ЛЬВІВ

Прощавай, зброє!

0

Прощавай, зброє!

Штабні офіцери Західного оперативного командування останнім часом неабияк стривожені чутками про ймовірну передислокацію цієї структури зі Львова до Рівного. При цьому йдеться про розформування Західного оперативного командування, натомість його функції передадуть оперативному командуванню «Захід». Половина офіцерських посад підлягає скороченню. Про те, що такий варіант нині обговорює керівництво Міністерства оборони, свідчить і той факт, що всередині вересня минулого року генерал-полковник Г. Педченко особисто оглядав приміщення штабу 13-го Армійського корпусу в Рівному щодо можливості розміщення там структур нового оперативного командування — повідомляє «Гал-info».
Утім цю інформацію «Газеті» підтвердив і зас­тупник командувача Західного оперативного командування Богдан Степанків. За його словами, нині обговорюють, чи можливо перенести центри управління двох великих структур: Південного оперативного командування — з Одеси до Дніпропетровська, Західного — зі Львова до Рівного. Однак вищий офіцер каже: наразі цю ініціативу не підтримав президент України, який водночас є головнокомандувачем Збройних сил.
Ішлося про перенесення зі Львова в Рівне штабу ЗОК з одночасним переформатуванням його на оперативне командування «Захід», при цьому на нове місце мала б переїхати половина штабних офіцерів. Оскільки ж цей проект так і не отримав підтримки, то всі залишаються на своїх місцях, хоча військові готові виконати наказ. На практиці ж до завершення виборів ніхто не торкатиметься цієї теми.
Хоча Б. Степанків запевнив, що серед офіцерів штабу ЗОК панує спокій, однак власні джерела «Газети» свідчать, що це — чи не основне питання, яке нині хвилює штабістів.
І зрозуміти їх можна, адже йдеться відразу про кілька аспектів: суто військовий, політичний та організаційно-матеріальний. При цьому перший полягає в тому, що жодного сенсу переносити штаб такого потужного військового угруповання зі Львова до Рівного немає, зазначив у коментарі «Газеті» експерт із військових питань, полковник у відставці Вік­тор Тимошенко. Річ у тім, що Львів виконує функції військового центру на Заході України ще з часів СРСР, коли тут розміщувалося керівництво Прикарпатського військового округу. Власне, з тих часів залишилися комунікації, розраховані на участь у Варшавському пакті. Крім того, саме в місті Лева розташований регіональний штаб прикордонних і внутрішніх військ. Тут діють хоч і допоміжні, але надзвичайно важливі структури, до прикладу, військовий шпиталь. І хоча з огляду на розвиток сучасних технологій не так принципово, де розміщений військовий штаб, однак перенести всю структуру зі Львова в Рівне коштуватиме навіть не мільйони, а мільярди гривень, яких завжди бракує нашому війську, зауважив В. Тимошенко. «Це схоже на перенесення столиці з Києва, скажімо, в Донецьк: ідеться про величезну кількість інженерних споруд і комунікацій, засобів зв’язку».
З іншого боку, відразу виникне запитання: де жити офіцерам-переселенцям із сім’ями? Адже Рівне не готове прийняти таку кількість нових мешканців-військових. У нас і так гострою є проблема безквартирних офіцерів, натомість у разі втілення ініціативи клопоти з’являться навіть у забезпечених житлом армійців, або ж їм доведеться жити посеред поля в наметах. «За рік здають кілька десятків квартир для офіцерів, а як вирішуватимуть житлову проблему в разі передислокації штабу військового угруповання?» — запитує експерт.
Урешті, є суто політичний аспект. Адже кадри штабу ЗОК формують переважно з офіцерів і цивільних, які живуть, а часто народилися та сформувалися саме в Галичині. Середовище, в якому вони перебувають, також має неабиякий уплив на їхні настрої. Власне, цей момент може тривожити людей, яким не подобаються проукраїнські настрої в армії. Свідченням цього є історія з перенесенням частини факультетів Інституту сухопутних військ зі Львова в Одесу: хтось не зацікавлений, щоб саме в галицькій столиці діяла потужна військова структура. Крім того, місто Лева втратить значну частину робочих місць і податків, які сплачує військове відомство, адже штаб ЗОК — це не лише офіцерські, а й цивільні посади. Зрештою, його перенесення зі Львова до Рівного має ще одну, історичну аналогію, про яку, схоже, не задумувались ініціатори. У роки ІІ Світової війни саме Рівне було центром райхскомісаріату «Україна», який гітлерівці створили відразу після окупації нашої країни. І це, в принципі, не найкраща історична паралель.

 

Новини партнерів

Loading...

Новини Trembita.info

Останні новини

10:32

Змагання з лижних перегонів відбудуться на Львівщині

18:34

Завтра до Львова приїде перший віце-прем’єр – міністр економіки Степан Кубів

16:30

У Львові чоловік випав з трамвая під час руху

14:31

Сьогодні у Львові презентують фільм про Героїв Небесної Сотні

12:28

Обурені люди перекрили трасу Львів-Городок

Архів

lviv.comments.ua

block2

lviv.comments.ua
Загрузка...

Партнеры портала

Price.ua - сервис сравнения цен в Украине

   © «Комментарии:», 2014

Система Orphus