ЛЬВІВ

Патріархові Кирилу порахували ККД

0

Патріархові Кирилу порахували ККД

Три роки тому росіянам здавалося: церква стане духовним лідером народу. А в підсумку їм надали голі цифри «добрих справ» патріарха.
У статдепартаменеті РПЦ скрупульозно підрахували, скільки за три роки (а це 1095 днів, 26280 годин) патріарх Кирило (Гундяєв) провів богослужінь (638), здійснив хіротоній (86), освятив храмів (36), виголосив проповідей і промов (1500), відвідав єпархій (66) і інша і інша. Це багато чи мало? І з чим ці цифри порівнювати? З КПД президента, прем`єр-міністра, кількістю виточених втулок фрезерувальником або зібраних яєць-штук-в-рік на птахофабриках? ..
Якось один з викладачів Київської духовної академії після прочитання творів семінаристів видав сакраментальну фразу: «Святителів серед вас немає, але зате чудотворців предостатньо». Православні соціологи створили подібне «чудо», одягли рутину патріаршої роботи в статистичну видимість духовного відродження Росії.
Проте експерти відзначили, що у своїй січневій програмній статті «Росія: національне питання» Володимир Путін не виділив РПЦ в якості головної моральної сили в розвитку держави. Про православ`я прем`єр згадав через кому з ісламом, буддизмом та іудаїзмом.
Але не варто за однією статтею робити висновки про те, що симбіоз церкви і держави нібито розпався. Не слід забувати, що одним з досягнень патріарха Кирила в 2011 році було отримання кабінету в Кремлі. Путін ніколи не намагався, та й не буде намагатися скинути з рахунків «православний фактор». Недарма днями прем`єр вклонився Тихвінській іконі Богородиці, до якої приїздили просити благословення на царство всі російські царі, починаючи з Івана Грозного, за винятком Миколи II.
За три роки зусиллями патріарха Кирила була збудована нова модель у відносинах між РПЦ і владою. Якщо покійний патріарх Алексій (Рідігер) намагався розширити вплив Церкви за рахунок залучення в лоно церкви корпоративного і державного капіталу, Кирило зробив ставку на формування окремого священицького класу. Те, що декому здається «охолодженням відносин між церквою і державою», насправді є процесом набуття РПЦ особливого «кастового» статусу.
Прийнятий 19 листопада 2010 року під тиском церкви закон РФ про реституцію церковного майна дозволив заявити Кирилу, що «в області церковно-державних відносин в Росії на сьогодні не залишилося жодного принципового питання, який би містив в собі якийсь конфлікт між церквою і державою». Іншими словами, РПЦ і Кремлю більше нічого ділити.
Повернення церковного майна (храмів, земель, цінностей) автоматично дозволяє церкві поліпшити своє матеріальне становище. Наприклад, сьогодні в Україні РПЦ через Партію регіонів лобіює законопроект про передачу Московській патріархії Києво-Печерської та Почаївської лавр. Кілька років тому ходили розмови про те, що прибуток Почаївського монастиря складає десь третина бюджету України. Хоча точної цифри назвати ніхто не зможе, бо церква не підзвітна жодній інспекції, хіба що, своїй власній.
23 грудня 2011 патріарх Кирило на щорічних Єпархіальних зборах духовенства Московської міської єпархії оголосив, що за минулий рік було створено 23 нові єпархії і це ще не межа. Таким чином, збільшилася кількість вищого церковного стану - єпископату (генеральського складу - по-цивільному). «Скорочення розміру єпархії дозволяє архієреєві з великою увагою ставитися до потреб парафій, до розвитку парафіяльної роботи на найважливіших напрямках - місії, катехізації та релігійної освіти, роботі з молоддю, соціального і благодійного служіння», - так пояснив патріарх введення додаткових «генеральських» посад.
Але в тому ж грудні з`явився лист кліриків Самарської єпархії на ім`я Кирила, в якому священики просять патріарха скоротити податки. У скарзі зазначалося, що місцевий архієрей «оголосив про збільшення податку в 2 рази, а тим, хто незадоволений - в 3»: «Тепер виходить, якщо храм платив 300 тисяч (рублів) - буде платити близько мільйона, а той, хто платив мільйон - буде платити два, або й три мільйони ... Якщо мільйон розділити на 12 місяців, то це вийде під сто тисяч, які треба віддати обов`язково, а ще є збір ... на подарунки владиці (кілька разів на рік) та інші несподівані податі, які на нас так і сиплються ... Де ж узяти такі гроші, якщо в храм ходять 70-100 напівзлиденних прихожан? ». Не важко порахувати, знаючи статистку парафій РПЦ (з урахуванням УПЦ і Молдавської митрополії), з яким річним бюджетом закінчує річний звіт патріархія.
Збільшення кількості єпархій (більшість з яких - 23 - утворені в Росії) в церковному будівництві патріарха Кирила покликані також нівелювати вплив на соборну життя РПЦ Української православної церкви. Російський першоієрарх, що має холодний розум і добру пам`ять, навряд чи забув про безсонні ночі перед своїм обранням на патріарший престол, коли виявилося, що єпископат УПЦ має досить вагомий голос, щоб схилити «терези Святого Духа» на користь будь-якого з трьох кандидатів. Схоже, в 2012 році після відсторонення митрополита Володимира від управління УПЦ ця помилка буде виправлена ​​назавжди.
І все ж, незважаючи на 1500 виголошених патріархом проповідей і промов, проведених сотень служб і зустрічей, як свідчить опитування Всеросійського центру вивчення громадської думки в 2009, 2010 і 2011 роках, 30% росіян не змогли назвати ім`я глави РПЦ. А за результатами дослідження громадської думки, проведеного 6-23 грудня 2011 року, Російським аналітичним центром Юрія Левади, за популярністю в сегменті громадських діячів патріарх Кирило (Гундяєв) поступився першим місцем режисерові Микиті Міхалкову. Знімальний майданчик і видовища, так би мовити, перемогли амвон і богоспасенні бесіди.

Новини партнерів

Loading...

Новини Trembita.info

Останні новини

13:09

Священика на Львівщині позбавили сану

10:07

У суботу львів’ян кличуть на толоку

18:07

У приватних реабілітаційних центрах незаконно утримують пацієнтів

16:45

Чоловік отримає десять років за перетин кордону

15:14

У Львові визначили найкращих триатлоністів України

Архів

lviv.comments.ua

block2

lviv.comments.ua
Загрузка...

Партнеры портала

Price.ua - сервис сравнения цен в Украине

   © «Комментарии:», 2014

Система Orphus