ЛЬВІВ

То куди зникають гроші освітян?

0

То куди зникають гроші освітян?

Грошей у скарбниці мерії завжди замало. Їх не вистачає ніколи і ні на що… А надто їх чомусь бракує саме на оплату праці викладачів. Ось і на цей, 2012 рік, у затвердженому  бюджеті міста Лева виділено суму, яку народні обранці з депутатського корпусу міськради вважають замалою для потреб освітян, але де взяти більше? Підказуємо.

Школи-двійнята

Редакція «Ратуші» вирішила поцікавитись обґрунтованістю використання грошей громади тими, хто є безпосередніми розпорядниками цих коштів, скажімо, департаментом гуманітарної політики міськради в особі начальника управління культури і туризму цієї структури п. Андрія Вороновського та, наприклад директора Львівської державної музичної школи № 6 п. Богдана Ховзуна… 

У будинку на вулиці Гнатюка, 5/7 нині розташовані дві державні дитячі музичні школи: Львівська державна дитяча музична школа № 1 ім. А. Кос-Анатольського (на 1-му, 2-му та частково 3-му поверхах) і Львівська державна дитяча музична школа № 6 (частково 3-й поверх та повний 4-й). Звертаємо вашу увагу: обидві школи однопрофільні, однотипні, надають аналогічні освітньо-культурні послуги. Жодної логіки й доцільності в тому, що два подібні заклади існують в одному приміщенні, як вважає голова Конфедерації Вільних профспілок освіти та науки Львівщини п. Андрій Соколов, нема. Тому така дивна ситуація створює невиправдані додаткові бюджетні видатки на утримання хоча б таких кількох посад: директор, заступники, бухгалтер, завгосп і секретар. Але не зациклюймось на деталях.

А вони таки несхожі!

Адміністрація ЛДДМШ № 6, на відміну від школи № 1, без упину проводить незаконні звільнення педагогічного складу колективу, що у підсумку призводить до величезних збитків через постійні багатотисячні стягнення за судовими рішеннями та оплати послуги юристів, що знову-таки лягає на бюджет установи, а відтак міста.

На сьогодні за рішеннями судів, школа виплатила 17 тисяч гривень за позовом Гнатко О. Ю., 44 тисячі гривень за позовом Голубки Л. М, 36 тисяч гривень за позовом Чаплінської Н.В. Загальна сума стягнень становить 96 тисяч гривень, до яких іще додалися відрахування у Пенсійний фонд та інші обов’язкові платежі, з якими сума становить 142 585 гривень! І це ще не весь перелік! Згідно з чинним трудовим законодавством України, керівник, винний у незаконному звільненні працівника, та у разі його поновлення на роботі за рішенням суду про виплату зарплати за вимушений прогул, мав би відшкодовувати установі нанесені збитки, але чомусь не цього разу…

Суд директора, схоже, нічому не навчив. І ось нова хвиля незаконних звільнень невгодних директору працівників, а в результаті: поновлення на роботі за рішенням суду і нові виплати за вимушений прогул… Ще одна працівниця, п. Гнатко, вдруге судиться через незаконне звільнення і, стверджує п. Андрій Соколов, її знову поновлять на роботі, а школа з бюджетних коштів заплатить понад 50 тисяч гривень відшкодування. Таким чином, загальна сума завданих збитків комунальному закладу, як встановлено судами, нараховує понад 300 000 тис. грн! А ви кажете: на освіту бракує коштів?! Та їх у п. Ховзуна, як каже молодь, «нємєряно»!

І тут уже, на думку того ж Андрія Соколова, постає запитання і про кримінальну відповідальність директора школи, яка передбачена за грубе порушення Закону про працю, однак не при Львівській прокуратурі…

Бездонна кишеня громади?

То звідки ж візьмуться гроші, аби відшкодувати сотні тисяч гривень зарплати за вимушені прогули незаконно звільнених паном Ховзуном педагогів? На це відповідає у своєму листі начальник відділу департаменту культури А. Вороновський:  «…На Ваш інформаційний запит (вх.№3-Г-19771 від 25.08.2011 р.) управління культури департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради повідомляє таке. Заробітну плату за час вимушеного прогулу на суму 43212,95 грн виплачено Вам за КТКВК 110205 «Школи естетичного виховання» із загального фонду міського бюджету м. Львова в розмірі 37273,62 грн. (КЕКВ 1111 «Заробітна плата»), зі спеціального фонду школи (плата за навчання) в розмірі 5939,33 грн (КЕКВ 1111 «Заробітна плата»)».

Голова постійної бюджетної комісії міськради Яромир Самагальський (ВО «Свобода»):  «Торік міська рада виплатила 1 млн 200 тис. грн за рішеннями судів за незаконні звільнення та інші неправомірні дії керівників міськради різного рівня. На наступний рік на такі виплати заплановано ще 1 млн 100 тис. грн. На жаль, така практика в роботі міськвиконкому та міського голови стає тенденцією. Згідно з КЗпПУ, керівник, що  незаконно  звільнив працівника, може бути притягнений до відповідальності у вигляді компенсації установі грошей, виплачених за вимушений прогул, однак на посадах директорів  департаментів та управлінь міськради «сидять» виконувачі обов’язків. Їх часто змінюють, а тому важко конкретно когось притягнути до відповідальності. Це огріх у роботі, на який міському голові я неодноразово звертав увагу».

Голова постійної депутатської комісії з питань культури і спорту Ярослав Музичко (партія «Фронт змін»): «Наша депутатська комісія заслухала пояснення як п. А. Вороновського, так і п. А. Соколова, і я вважаю, що думка стосовно об’єднання музичних шкіл № 1 та № 6 має раціональне зерно. Таке об’єднання дасть значну економію бюджетних коштів, але слід враховувати той фактор, що проблема ця непроста і потребує вивчення. Управління культури міськради зараз над тим працює. Щодо виплат сум за вимушений прогул, то на сьогодні по трьох справах рішення судів першої інстанції, якими працівники поновлені на роботі, оскаржені дирекцією до апеляційного суду, а тому вони ще не набрали чинності. У разі незадоволення апеляційних скарг, управління культури подасть регресний позов на директора музичної школи № 6 про відшкодування як грошей школи, так і бюджетних, які мають бути виплачені  викладачам за судовими рішеннями».    

Начальник управління культури і спорту Департаменту гуманітарної політики Львівської міськради Андрій Вороновський: «Про об’єднання шкіл говорять уже років п’ять чи то сім, і думки з цього приводу в різних комісіях, які працювали над цим питанням, різняться. Можу сказати, що передусім даного об’єднання не хочуть самі працівники цих навчальних закладів. Але управління культури надасть свої пропозиції про можливі способи, якими б мало відбутися злиття шкіл впродовж місяця, ну щонайбільше двох. Стосовно виплат незаконно звільненим викладачам за вимушені прогули, то у разі, якщо апеляційний суд залишить чинним рішення про поновлення педагогів на роботі і їм буде сплачена хоч одна копійка з бюджету, то міська рада подасть позов на директора школи п. Б. Ховзуна про стягнення з нього цих коштів. Також будемо розглядати питання про доцільність його перебування на цій посаді, але дочекаймося спочатку остаточного рішення суду».

Віктор ЧАРНОМСЬКИЙ

Новини партнерів

Loading...

Новини Trembita.info

Останні новини

13:33

У Львові контрабандними ліками торгували через Інтернет

11:26

Без гарячої води залишились 28 вулиць

17:55

Львів’янка здобула шосту перемогу на Євро-2018

16:27

Громада виступає проти будівництва сміттєпереробного комплексу

14:48

Що вимагають львів’яни від міської влади

Архів

lviv.comments.ua

block2

lviv.comments.ua
Загрузка...

Партнеры портала

Price.ua - сервис сравнения цен в Украине

   © «Комментарии:», 2014

Система Orphus