ЛЬВІВ

Нажмите «Нравится»,
чтобы читать «Комментарии» в Facebook!

Спасибо, я уже с вами.

Як росіяни український бізнес нищать

0

Як росіяни український бізнес нищать

Уже два роки російський капітал веде війну проти українського бізнесу у Львові. Через нескладні схеми львівське підприємство штучно доводять до банкрутства, щоб заволодіти найласішими його активами. І найприкріше, що «тиснути» українців допомагають самі ж українці.

Мова йде про виставковий центр «Lemberg». У 2006 році підприємство ВАТ «Прикарпатпромарматура» звернулося до «Промінвестбанку» за кредитом на будівництво відомого у Львові виставкового центру. Кредит отримали. «Lemberg» спорудили і урочисто відкрили. Два роки бізнес працював успішно, аж поки по українській економіці не «вдарила»  економічна криза.

У 2008 році прибутковість виставкового центру різко впала - в умовах кризи він залишився фактично без замовлень. Через економічну лихоманку великий і середній бізнес перейшов на режим економії, скоротивши, насамперед, витрати на рекламу. А будь-яка виставка – це і є потужний рекламний захід.  

У ВАТ «Прикарпатпромарматура» виникли перші проблеми з поверненням кредиту. Враховуючи те, що він був валютним, а курс долара різко зріс, часткове повернення коштів ситуацію не рятувало.

У цей час «Промінвестбанк» неймовірно швидко та досі невідомо, в результаті якої оборудки, устиг стати власністю російського «Внешэкономбанка», який у свою чергу борг українського підприємства передав також компанії, заснованій в інтересах і на російському капіталі - «Компанії з управління активами «Ізі Лайф». Саме вона зараз і є основним отримувачем кредиту і використовує зазначене на свідоме доведення до банкрутства низки українських підприємств, що колись були флагманами вітчизняного бізнесу.

Адвокат і уповноважений представник ВАТ «Прикарпатпромарматура» Андрій Циганков розповів «Львівському порталу», що ця компанія веде нечесну боротьбу проти українського підприємства, намагаючись штучно довести його до банкрутства та заволодіти найбільш ліквідними активами, вартість яких значно більша, аніж сама сума боргу.

«Російська компанія хоче отримати практично подвійну суму кредиту. Згідно з умовами кредитного договору – у компанії мають бути вимоги майнові, а не грошові. Натомість «Ізі Лайф» за допомогою осіб, що представляються представниками львівської юридичної фірми «Аміда», серед яких - арбітражний керуючий і одночасно адвокат О.Босак, намагається протиправно за допомогою львівської Феміди перетворити їх в грошові і стягнути у подвійному об’ємі», - розповів А.Циганков.

Зокрема, за словами адвоката підприємство має повернути кредиторам 56 мільйонів гривень, а у нього вимагають майже 112. «Більше того, кредитори роблять спроби заволодіти активами підприємств, які є пов’язаними з ВАТ «Прикарпатпромарматура», але не є одним і тим самими підприємством. Я маю на увазі бізнес-центр «Lemberg». У грудні минулого року на нього уже була спроба рейдерської атаки. Через суд її вдалося відбити», - зазначив А.Циганков.

Найбільше питань у захисників львівського бізнесу виникає щодо особи арбітражного керуючого Олега Босака, якого нещодавно визначив суд і який має взяти на себе керування підприємством в умовах банкрутства. За даними адвоката, Олег Босак представляється, як представник юридичної фірми «Аміда», яка неофіційно представляє «Ізі Лайф». Власне, львів’яни бояться, що саме ця людина і допоможе російській компанії «дотиснути» українську. «Судова тяганина між нами і росіянами триває два роки. Почергово суд виносив рішення то на нашу, то на їхню користь. Але основна вимога позивачів завжди була незмінною – визнати підприємство банкрутом. Їхня мета зрозуміла - очолити список кредиторів, поставити свого керівника в особі арбітражного керуючого, остаточно розорити підприємство та заволодіти найбільш ліквідними його активами», - стверджує Андрій Циганков.

«Ми знаємо, що Арбітражний керуючий має бути особою рівновіддаленою від усіх учасників судового процесу. Його завдання - забезпечити законність процесу санації підприємства, сприяти поверненню його платоспроможності. А зараз ми споглядаємо явно рейдерські дії, спрямовані на представництво інтересів лише одного кредитора», - наголосив адвокат.  

На даний момент львів’яни покладають надії на об’єктивний розгляд справи у Львівському апеляційному господарському суді. У липні він має розглянути справу про виключення «Ізі Лайф» зі списку кредиторів. Якщо суд прийме рішення на користь львів’ян, ВАТ «Прикарпатпромарматура» позбудеться кредитора, який зазіхає на його майно, та отримає шанс відновити платоспроможність і відповідно розрахуватись з боргами. Питання лише у тому, яку позицію займе суд. Чи стане духу українським судам відстояти своє, рідне в умовах агресивної політики сусідньої держави щодо українського бізнесу, як бачимо, не лише у Росії? Дізнаємось невдовзі.

Новини партнерів

Новини Trembita.info

Останні новини

17:11

Куди піти у Львові знає list

15:09

Куди піти у Львові знає list

12:21

Куди піти у Львові знає list

13:20

Куди піти у Львові знає сайт list

18:20

За тиждень на Львівщині на грип захворіли понад 14 тисяч

Архів

lviv.comments.ua

block2

lviv.comments.ua
Загрузка...

   © «Комментарии:», 2014

Система Orphus