ЛЬВІВ

Петро Писарчук, народний депутат України, про позитиви 2011 року

0

Петро Писарчук, народний депутат України, про позитиви 2011 року

Народний депутат України, голова Львівської обласної організації Партії регіонів Петро Писарчук за висновками соціологів та експертів є однією із найавторитетніших постатей Львівщини. Позаяк губернатори йдуть, а Писарчук залишається і веде активне громадське та політичне життя.

Про позитиви, негативи та скандали 2011 року детальніше читайте  у розмові з Петром Писарчуком.    

Петре Івановичу, добігає кінця 2011 рік. Чим запам’ятався Вам цей рік, чого було більше протягом року позитиву чи негативу? 

Треба навчитися  дякувати Богу за все. Дякувати Богу, моя  родина і в цілому Україна пройшли  цей рік без особливих потрясінь. Особисто мені багато що вдалося, багато що не вдалося зробити в цьому році, бо щось залежало від мене, а щось – ні.

Для України цей рік був не таким вже й поганим. Можливо, не все вдалося зробити для того, щоб в людей було більше грошей, щоб росла наша купівельна спроможність, щоб відчували позитивні зміни у бізнесі… Можливо, хтось чекав суттєвого підвищення пенсій – тому нарікання є справедливими, якщо виходити з оцінки потреб кожної людини.

Але якщо говорити про Україну, то вперше за роки незалежності держава збудували чотири аеропорти  європейського рівня. Якщо подивитися на новий аеропорт, то нам вже не треба йти до Європа, бо тепер Європа буде йти до нас через ці повітряні ворота.

Це потребувало  великих зусиль і великих коштів. Такі об’єкти собі не можуть сьогодні дозволити багаті держави, які переживають кризу.

Так, переважній більшості людей не до стадіонів, але якщо говорити про імідж України, про її європейські перспективи, то треба визнати, що за останніх півтора роки вдалося збудувати чотири стадіони європейського рівня і надолужити те, що не робилося протягом попередніх трьох років підготовки до Євро-2012.

Так, багато людей  ще їздять по розбитих дорогах, але  далеко не щороку Україна могла собі дозволити капітально відремонтувати та збудувати дві тисячі кілометрів хороших доріг. Ці дороги, які відремонтовано і збудовано, в тому числі і на Львівщині, залишаться нам і після Євро-2012.

Мене дуже тішить, що в 2011 році народилося на 30 тисяч немовлят більше, аніж в 2010 році. Це сталося не просто так. Цьому безперечно сприяло  зростання виплат при народженні дитини, більша уваги держави до сімей, в яких народжується троє і більше дітей. Держава почала більше опікуватися багатодітними родинами.

Лише протягом 2011 року Президент Віктор Янукович присвоїв почесні звання «мати-героїня» понад семи тисячам жінок на Львівщині і цим матерям було виплачено понад 67 мільйонів гривень одноразової матеріальної допомоги. Це в рази більше, аніж за попередні шість років разом узятих.

У 2011 році було багато позитивних речей, на яких чомусь ніхто не наголошує, а всі зосереджуються лише на негативі і критиці. 

2011 рік для Львівщини  був дуже рясним  на скандали. Маються  на увазі і події  9 травня, і чергова  зміна губернаторів, і крадіжка зброї в університеті МВС, і фальшиві дипломи у міській раді, і викриття кримінального минулого лідерів пануючої у Львові партії ВО «Свобода»… На Вашу думку, який урок мали б взяти львів’яни з прожитого року в ракурсі пережитих скандалів? 

Мудра людина мусить з будь-якої речі витягувати уроки  для себе. Я б не називав усі ці події скандалами, бо якщо подивитися з іншого боку – відбувається нормальний процес очищення суспільства від тих речей, які заважають розвитку України.

Якщо подивитися на те святотацтво, яке відбувалося 9 травня, ми мусили це пройти. Можливо, це боляче для ветеранів Великої Вітчизняної Війни, я розумію, що ці події зачепили багатьох не лише в Україні, але й за її межами, але це був урок, який, сподіваюся, вже більше ніколи не повториться у Львові. Тому що суспільство, люди, та й самі львів’яни зрозуміли хибність своїх намірів і кроків, м’ягко кажучи.

Робити політику на кістках, топтатися по мертвих – це не політика, це дикунство, бо всі ми підемо з цього світу і обов’язково будемо суджені. Ще невідомо, хто буде там серед праведників, а хто – серед грішників. Люди не мають права брати на себе не притаманну людям роль судді. Німеччина покаялася за те, що у ній зародився фашизм, німці не роблять рейваху довкола пам’ятника воїну-визволителю, бо це історія, яку мають знати наступні покоління, щоб ті страшні події не повторилися. Нам ще багато чого потрібно вчитися, щоб наблизитися до європейського, я би сказав навіть християнського, підходу до оцінки багатьох явищ і подій.

Що стосується частої зміни губернаторів, то це не трагедія. Було б гірше, якби вони не мінялися і наносили шкоду розвитку регіону. Спробував один-другий, щось не склалося, не вдалося, але я не вважаю це скандалом. Можливо, є питання до підбору кадрів, можливо робляться якісь помилки при виборі того чи іншого кандидата… Потрібно пам’ятати, що Львівщина – це складна область і центральна влада розуміє, що Львівщину потрібно «брати» добром. Тому шукаються компромісні фігури, які б зуміли зняти ті упередження, які існують щодо Партії регіонів та центральної влади.

Якщо говорити про фальшиві дипломи – то добре, що так сталося, що людей, які займаються шулерством, виводять на чисту воду. Це повчальні речі і треба ретельніше підходити до підбору кадрів. Колись радянська система такого не допускала, тому що кандидатів на ту чи іншу посаду ретельно перевіряли. Я думаю, що керівництво міста мусить зробити висновки, і це піде на користь громаді. Сподіваюсь, що такі факти більше не повторяться, коли якісь недоучки очолюватимуть якісь галузі міської господарки чи гуманітарну сферу.

Щодо «Свободи», то переконаний, що в цій політичні силі є багато людей, які щирі в своїх намаганнях зробити Україну такою, як вони уявляють. Я з ними не можу погодитись, тому що я бачу Україну трохи іншою, я прожив більше, бачив, можливо, трохи більше, маю іншу позицію. Не можна ґвалтувати Україну і змушувати її думати так, як думає «Свобода». Це просто нереальною. Цього без диктатури більшовицької просто нереально зробити. Згадайте як прийшли до влади більшовики і як змусили думати народ по-більшовицьки – виморивши і знищивши мільйони людей.

Те, що в цій політичній силі є багато людей з м’ягко кажучи недоброю репутацією, то це проблема не тільки цієї політичної сили. Треба набратися мужності і вирішувати цю проблему. Якщо «Свобода» хоче користуватися підтримкою людей і не глумитися над їх почуттями, то треба від тих людей, які мають якісь збочення у світогляді, позбуватися. 

Експерти  визначили подією року для Львівщини  відкриття стадіону до Євро-2012. Крім цього, у Львові зроблено фактично новий аеропорт, капітально відремонтовано безліч доріг за рахунок держбюджету… На Вашу думку, чи оцінять мешканці Львівщини ці речі, адже традиційно з центральною владою пов’язують негативні моменти, натомість позитив залишається поза увагою людей? 

Мати Тереза казала, що роблячи людям добро, люди все одно тебе зневажать, але ти все одно роби добро. Це мудра жінка казала.

А щодо стадіону, аеропорту, доріг, то вони робилися не для того, щоб купити виборців і  вони голосували за Партію регіонів. Можна було зробити багато соціальних програм, і прості люди відчули б їх набагато швидше.

Це робилися в першу чергу для того, щоб  наша держава не говорила про те, що ми прагнемо до Європи, а щоб ми реально зробили цей крок до Європи. Україні висловили велику довіру – приймати Євро-2012, і Україна, попри кризу, таки оправдала цю довіру і належно підготувалася до чемпіонату.  

2011 рік став роком  доволі кардинальних  реформ в Україні, чи відчуємо ми ефект від цих реформ у 2012 році? 

Україна не є  відгородженою залізною завісою  від світу. Сьогодні ситуація в Україні багато в чому залежить від ситуації, яка є в сусідніх державах.

Третина нашої  продукції сьогодні продається в Європейський Союз, ми дуже близько до підписання угоди про зону вільної торгівлі з ЄС, що мало б нам спростити багато речей і активізувати зовнішньоекономічну діяльність. Тому ситуація в Україні дуже залежить від ситуації в Європі. Будемо сподіватися, що ті заходи, які вживає Євросоюз дадуть бажані результати, і ситуація в Єврозоні стабілізується.

Крім цього, багато залежить від нашого східного сусіда і ціни на газ, яка просто безпощадно косить економіку України. Ця ціна є абсолютно нелогічною, ненормальною, дискримінаційною по відношенню до України. Дуже прикро, що таку угоду підписали «великі патріоти», які найбільше розказували, як вони щиро люблять Україну. Це великий парадокс. Некомпетентність в управлінні державою інколи приносить більшу шкоду, ніж дії ворогів.

Ясна річ і  Президент, і уряд роблять усе  можливе, щоб повернути Росію  на нормальний шлях розмови і співробітництва  з Україною. Я сподіваюсь, що це буде зроблено.

Усі ці речі дадуть можливість Україні зовсім по-іншому зорганізувати свою господарку в 2012 році.

Ми не випрошуємо у Росії ніяких благ чи знижок –  нехай нам дадуть європейську  ціну на газ, і тільки за рахунок цього ми направимо додатково в економіку України 50 мільярдів гривень. Уявіть собі, що на кожну область додатково по два мільярди буде виділено на медицину, на освіту, на дороги. Люди це відразу відчують. Тому я абсолютно переконаний, що 2012 рік має всі шанси бути переломним в розвитку української господарки.

Але якщо почнуть  банкрутувати європейські країни і  посиплеться євро, то буде, звичайно, зовсім інша невтішна ситуація. 

Чого  нам варто очікувати  у контексті наближення виборів? Чи розберуться виборці у широкій палітрі опозиційних сил? Буквально кілька днів тому Наталія Королівська очолила ще одну опозиційну силу і обіцяє боротися за Тимошенко… 

Вони всі розбігаються, бо розуміють, що перший раз їх Тимошенко  в парламент протягнула своїм  іменем, а тепер буде проблематично 150 депутатів блоку Тимошенко завести. Тому вони всі кажуть, що вони за Тимошенко, але шукають собі інші ніші та політичні сили, щоб знову потрапити до парламенту.

Не хочу перед  святами давати нікому персональних оцінок, і Наталії Королівській в  тому числі, але мене душа болить за те, що є в нас люди, які ведуться на такий популізм.   

І все-таки спрогнозуйте, чого нам слід очікувати  після парламентських виборів 2012 року?  

Маю таку надію, що люди стануть трохи іншими, будуть більше задумуватися перед вибором. Впринципі вже і обирати немає серед кого. Якщо говорити про тих, хто критикує нинішню владу – а її треба критикувати, бо від конструктивної критики влада працює краще – то що вони зробили, коли самі були при владі? Що вони пропонують? Якщо люди на це поведуться, то буде зле.

Якщо львів’яни вибиратимуть так, як вибирали раніше, то вони наступлять на ті ж граблі. Хто від цього виграє – не знаю. Україні сьогодні не потрібні депутати, які би багато виступали на трибунах, народ вже наслухався і про чисті руки, і про депутатську недоторканість, яку так і не скасували, більше того, навіть за скасування пільг вони не голосували дружно. Народ би вже мав прозріти і бачити, хто є хто. Але якщо народ ще цього не «наївся», то нема на то ради, мусимо це пережити.

Новини партнерів

Loading...

Новини Trembita.info

Останні новини

15:30

У Львові на місяць відключать гарячу воду (Перелік вулиць)

13:24

Прогноз погоди у Львові на тиждень: заморозки та грози

11:32

Ботанічний сад імені Івана Франка відкрив свої двері для відвідувачів

19:16

У львівських парках знищуватимуть кліщів

17:35

Долина диких тюльпанів розквітла на Львівщині

Архів

lviv.comments.ua

block2

lviv.comments.ua
Загрузка...

Партнеры портала

Price.ua - сервис сравнения цен в Украине

   © «Комментарии:», 2014

Система Orphus