ЛЬВІВ

Нажмите «Нравится»,
чтобы читать «Комментарии» в Facebook!

Спасибо, я уже с вами.

«День» – це супер!»

0

«День» – це супер!»

Перші враження відвідувачів нашої Фотовиставки

 Дні «Дня» у Львові розпочалися участю головного редактора газети Лариси Івшиної у політичній програмі Остапа Дроздова «Прямим текстом» (телеканал ЗІК, запис можна переглянути на сайті «Дня» www.day.kiev.ua). Йшлося у випуску, звичайно ж, про останні події  в країні, які пані Івшина охарактеризувала як  «дуже високий рівень напруги і великий стрес для суспільства». «Його треба ще осмислити, – зазначила п. Івшина. – Є високі точки прориву, дуже помітна моральна висота, яку взяло українське суспільство. Але є, очевидно, неспівпадіння дуже високої ціни і не такого помітного результату ще зараз. Політичного результату. Отож цей час нам ще треба серйозно і критично осмислити і поставити собі нові цілі. Я загалом думаю, що це – час надзавдань і надзусиль. Бо ми повинні зрозуміти, що окупація частини території вказують на дуже погану попередню політику, яка зробила це можливим, і про виправлення зараз, на марші, дуже багатьох речей, на які ми дивилися поблажливо…»

Дискусія про ситуацію в Україні продовжилася у Національному університеті «Львівська політехніка», де за участю головного редактора «Дня» відбувся круглий стіл на тему «Модернізація національного характеру», численні учасники якого, а це – студенти львівських вишів, викладачі, громадські активісти, зустріли Ларису Олексіївну під звуки гімну Євросоюзу – «Оди до радості» Бетховена.

«Маємо потужну зброю, яку нам дає газета, маємо дві прекрасні збірки – «Бронебійну публіцистику» і «Підривну літературу», маємо прекрасну аналітику від «Дня» – як поживу для думок і запрошуємо до розмови», – зазначила у вступному слові п. Ключковська і надала слово п. Івшиній, котра відразу ж освідчилася Львову – загалом, «Львівській політехніці» – зокрема, наголосила, що «любить обговорювати нагальні проблеми з молодими людьми різного віку, бо стрес відкрив людям вуха по-іншому», відтак дала аудиторії посил до дружньої розмови на серйозну тему. 

«Ми втратили частину території… Можливо, на час. Але це окупація. Чи тільки вина в тому, що Росія агресивна і не може бути членом цивілізованого співтовариства через свою політичну верхівку і поведінку? Чи є тут вина України, що вона потрапила у таку ситуацію? Як жити із цим розумінням?  Як боротися, щоби більше людей безповоротно відчули українську ідентичність? У мене є багато текстів на цю тему… Я говорила про Україну й українську ідентичність у першій передмові до книжки «Україна  Incognita», яка у позаминулому році відсвяткувала своє десятиріччя», – зауважила Лариса Івшина. Зараз, наголосила головний редактор «Дня», ми повинні говорити про модернізацію національного характеру.

Найцікавіші фрагменти дискусії з означених вище питань  – уже в  п’ятничному номері газети «День», повний запис розмови доступний на сайті «Дня»(www.day.kiev.ua).

Наразі ж – перші відгуки і враження з відкриття Фотовиставки.

– Ми кожного року просимо Ларису Олексіївну Івшину на гостини у «Львівську політехніку» і дуже раді, що кожного року вона погоджується на це, –  зазначив на відкритті Фотовиставки «Дня» ректор «ЛП» професор Юрій БОБАЛО. – Й цього разу, коли пані Івшина завітала до нас, я дуже зрадів. Організація такої солідної виставки – справа непроста, бо потребує великих організаційних, моральних і матеріальних зусиль. Минулого року я був на виставці у Лаврі, бачив усі фотографії, що їх неодноразово виставляли у «Львівській політехніці», і маю наголосити, що всі світлини – сильні життєво, бо на них – ми з вами, наша історія і наша дійсність…

– Публіцистика у фотографіях та матеріалах «Дня» – це знання, які, за влучними і глибокими словами Лариси Івшиної, важливі для того, щоб виховати людей, які діятимуть інакше, – вважає молодший науковий співробітник МІОКу Галина ТЕМНИК. – Особливим у прочитанні філософських смислів цих фоторобіт є влучні, дотепні назви. Подекуди це – одне слово, яке за допомогою фотографії стає ключем до розуміння нашого багатогранного буття, як-от у назвах «Перехрестя», «Подвійний талант». Світлини промовляють до нас дитячою безпосередністю, силою любові, яка долає усі перешкоди, християнською духовністю, ствердженням у праці, цінністю людського життя і того прекрасного світу природи навколо нас. Історично важлива місія газети «День» – у висвітленні значимості кожного дня української дійсності.

– 2013 рік видався для України багатим на події. Це був рік обманутих надій і розвіяних ілюзій. Це мінливий, неспокійний, але водночас романтичний час перед бурею Революції гідності, – наголошує молодший науковий співробітник МІОКу Богдан СИВАНИЧ. – Є відчуття, що ми за цей рік піднялися на кілька сходинок угору. Фотовиставка газети «День» – яскрава ілюстрація цього непростого шляху. Дуже добре, що на цьому шляху маємо такого доброго супутника, як газета «День», яка дбає, щоби наш поступальний рух був не лише в рамках розширення власної свободи, а й всеохопного інтелектуального поступу.  Мені глибоко імпонує позиція головного редактора газети Лариси Івшиної, яка твердо стоїть на цих засадах і готова до обговорення та дискусії з найрізноманітніших питань, що засвідчили неодноразові і вже традиційні круглі столи у «Львівській політехніці», на яких мав задоволення побувати.

– Становлення успішної Української держави неможливе без реалізації національних інтеграційних проектів, у яких творіння якісно нових суспільних дискурсів базувалося б на україноцентричних ідейних засадах та об’єднавчих для українського народу механізмах, – вважає молодший науковий співробітник МІОКу Андрій ЯЦІВ. – Саме у цьому напрямі вже багато працює всеукраїнська газета «День» на чолі з головним редактором Ларисою Івшиною. Унікальні для українського культурного простору проекти «Україна Incognita», Фотоконкурс газети «День», Літня школа журналістики, публікація збірок «Бронебійна публіцистика» та «Підривна література» спрямовані на формування якісно нового покоління освічених, творчих та інтелектуально сміливих українців, здатних у майбутньому творити нову європейську українську дійсність. Цьогоріч ювілейна – п’ятнадцята Фотовиставка «День», яка відвідала Львівську політехніку, є прикладом гуртування талановитих українців – майстрів та аматорів фотографії з більшості регіонів нашої країни. Їхній свіжий та сміливий погляд дарує оптимізм і стимулює до чину.

– Я дуже радий, що до Львова вчергове приїхала Фотовиставка «Дня», – каже студент ІІ курсу Інституту архітектури «Львівської політехніки» Володимир ЦАПУК. – Я сам із Луцька, і вдома мені не завжди вдається впіймати виставку, а тут, у політехніці, – завжди вдається. Через оці фото ми дивимося на всю Україну, і де ще можна отримати такий зріз і чіткий імпульс… Тому оця виставка цікавить мене – і як митця, і як українця. Крім того, виставка концентрує події. Дуже радий побачити пані Івшину, послухати її, переглянути новинки з Бібліотеки «Дня», відслідкувати, що «День» видав нового із монументальних творів. Звичайно, все, що публікує газета «День» – це добре, але «Екстракти», «Бронебійна публіцистика»… Мені, знаєте, що подобається? Коли вдома, у спокої, читаєш книжку, то між рядками-сторінками згадуєш, коли ця публікація з’явилася на шпальтах «Дня». Це є дуже велика різниця – одна і та сама стаття в газеті і книжці… Говорю про різний перебіг подій, відтак – про різний рівень аналізу… Повертаючись до Фотовиставки… Знаючи, який буде ритм (і на відкритті, і потім), я прийшов завчасно, ще до відкриття, щоби мати можливість усе спокійно оглянути, проаналізувати… Вже вибрав для голосування собі одну роботу і, відповідно, зазначив її в анкеті. Гарно! Також не омину увагою й глянцевого додатку «Дня». Найбільше мені там подобається художнє оформлення, тому що це ближче до моєї душі. Але щодо читання, то все ж таки віддаю перевагу газеті, бо у ній публікують матеріали, які мене дуже цікавлять. Та й узагалі можу сказати: мій щоденний маршрут починається від кіоску, де купую газету «День». Тому й говорю: «Хвала «Дню» за всі його проекти – акції, видання й зустрічі!»  Говорю це абсолютно щиро. «День» це – супер!  

Нагадаємо, Фотовиставка «День»-2013 експонуватиметься у головному корпусі «Львівської політехніки» до 30 квітня. Саме до цього часу можна буде переглянути понад 150 світлин – переможниць Міжнародного фотоконкурсу «Дня». Причому не тільки переглянути, а й проголосувати за найбільш вподобану і залишити запис у Книзі відгуків. До слова, вже перші відгуки («Дякую за чудові емоції, подаровані виставкою. Кожна робота по-своєму чарівна та особлива»; «Чудова виставка. Дякую»; «Низький уклін за глибинну естетику здорового і вербального»…) засвідчують, що експозиція нікого не залишила байдужим.

Тетяна КОЗИРЄВА, «День», Львів

Новини партнерів

Новини Trembita.info

Останні новини

17:11

Куди піти у Львові знає list

15:09

Куди піти у Львові знає list

12:21

Куди піти у Львові знає list

13:20

Куди піти у Львові знає сайт list

18:20

За тиждень на Львівщині на грип захворіли понад 14 тисяч

Архів

lviv.comments.ua

block2

lviv.comments.ua
Загрузка...

   © «Комментарии:», 2014

Система Orphus