ЛЬВІВ

Людмила Козак: «Виборів ми не чекаємо, але організаційно до них готові»

0

Людмила Козак: «Виборів ми не чекаємо, але організаційно до них готові»

Заступник голови облради, голова фракції БЮТ– про коаліцію, майбутні вибори і стосунки між учорашніми союзниками.

- Пані Людмило, як би Ви назвали протистояння між учорашніми союзниками? Холодною війною, закулісними іграми третіх осіб чи…

- Зараз ми ще живемо надією на те, що коаліція відбудеться. Адже наш народ виборів уже не хоче. Справді зрозуміло, що це закулісні ігри, взаємне поборювання. Очевидно, не останню роль тут відіграють особисті амбіції певних політиків, намагання очорнити. Зі самого початку, відколи Юлія Володимирівна стала прем’єр-міністром, почали критикувати її роботу, і щодня критика зростала. За весь період, відколи вона працює на цій посаді, ми були свідками того, як з боку Секретаріату Президента лунала критика кожного її кроку. Мені здається, так дуже важко працювати. Але бачимо, що Кабінет Міністрів працює, бачимо позитиви, тож історія, звичайно, розставить усе на свої місця.

- Кому вигідно, щоб протистояння наростало?

- На мою думку, це вигідно тим, хто працює в Секретаріаті Президента. Вони вислужуються, намагаються дискредитувати потенційного майбутнього супротивника на президентських виборах. Інакше цього пояснити не можу. Якби не президентські вибори, якби це було на початку каденції Президента, можливо, усе було б інакше. Півроку Юлія Володимирівна спостерігала за цими нападами, а потім, очевидно, уже не витримала. Хоча нам неприємно спостерігати, як дві перші особи в державі спілкуються.

- До чого все це може призвести?

- Думаю, що здоровий глузд таки має перемогти. Я знаю Юлію Володимирівну як людину мудру і виважену, яка вміє тримати себе в руках. Яка вміє прощати і вибачати. Бачимо на які поступки вона пішла, коли сказала, що приймає всі ультиматуми «Нашої України». Я особисто була б не здатна на такий крок. Але заради стабільності в державі, щоб не кидати країну у ще більше протистояння, наша політична сила готова прийняти всі умови. А чим завершиться це – не знаю. Я ж не Кассандра.

- На Вашу думку, ще існує можливість відновити коаліцію?

- Як тяжко йдуть перемовини, я відчула на власній шкурі, коли на обласному рівні, напередодні сесії Львівської облради, щоб її не перетворити на поле бою, ми сіли за стіл переговорів з нашоукраїнцями. Та, як з’ясувалося, дуже важко стримати деяких осіб. Це стало зрозуміло, коли ми працювали над текстом спільної заяви. Повинна сказати, що перший варіант заяви, котру нам запропонували для розгляду, був дуже різкий, агресивний і ультимативний. Її було так написано, що однозначно наша фракція не змогла б її прийняти. Мене дивує така позиція, коли йдуть на перемовини з пропозиціями, неприйнятними для опонента. Але під час дискусій нам вдалося знайти спільну мову, багато гострих кутів пом’якшити.

А чому цього не вдається на державному рівні? Важко сказати. Дивно, але досі львівські народні депутати-нашоукраїнці не висловилися за відновлення коаліції. У розмові зі мною вони казали, що не проти цього. Думаю, лише Ярослав Кендзьор ніколи не підпишеться під угодою про відновлення коаліції, він постійно займається лише тим, що обливає брудом Юлію Тимошенко. Це, до речі, основний недолік наших політичних лідерів, які часто свої особисті бачення тієї чи іншої ситуації висловлюють як бачення політичної сили, яку вони представляють. Треба частіше спілкуватися з партійцями, людьми і бачити їх прагнення і бажання. Однозначно, люди, котрі проживають на Західній Україні, хочуть відновлення коаліції.

Але, мабуть має народитися нове покоління політиків, які б розуміли, що вони повинні виконувати те, чого хоче громада, а не лише реалізовувати власні амбіції.

- І все-таки, які у Вас відчуття? Коаліцію вдасться відновити?

- Відчуття у мене погані. Сподіваюся, звичайно. Хоча я не думала, що Юлія Володимирівна погодиться на всі ультиматуми «Нашої України», але ж вона погодилася. Отже, мої відчуття мене іноді підводять.

Ми не знаємо, що роблять за зачиненими дверима. Наша політична сила готова на багато поступок, і ми чекаємо на несподівані рішення і пропозиції. У блоці НУ-НС також непроста ситуація. Але якщо з дев’яти учасників блоку сім висловилися за збереження коаліції, то, мабуть, і Президент мав би прислухатися. Адже його вплив на блок очевидний.

- Протистояння лідерів сильно відображаються на місцях?

- Відображаються. Грають на амбіціях певних політиків. До прикладу, призначили М.Сендака радником Президента. Він тут же виходить з партії. Отже, знайшли слабинку, кнопочку, на яку треба натиснути. Це робять для того, щоб зменшити чисельність, монолітність нашої фракції в обласній раді.

- Михайло Сендак виявився першою неприємною ластівкою. Припускаєте й інші втрати?

- Щодо Сендака – це не було несподіванкою. Багато розмов, чуток ходило стосовно пропозицій, які йому надходили. Зокрема, йшлося про пропозицію очолити «Єдиний центр» на Львівщині. Щоправда, пан Сендак спростовував це, але з його ж відповідей стало зрозуміло, що він був учасником таких перемовин. Очевидно, що й з іншими депутатами розмови ведуть. Є підстави так вважати, бо не всі депутати приходять на засідання фракції, дехто займає роль стороннього глядача.

- Якщо найближчим часом коаліції не буде створено, то зменшення фракції не уникнути?

- Так. Хоча переконана, що це не набуде масового явища. А поодинокі втрати можливі.

- Дедалі більше скидається на те, що Президент усе ж розпустить парламент…

- Звичайно, цим правом він може скористатися. Я не можу нічого прогнозувати. Коли читаєш коментарі політичних аналітиків, то одні висловлюються за, інші проти. Хоча для держави, для народу України це не є позитивне рішення.

- Думаєте, Віктор Ющенко не розуміє, що народу набридли вибори? На Вашу думку, до чого він більше схиляється: сприяти відновленню коаліції чи оголосити перевиборів?

- Знаєте, я не настільки уважно спостерігаю за Президентом, щоб знати його схильності. У четвер я вчергове була вражена тим, коли в Зубрі ми чекали його на відкритті школи понад чотири години… Але я була захоплена нашою громадою. Вона така дисциплінована. Від малих діточок до старих бабусь – усі стояли і чекали. Наш народ такий терплячий.

- Як люди сприймали Ющенка?

- Доброзичливо. Подія не було політизованою. Обійшлося без прапорів політичних партій. Хоча спроби поставити намети були. Але ми це припинили. Адже це виключно свято села, відкриття школи. І хоча громада села Зубра симпатизує нашій політичній силі і це продемонстрували вибори, вона все ж гарно і доброзичливо сприймала Президента. Це Президент, якого ми обрали, і інакше й бути б не могло.

- А яка політична сила мала намір розбити намети?

- Не наша. Але оскільки наметам встояти не вдалося, не уточнятиму.

- Допоки дружили на верхах, то й тут політичні сили БЮТ та НС-НУ зберігали теплі партнерські стосунки, але, як засвідчив останній мітинг у Львові, тепер близько до остаточного побиття горшків. Що доводиться робити, аби не пересваритися остаточно?

- Ми не є агресивними і войовничими. Намагаємося викликати людей на діалог. Тоді під час мітингу розмовляла з депутатами-нашоукраїнцями Володимиром В’язівським, Олесем Старовойтом. Намагаємося словом, переконанням довести, що ми не вороги. Інших засобів не маємо. Але, незважаючи на те, що маємо значну підтримку серед виборців Львівщини, не маємо важелів впливу, бо не представлені в органах виконавчої влади.

Нас не пускають у владу і ми можемо свою думку висловити через ЗМІ чи на сесії, але вплинути і реально використати важелі впливу якимись діями конкретними, показати, що ми виконуємо програму своєї партії – це нам дуже важко робити. Як депутати обласної ради намагаємося реалізувати обіцянки через прийняття програм. Але, знову ж таки, ці програми мають виконувати виконавчі органи, а наших людей там нема. Яскравий приклад – програма, що стосується зеленого туризму, яку з такими труднощами прийняли 1 липня. Минуло 3 місяці, і лише 30 вересня видано розпорядження про скерування коштів на райони. Тобто до того часу райони не могли почати цю роботу, не могли надавати кредити населенню, оскільки певні структури не хотіли цього зробити. І не тому, що вони проти зеленого туризму, а тому що ініціювала цю програму представник БЮТ. І тому мені сумно, бо ця програма потрібна Львівщині. Мабуть, моя помилка в тому, що я не подумала вчасно про те, щоб з кимсь домовитися, наприклад, із депутатом від «Нашої України», який би виступив з цією програмою і, можливо, вона б краще просувалася.

- У зв’язку з останніми подіями в парламенті, у районах області змінилося ставлення до БЮТ?

- Ні, абсолютно. Таке нагнітання ведуть у ЗМІ (вибачте). Люди хочуть стабільності, хочуть, щоб економіка розвивалася. Хочуть мати роботу, отримувати вчасно зарплату, щоб усе було добре. Нещодавно брала участь у сесії в Турківському районі. Зібралися депутати й вирішували питання, потрібні району. Голосували без жодних конфліктів. Хоча в районній раді, крім БЮТу і Нашої України, представлені і Блок Литвина, і "Відродження" тощо, депутати спрямовані на роботу.

Я не відчула гіршого ставлення, хоча дуже багато їздила по районах, оскільки закріплена за гірськими районами, тими, що найбільше постраждали від повені. Проводила прийоми в Дрогобицькому, Самбірському районах, у Бориславі. Люди приходять з проблемами комунальними або щодо працевлаштування, надання матеріальної допомоги, компенсації після повені. З болючими конкретними питаннями, які намагаюся вирішити. А політичні питання їх загалом не цікавлять.

- Можете стверджувати, що не знижується рейтинг БЮТу?

- Наша політична сила не замовляла опитування. Щодо оприлюднених останнім часом досліджень, то вони засвідчують, що БЮТ має високу підтримку. Принаймні на західних теренах. Якби вибори відбулися тепер, то ми би отримали, як стверджують соціологи, 40% підтримки. Хоча на минулих виборах, у 2007 році, ми отримали понад 50%.

- Треба розуміти, якщо не цікавитеся рейтингами, очевидно, ще не готуєтеся до виборів. Вважаєте, цього разу на Львівщині вдасться повторити результат минулих виборів?

- Переконана, що все зробимо для того, аби повторити результат. У нас у районах потужні структури, структурно партія гарно розбудована. Є первинки в селах, районах, містах. Виходить партійна газета. Є засоби впливу на громаду. Але головний чинник – конкретні справи на місцях. До прикладу, чому громада Зубри прихильна до нашої політичної сили – бо там працюють наші депутати. Працюють на громаду. Вони збудували школу, не лише за бюджетні кошти, а й залучаючи власні. Збудували амбулаторію, тепер беруться за дитячий садочок. І за такі реальні кроки допомоги від депутатів громада потім віддячує.

А щодо виборів, то ми організаційно готові. Штаби в будь-який момент можуть розгорнутися. У партійному офісі роботу ведуть. І коли буде така потреба, буде вказівка розгортати штаби, того ж дня почнемо діяльність. Повна бойова готовність.

Новини партнерів

Loading...

Новини Trembita.info

Останні новини

13:33

У Львові контрабандними ліками торгували через Інтернет

11:26

Без гарячої води залишились 28 вулиць

17:55

Львів’янка здобула шосту перемогу на Євро-2018

16:27

Громада виступає проти будівництва сміттєпереробного комплексу

14:48

Що вимагають львів’яни від міської влади

Архів

lviv.comments.ua

block2

lviv.comments.ua
Загрузка...

Партнеры портала

Price.ua - сервис сравнения цен в Украине

   © «Комментарии:», 2014

Система Orphus