ЛЬВІВ

Місто має бути комфортним для життя, а не тільки для роботи

0

Місто має бути комфортним для життя, а не тільки для роботи

Тільки щасливі люди  вміють плідно працювати.  Адже яким би високотехнологічним не було виробництво, основний капітал будь-якої компанії — це люди. Люди, які працюють, люди, для яких працюють.

 Це правило добре засвоїли західні компанії, тому значну частину своїх коштів вони виділяють на різноманітні корпоративні заходи та соціальні проекти. Для України соціально відповідальний бізнес поки що явище нетипове. Можливо, тому, що у нас не так багато компаній, які розуміють, що вони в цій країні — всерйоз і надовго, а тому мають будувати плани не на рік-два, а на десять-двадцять років і більше. Тим не менше, приклади соціально відповідального бізнесу у нас є. Зокрема, енергетична компанія ДТЕК, дбає не лише про соціальний захист своїх працівників, а впроваджує проекти, які покращують якість життя у тих містах, де вона присутня.

«ДТЕК будує стосунки з місцевими громадами, ґрунтуючись на принципі взаємовигідного співробітництва, залучає представників місцевих органів влади і мешканців до розробки соціальних програм та оцінки їх результативності, -- говорить менеджер з корпоративної соціальної відповідальності компанії ДТЕК Вікторія Гриб. -- Ці принципи викладені у Декларації соціального партнерства, прийнятій Компанією ще у 2008 році. Згідно з цим документом, ДТЕК готовий забезпечити сприяння органам місцевого самоврядування у розробці планів розвитку міст з метою підвищення їх інвестиційної привабливості. Станом на сьогодні підписантами цієї Декларації є 19 міст та 4 районні центри України. Нещодавно ми розширили програму соціального партнерства на Західну Україну і очільники міст: Львів, Бурштин і Добротвір приєднались до Декларації. Основними завданнями у  співпраці з містами є енергоефективність в комунальному секторі, розвиток бізнес-середовища, охорона здоров’я, розвиток сучасної освіти, культура та спорт».

Кому, як не енергокомпанії, дбати про енергоефективність

Ефективне використання енергоресурсів — один з найважливіших напрямків діяльності компанії ДТЕК. Компанія намагається впроваджувати енергоощадні технології на власних підприємствах, а також допомагає модернізувати системи теплопостачання міст.

Так, у Бурштині стартував новий проект, ініційований компанією ДТЕК — енергоаудит міста. Схожа програма уже реалізована у місті Курахово, Донецької області. Там з березня по липень  2010 року провели енергетичний аудит системи теплопостачання міста в цілому, виявили її слабкі сторони і уже цього року встановлено п`ять централізованих теплових пунктів і змінена існуюча схема теплопостачання. Такі ж проекти реалізуються у Павлограді, Дніпропетровську та Києві. 

“Ми підписали трьохсторонній договір з ДТЕК та фірмою “Арніка”, яка, власне, і проводить енергоаудит. Уже незабаром матимемо результати,  – каже мер Бурштина Петро Курляк. – Це надзвичайно важливий для нас проект, оскільки ми наростили величезні борги за тепло — майже 20 мільйонів гривень. У нас є понаднормові втрати тепла у мережі. Передбачено, що тепловтрати можуть бути до 12%, у нас — до 42%. Енергоаудит дасть нам змогу виявити найслабші ланки нашої системи теплопостачання. Нам треба знати, де йдуть найбільші втрати тепла — через неізольовані труби, які ведуть до будинків чи підвали та горища? Наскільки стіни утримують тепло? Можливо, їх треба утеплювати. Якщо знатимемо, на якому етапі найбільші втрати, знатимемо, куди в першу чергу вкладати кошти”.

 Зрозуміло, що мережу теплопостачання треба замінювати повністю, бо вона уже застаріла. Так само, як і повністю утеплювати стіни панельних будинків, бо коли їх будували, то про енергоощадність не думали. Проте усе це — не можливо зробити одним махом. Усе це треба робити поступово, крок за кроком. Без енергоаудиту замінювати систему теплопостачання — все одно, що працювати всліпу. У місті сподіваються, що з коштами на модернізацію системи теплопостачання також допоможе ДТЕК. Зокрема, цього року компанія виділила на бюджет Бурштина мільйон гривень, на наступний рік обіцяють виділити місту на соціальні проекти не меншу суму.

ДТЕК — за соціальне партнерство з громадами

“Нещодавно наш акціонер пан Ахметов сказав, що одна зі стратегічних цілей компанії ДТЕК ― добитися такого рівня життя у містах де працюють наші підприємства та живуть наші працівники, щоб до 2030 року можна було сказати, що вони є найкомфортнішими не тільки в Україні, але й у Європі. Коли ми вперше почули це завдання, не повірили, що це серйозно. Виявилось ― серйозно, – каже директор  із зовнішніх зв’язків компанії ДТЕК Олександр Толкач. – Нині, коли ми підписуємо декларацію соціального партнерства з містами, у яких ми присутні, коли наші працівники допомагають цим містам формувати програми розвитку, ми справді хочемо, щоб не пізніше 2030 року, або й швидше, жителі цих міст відчули, що їм живеться комфортніше, аніж де-небудь у Європі. Це дуже складне, але дуже достойне завдання”.

Власне, компанія ДТЕК активно співпрацює зі Спільнотою соціально відповідального бізнесу. Співпраця полягає у тому, що за фінансової підтримки ДТЕК працівники місцевих рад проходять спеціальні навчання. Зокрема, як правильно складати певні плани, працювати з позабюджетними коштами, як подавати свої пропозиції на отримання грантів. Тобто суть у тому, щоб навчити місцеве самоврядування ефективно будувати свою роботу, залучати інвесторів тощо. Одним з прикладів такої роботи з місцевим самоврядуванням є відкриття швейного цеху у Добротворі. До компанії ДТЕК звернулась місцева громадська організація, з пропозицією допомогти відкрити саме швейне підприємство, оскільки у селищі багато безробітних швачок (колись їх готував місцевий коледж). Інвестора, який готовий був вкласти кошти у цех знайшли буквально за кілька тижнів. Як результат, через деякий час цех запрацював.

«Одним з основних принципів діяльності компанії ДТЕК є турбота про мешканців тих міст, де розташовані підприємства ДТЕК та наших партнерів. Ми зацікавлені у сталому розвитку тих регіонів, де присутні підприємства, що входять до ДТЕК. Бізнес може досягти своїх стратегічних цілей лише за умови побудови тривалих взаємовигідних відносин з суспільством та постійній турботі про навколишнє середовище, покращенні умов праці та життя своїх працівників. Ми прагнемо, щоб наш внесок у розвиток громад був системним, прозорим та довгостроковим», – вважає менеджер з корпоративної соціальної відповідальності ДТЕК Вікторія Гриб.

ДТЕК дбає за здоров’я людей

Один з найважливіших напрямків у корпоративній соціальній відповідальності компанії ДТЕК — спорт та здоров’я. Наймасштабнішим проектом є під’єднання регіональних лікарень до телемедичної мережі. Завдяки компанії ДТЕК Львів став єдиним містом у Україні, у якому аж п’ять лікарень отримали доступ до мережі «Телемедицини». Крім того, до львівського вузла під’єднали також Бурштинську міську лікарню. Як уже писав «ВЗ», проект “Телемедицина” полягає у тому, що медичні заклади об’єднують в одну мережу за допомогою оптоволоконних ліній (як інтернет). Таким чином, лікарі можуть консультуватись з колегами з інших закладів, передавати один одному діагностичну інформацію, не виїжджаючи за межі лікарні.  Це особливо важливо у випадках, якщо пацієнт нетранспортабельний, скажімо після ДТП. Йому може бути потрібна консультація відразу кількох спеціалістів різного профілю, тож телемедицина дає можливість отримати ці консультації дистанційно. А лікар, який консультуватиме, зможе отримати не лише усю інформацію про пацієнта на електронних носіях, а й побачити його за допомогою відеозв’язку.

 Для Бурштинської лікарні долучення до телемережі — це не лише покращення якості лікування та діагностики. Це гарантія, що лікарня, яка обслуговує не лише двадцятитисячне місто, а й прилеглі села, працюватиме. Проблема у тому, що у рамках реформування системи охорони здоров’я постало питання про скорочення відділень, а то й взагалі закриття багатьох медичних закладів. Мовляв, нерентабельно утримувати лікарню у кожному невеличкому містечку. Так у Бурштині з метою “оптимізації” уже ледь не закрили пологове відділення. Але завдяки допомозі компанії ДТЕК, яка виділила кошти на придбання сучасного обладнання для пологового відділення, питання про його закриття відпало. Якось нелогічно закривати відділення, яке має обладнання краще, ніж районна лікарня. Та й Бурштин — місто, де живе багато молодих людей, отже пологове відділення там вкрай необхідне.

В здоровому тілі – здоровий дух

Поза сумнівом, наша найбільша цінність — це здоров’я. На жаль, поки воно є, про нього не згадують. Але для того, щоб у містах, де присутні підприємства компанії ДТЕК, жили здорові люди, компанія вкладає кошти не лише в охорону здоров’я, а у спортивні заклади. Адже спорт загартовує не лише тіло, а й характер. Доведено — люди, які у дитинстві та юності займались спортом, досягають значно більших успіхів у кар’єрі, ніж “домашні” діти.

 Протягом цього року компанія реалізувала два важливі проекти на Західній Україні. У місто Бурштин до двадцятиріччя Незалежності України відкрили басейн “Дельфін”. Останні кілька років басейн був в аварійному стані, а тому не функціонував. Довелося замінювати все ― дах, вікна, чашу басейну... За розміром чаші “Дельфін” тепер відповідає європейським стандартам, тож у ньому можуть навіть тренуватись спортсмени-олімпійці. Загалом роботи обійшлися приблизно у три мільйони гривень. Зараз тут готують також тренажерний зал. На День Незалежності ДТЕК вручила керівнику басейну подарунковий сертифікат на 200 тисяч гривень ― для придбання спортивного спорядження.

Селище Добротвір, у якому також є теплова електростанція, цього року отримало від компанії відновлений футбольний стадіон. Власне стадіон, який є на балансі Добротвірської ТЕС, тривалий час залишався у стадії незавершеного будівництва. Але буквально за кілька місяців його вдалося перетворити на сучасний стадіон, який відповідає усім вимогам щодо організації футбольних матчів. Тут є усі умови для прийому двох команд ― душові, роздягальні, медпункт, кімнати тренерів, кімнати для інструктажу. Окреме приміщення для суддів. Збоку є також обладнано баскетбольний майданчик. Наразі це єдина спортивна споруда у Добротворі. У селищі є ще Дитячо-юнацька спортивна школа, яка готує спортсменів до світових змагань із веслування. Свого часу на Добротвірському водосховищі постійно проводили змагання з веслування, оскільки завдяки теплим водам, які надходять з електростанції, температура води у ньому завжди на кілька градусів вища, ніж у річках). Компанія ДТЕК виділила кошти на придбання човна та байдарки для місцевих веслярів.

Новини партнерів

Loading...

Новини Trembita.info

Останні новини

13:33

У Львові контрабандними ліками торгували через Інтернет

11:26

Без гарячої води залишились 28 вулиць

17:55

Львів’янка здобула шосту перемогу на Євро-2018

16:27

Громада виступає проти будівництва сміттєпереробного комплексу

14:48

Що вимагають львів’яни від міської влади

Архів

lviv.comments.ua

block2

lviv.comments.ua
Загрузка...

Партнеры портала

Price.ua - сервис сравнения цен в Украине

   © «Комментарии:», 2014

Система Orphus