залишились 28 вулиць

17:55

Львів’янка здобула шосту перемогу на Євро-2018

16:27

Громада виступає проти будівництва сміттєпереробного комплексу

14:48

Що вимагають львів’яни від міської влади

Архів

lviv.comments.ua

block2

lviv.comments.ua
Загрузка...

Партнеры портала

Price.ua - сервис сравнения цен в Украине

   © «Комментарии:», 2014

Система Orphus