ЛЬВІВ

Полюбити прийдешнього Дракона

0

Полюбити прийдешнього Дракона

Ось спроквола й добігає кінця Рік Зайця, який власне продемонстрував народові України, що не вірити в китайські знамення — ознака поганого тону. Перед тим, як почати боятися грізного Року Дракона, як казав класик: «Ітогі подвєдьом…»

… Українське суспільство вкотре переконалося, що воно боягузливе, слабеньке, і попри те, що як заєць навсюдибіч усе бачить, обстоювати власні інтереси, а подекуди і життя просто не готове, бо найбільшу втіху має лишень тоді, коли щось украде з чужого городу. Гуморист Юрій Луценко цей рік провів за ґратами, бо переплатив своєму водієві більш як 40 тисяч гривень премій, а Микола Рудьковський, який за 400 тисяч бюджетних гривень злітав із моделькою на два дні до Парижа, бере участь у конкурсі бальних танців, хоча ще донедавна їздив на інвалідному возику до суду. Професійна патріотка Юля Тимошенко (Грігян) не приїздить до суду через сильний біль у спині, але стовідсотково повірити в її хворобу чомусь заважає саме історія з «хворим» Миколою Рудьковським.

Її вірні соратники, здається, усвідомили, що ніхто найближчим часом маму «Батьківщини» з-за ґрат не випустить, і відразу ж побігли шукати нового господаря — безстрашного фронтовика «крілика Сєню», при спогляданні якого виникає лише одне запитання: «Арсенію Петровичу, а скажіть-но, коли у Вашому житті був такий період, що Ви, як опозиціонер страждали?» Такі перебігання безстрашних «бютівців» укотре переконали допитливих — окрім «газової принцеси», жодних харизматичних фігур у цій політструктурі нема й не було, адже назвати такими силовика Кожем’якіна чи пастора Турчинова язик не повертається. 

По-заячому повелися «демократичні» сили, котрі навдивовижу дружно, разом із регіональними князьками, проголосували за зміни до Закону про вибори (цікаво, чи Чечетов теж давав їм відмашку?). Аж після цього стало зрозуміло, чому ні одні, ні інші так не любили громадян, котрі демонструючи злодійкуватій владі й опозиції своє «фе», зі зростаючою силою голосували «проти всіх». 

Тепер урешті збулась мрія тих, хто за прикладом путінської Росії агітував цю графу у виборчому  бюлетені нещадно ліквідувати. Тобто тепер люди, що мріяли проголосувати «проти всіх» у Донецьку чи Криму, або не прийдуть на вибори, або віддадуть свій голос за комуністів! Але ця ж когорта не проголосує і проти «Батьківщини» чи «Нашої України»! Голоси виборців, котрі не прийшли, не пропадуть — їх кинуть в урни залежно від кольору регіону і партійності членів ДВК. І нічого на це не скажеш: адже косоока опозиція своїм голосуванням такий прогнозований вислід підтримала і благословила! 

Не забули майбутні борці за народний добробут і акуратно «здати» тих, хто теж дряпався на владний Олімп: прохідний бар’єр збільшили до 5-ти відсотків, а обуреному Анатолієві Гриценку Турчинов, усвідомлено підігравши «регіонам», заявив, що лідер «Громадянської позиції» виконує завдання Банкової. Після цієї, ще однієї, зради не тільки Гриценко, а й «Удар» Кличка та тягнибоківська «Свобода» змушені будуть розраховувати лише на повну мобілізацію свого електорату або на масові соціальні заворушення, здатні суттєво збільшити лави тих, хто має вила за аргумент. 

Комуністи традиційно проповзуть в парламент завдяки голосам ідеалістів, які ще вірять, начебто «дєдушка Лєнін» танцював із дітьми навколо ялинки у Горках, з маузером, не через маразм, а заради всесвітнього торжества світової революції. Яскравим уособленням комуністичних лідерів, котрі заради пролетаріату готові собою закрити дзот чи навіть дот, донині є Олександр Голуб і Петро Симоненко. Слухаючи першого, дістаєш відчуття, що кандидати від Росії теж мають право бути депутатами у Верховній Раді України, а споглядаючи багатомільйонні маєтки другого, починаєш розуміти, що комунізм уже давно прийшов і до нас, щоправда, не для всіх. 

Тепер про смішне. Уряд і Президент. Газові угоди з братньою для декого Росією завершились прогнозовано: після провальних і зрадницьких газових угод, підписаних Тимошенко, естафету з її рук перехопили Бойко й Азаров. А диктувати умови господареві — це не для лакеїв. Відповідно, в на алярм прийнятому бюджеті держави — 416 доларів за тисячу кубів, і це лише перший тривожний сигнал приходу року Дракона. Ця ціна просто вб’є всі підприємства, чия робота зав’язана на газі, бо до них цей газ прийде ще дорожчий. 

Євросоюз теж нічого з нами не парафував і не ратифікував, і виглядає на те, що Тимошенко за ґратами — це лише привід, щоб залишити нас у сінях, натякаючи, що нам не можна в апартаменти, ні навіть на єврокухню тому, що ми зі села. Президент Янукович, який обіцяв провести «розбір польотів», здається, спромігся «повідривати руки», лише звільнивши губернаторів Львівщини і Запоріжжя, аргументуючи ці перестановки ледь не таємничими знаками з «Альфа Центаври». Замість «поліпшення життя вже сьогодні», виборець отримав «поліпшені вже сьогодні» тільки новини, якими ситий не будеш. 

Очевидно, в межах боротьби з олігархатом урядовці розпочали скорочувати пільги «чорнобильцям» і «афганцям», бо як відомо, саме у цій категорії громадян ховається найбільше «жирних» багатіїв і підлих розкрадачів бюджетних коштів. Коли ж ця соціальна група зламала паркан під ВР і пішла на штурм «обителі зла», дехто з нардепів почав утікати й відкручувати з лацканів значки, бо як казала одна казкова лисиця: «Дуже важко когось обдурити в той момент, коли тебе вже б’ють!» 

Локальні виступи незадоволених завершились дрібними обіцянками й просто смішними грошовими виплатами. Наразі гнані та голодні тимчасово відступили і причаїлись в очікуванні гірших часів року Дракона. А те, що новини будуть поганими, можна спрогнозувати, не будучи учасником «Битви екстрасенсів»: на березень — квітень 2012 експерти прогнозують новий сплеск безробіття, інфляції, зростання цін і масової еміграції молоді на, проклятий прогресивною Наталією Вітренко, Захід.

У Львові ж — повний штиль. Партії ділять мажоритарки, висуваючи все нових достойників, достойники набивають мішки гречкою і портфелики — дитячими книжечками, непродажний електорат чекає на цю гречку і портфелики, сподіваючись водночас ще й на справжню незалежність. Подейкують, від однієї з львівських мажоритарок (чи то від Золочева, чи то від Пустомит) піде екс-президент Віктор Ющенко! Нє, ну ви можете таке собі уявити?! 

Боря Колесніков і його К0 швиденько (час покаже чи якісно) зробили нам стадіон «Арену» і дороги, і що ближче до «Євро-2012», то більше львів’ян починає мучитися запитанням: а хто ж за це все сидітиме? За дороги, зроблені з запізненням і захмарним завищенням цін, за проект євростадіону, на якому ВКРАЛИ 24 мільйони гривень, за бюджетні 2 мільйони, які ВКРАЛИ на закупівлі секонд-хендівських німецьких трамваїв? Щоб люди мали про що говорити, мер Садовий і його ватага почали принагідно боротися з підлітковим алкоголізмом. Звичайно, нині це найактуальніша тема. 

Бюджет розвитку — порожній, тарифи — незрозумілі й неадекватні, проценти за кредити міста Лева починають наздоганяти рекордну цифру, яку знає лише професор Слюсарчук, кількість чиновників із фальшивими дипломами в львівській мерії дивним чином зрівнюється з кількістю членів молодої команди бургомістра, а тут — юні АЛКАШІ!!! А де переважно люблять збиратися прихильники Бахуса? Та під МАФами!!! Тобто, ліквідуємо МАФи — і настане кінець пияцтву. Логічно? Нелогічно. Але зате багато галасу, «двіжуха», мітинги, преса, помпезність, піар — одне слово те, що так гаряче любить міський голова Львова! Адже для того, щоби просто працювати, наш бургомістр надто енергійний! 

Щодо Року Дракона, виглядає на те, що Садовий ще не вирішив: чи то йому зіскочити з баркаса під назвою «Львів», який капітан загнав на фінансову мілину, й податись до Верховної Ради по мажоритарці (поки є виборець Сихова і Левандівки, наш мер пройде куди завгодно!); чи то далі залишитися керувати судном за рахунок позиченого палива, принагідно встигнувши збудувати своїй великій родині гарне обійстя, скажімо, десь біля Шевченківського Гаю? Але скидається на те, що драконівського року мер не боїться — якщо людина зуміла залишитися чистою після львівського МММ — «Галицьких інвестицій», то чого їй, власне, ще боятися?

Та й нам узагалі-то не варто лякатися  року, який гряде, навіть якщо названий він на честь Дракона. Усміхаймося, панове! Адже — попри прогноз віроломних майя про кінець світу 21 грудня 2012 року (залишилось якихось 358 діб!), реальне загострення бідувань, всезростаюче хамство чиновників, поступове вичавлення зі суспільства духу свободи та вільнодумства й цілком можливі протистояння та масові заворушення, — будуть у ньому і світла любов, і ніжний вітер мандрів, і усмішки наших дітей. І, можливо, саме побачивши їх, вигаданий нашою уявою зловісний монстр — Дракон обнадійливо усміхнеться у відповідь…

Микола САВЕЛЬЄВ

Новини партнерів

Loading...

Новини Trembita.info

Останні новини

16:35

У двох працівників навчальних закладів на Львівщині виявлений туберкульоз

14:30

На Львівщині зміцнюють охорону кордону

12:38

До Львова на травневі свята завітає близько 2000 паломників

10:36

Львівщина співпрацюватиме із Норвегією у сфері гідроенергетики

19:21

На Львівщині горіло сміттєзвалище

Архів

lviv.comments.ua

block2

lviv.comments.ua
Загрузка...

Партнеры портала

Price.ua - сервис сравнения цен в Украине

   © «Комментарии:», 2014

Система Orphus