ЛЬВІВ

Штурм земельної мафії посеред ночі

0

Штурм земельної мафії посеред ночі

У Львові назріває черговий грандіозний скандал. Нещодавно міліція і прокуратура здійснили низку обшуків у помешканнях та офісах людей, імовірно, причетних до незаконних оборудок із землею. Злочинну групу пов`язують із прізвищем колишнього керівника обласного управління земельних ресурсів Михайлом Лавейкіном.

Ім`я Лавейкіна перманентно з`являлося на газетних шпальтах. Його то тут, то там згадували в контексті різноманітних земельних оборудок, деякі справи тягнулися роками.

Львів`янам пан Лавейкін відомий ще з тих часів, коли був начальником обласного управління земельних ресурсів. Згодом за якісь гріхи (кажуть, було навіть відкрито кримінальну справу) пана Михайла звільнили. Натомість він не розгубився і відкрив власний бізнес: став засновником цілої низки підприємств – одні займалися розробкою проектної земельної документації, інші – здійснювали експертну оцінку і надавали відповідні юридичні послуги. Воно, звісно, не дивно, оскільки, пропрацювавши не один рік керівником управління земельних ресурсів, накопичився великий архів, залишилося чимало корисних зв`язків, не кажучи вже про досвід роботи в цій сфері. А земля – товар ходовий, на прилавках не залежується, і може приносити нечувані прибутки. Відтак, час від часу почали спалахувати земельні скандали, один із найрезонансніших – спроба захоплення 328 гектарів лісопаркової зони.

Але тоді на дорозі у Михайла Лавейкіна стала Віра Лясковська, депутат Львівської міської ради і запеклий борець із земельними махінаціями у Брюховичах. Власне, ми й звернулися до пані Віри, аби вона розповіла, як діяла "земельна мафія".

"Було створено цілу імперію фірм, – розповідає Віра Дмитрівна. – Одні використовувалися для обслуговування самого процесу, а інші брали участь у безпосередньому дерибані, тобто на них і оформлялися земельні ділянки. Було кілька схем. Наприклад, згідно з однією, гектари землі спочатку вилучалися з лісопаркової зони і долучалися до якогось населеного пункту, а потім сільська рада ухвалювала рішення віддати цю незаконно вилучену земельну ділянку одній із фірм. Для цих вилучень спеціально готувалися фальшиві документи. Така схема використовувалася під час намагання захопити 32 гектари лісопаркової зони Брюховицьких лісів. Ці землі знаходяться у межах Львівської міської ради і мають дуже високий ступінь захищеності через своє оздоровче, відпочинкове, рекреаційне і лікувальне призначення. Але завдяки підробленим документам вийшло так, що ці землі чомусь опинилася у Грибовицькій сільській раді, яка за великим рахунком не має жодного стосунку до цих лісів.

Потім ділки чекали на вибори і зміну складу сільської ради. Вже новим обранцям демонстрували інші рішення, буцімто їхніх попередників. Там йшлося про те, що досі приватизація не була здійснена через брак коштів і переносилася на інший термін. Так тривало до 2005 року, доки не обрали нового сільського голову. А ось йому представили документ, згідно з яким, він повинен надати право на викуп цих земель. Коли голова заявив, що для цього нема жодних підстав, на нього подали до суду. Через протидію з боку Грибовицької сільської ради, з`явилася інша хитромудра схема. Перебравши купу ухвал і рішень, які б можна було сфальсифікувати, найбільше підійшов документ, підписаний ще Горинем 1995 року, про всебічну підтримку людей, які хочуть займатися індивідуальним фермерським господарством. До цієї ухвали було долучено три сторінки, де вже йшлося не про 32 гектари, а про 328. Сюди потрапили землі і Дрогобицького лісопарку, і Сколівського, і Трускавецької лісопаркової відпочинкової зони. Відбувається страшна махінація. Був викрадений оригінал, спотворений, а потім його повернули до архіву. Коли ми почали піднімати документи, ми справді знайшли такий документ. Але згодом і почеркова експертиза, і науково-дослідний інститут міліції повністю підтвердили, що документ сфальсифікований (різні друкарські машинки, підтерті сторінки тощо). Є ще один дуже важливий аргумент – ніхто не міг вилучати цих земель, крім Верховної Ради. Тому, очевидно, йдеться й про високопоставлених столичних покровителів.

На щастя, цих 328 гектарів землі вдалося повернути. Вартість такої ділянки – понад мільярд. Досі є у суді справа щодо ще 19 гектарів землі.

Це тільки декілька схем з тих, які застосовувалися. У кризових ситуаціях оголошувалося банкрутство фірми, залученої до афери.

Зараз із впевненістю можна говорити, що в цих схемах було задіяно багато людей, оскільки аж ніяк одна особа не могла забезпечувати архіви, всю документацію, мати зв`язки із київськими чиновниками".

На думку пані Віри Лясковської, справа щодо земельних афер може бути невигідною для багатьох і не виключено, що знайдуться ті, хто захоче спустити її на гальмах, аби лиш запобігти появі власного прізвища у кримінальних зведеннях, особливо ж напередодні чергових виборів.

Наразі  у прокуратурі факт обшуків у помешканнях і офісах підтвердили, натомість спростували чутки, що когось затримували. "Були взяті пояснення в людей у якості свідків", – сказала Мар`яна Гайовська, речниця прокуратури Львівської області.

Оксана ДУДАР 

Новини партнерів

Loading...

Новини Trembita.info

Останні новини

13:33

У Львові контрабандними ліками торгували через Інтернет

11:26

Без гарячої води залишились 28 вулиць

17:55

Львів’янка здобула шосту перемогу на Євро-2018

16:27

Громада виступає проти будівництва сміттєпереробного комплексу

14:48

Що вимагають львів’яни від міської влади

Архів

lviv.comments.ua

block2

lviv.comments.ua
Загрузка...

Партнеры портала

Price.ua - сервис сравнения цен в Украине

   © «Комментарии:», 2014

Система Orphus