ЛЬВІВ

Колесніков знайшов «стрілочника»

0

Колесніков знайшов «стрілочника»

Поміж львівською міською владою та Кабміном, а якщо точніше — поміж мером Андрієм  Садовим і віце-прем’єром Борисом  Колесніковим наростає «Євро»-конфлікт. Попри позірну гру в одній команді з підготовки Львова до Євро–2012 їм доводиться ділити відповідальність за обіцянки, які так і не були виконані, були виконані невчасно чи не в повному обсязі. І хоча автором значної частини обіцянок був столичний чиновник, «стрілки», радше за все, переведуть на львівську площу Ринок.

Найбільш показовою  стала ситуація з майданом біля залізничного вокзалу у Львові, за яку отримав  на горіхи, щоправда, не Садовий, а його перший заступник Олег Синютка. Обіцянка урядовців очистити площу і провести її реконструкцію зіткнулася зі спротивом місцевих підприємців, які організували магазини-вагончики. Також актуальним досі лишається питання перенесення однієї з найбільших автостанцій Львова, яка розташована просто поруч із вокзалом. Джерела у львівській мерії твердять, що публічні вказівки віце-прем’єра Колеснікова та представників ОДА були зроблені без попереднього вивчення згаданих проблем, а відповідати доводиться міській раді. Яка, зі свого боку, не має ні юридично обґрунтованої позиції, ані засобів тиску, які є в уряду. Публічно ж перший віце-мер Львова згадав ще й про фінансові зобов’язання уряду. Мовляв, Державний бюджет не погасив заборгованості навіть у тих рамках, в яких виконані роботи згідно з державною програмою підготовки до Євро–2012, хоча міськрадою розроблено проект реконструкції площі й проведено тендерні торги. «За наявності коштів ми готові в будь-який момент починати цю роботу», — повідомив Синютка під час зустрічі з головою облдержадміністрації Михайлом Костюком. Він сказав також, що Львівська залізниця не хоче брати площу в своє підпорядкування, хоча була прийнята відповідна ухвала міської ради.

 Однак Привокзальна площа — лише вершечок айсберга. Адже подібна ситуація і з ремонтами  доріг у Львові, що здійснюються саме в рамках програми підготовки до Євро. Станом на кінець осені ремонтів у 2011 році було реально здійснено на понад 320 млн. грн., держава пообіцяла перекрити з них 250 млн. Реально ж місто отримало лише 30 млн. грн. Як кажуть люди, наближені до міської влади, саме через недофінансування з державної скарбниці значна частина ремонтних робіт затримувалася, адже з підрядниками не могли розрахуватися за попередньо виконане. І це при тому, що під час своїх приїздів до Львова Борис Колесніков не забуває нагадувати, що саме держава фінансує ремонти, і натякати, що без його протекції ремонти доріг у Львові взагалі не фінансували б.

 Дійшло до того, що під час одного з візитів  віце-прем’єр взагалі сказав, що стадіон «Арена Львів» збудовано  винятково за державні гроші. Це викликало  обурення не лише у львівських політиків, але й серед журналістів та громадських діячів. Так, напередодні відкриття стадіону у Львові на запитання дуже лояльної до Колеснікова газети «Сегодня»: яку частку міський бюджет профінансував у підсумку, — віце-прем’єр з питань Євро безапеляційно відповів: «Жодної». Та додав: «100% узяв на себе держбюджет. Та й звідки Львів міг узяти гроші на фінансування, коли у нього самого дотаційний бюджет! Це була чиста авантюра. Вони обіцяли випустити облігації, які мали забезпечити фінансування, але, по-моєму, так їх і не випустили». 

Виявляється, Колесніков навіть не знав (чи чомусь «забув»), що Львівська міська рада таки виділяла на євростадіон 130 мільйонів гривень. Наразі представники міської влади намагаються не нагнітати ситуації і відхрещуватися від звинувачень, не роблячи критичних  заяв у відповідь. Подейкують, що у Бориса Вікторовича є якісь механізми впливу на Андрія Садового, про які відомо лише цим двом можновладцям. Чи йдеться про якийсь компромат і чи взагалі правдивими є такі чутки — ми наразі не знаємо. Однак факт, що все частіше джерела, близькі до міської влади, принаймні не на мікрофон, більш охоче розповідають про проблеми, які виникають з підготовкою до Євро–2012. Зокрема натякають, що реально Колесніков переймається лише тими проектами, до яких залучена фірма «Альтком», тобто стадіоном і аеропортом. Натомість там, де компанія не має підряду, обіцянки часто залишаються половинчастими. Як-от із фінансуванням реконструкції Привокзальної площі чи виділенням грошей на ремонти доріг.

Фото: Львівська міська рада

Новини партнерів

Loading...

Новини Trembita.info

Останні новини

12:51

Працівників сфери обслуговування зобов`язали розмовляти виключно українською мовою

17:33

У Львові святкуватимуть китайський Новий рік. (Перелік заходів)

15:35

На Львівщині зросли тарифи у приміських та міжміських маршрутках

12:48

У Львові на хабарі затримали працівницю міграційної служби

10:29

На Львівщині реставрують храми внесені до списку Світової спадщини ЮНЕСКО

Архів

lviv.comments.ua

block2

lviv.comments.ua
Загрузка...

Партнеры портала

Price.ua - сервис сравнения цен в Украине

   © «Комментарии:», 2014

Система Orphus