ЛЬВІВ

Політична криза: Болівар трьох не вивезе

0

Політична криза: Болівар трьох не вивезе

Криза влади в Україні увійшла в дуже круте піке, якщо висловлюватися авіаційною термінологією. Холодна війна за переділ владних повноважень, про яку говорили все літо, за один день дійшла до точки кипіння й вивела всіх головних бійців на передову.

Було очевидним, що вчорашній союз БЮТ та Партії регіонів, який призвів до прийняття кількох дуже чутливих для Президента законів, не залишиться без відповіді.

Саме тому Президент виступив зі зверненням. Як і можна було чекати, тональність звернення була різкою. Учорашні події було названо початком конституційного перевороту й кінцем існування демократичної коаліції.

В. Ющенко недвозначно заявив, що він чекає на оформлення коаліції фракцій (очевидно, уже в іншому складі, бо НУНС незадовго перед тим оголосив про перехід в опозицію), або ж скористається своїм правом розпустити парламент та оголосить позачергові вибори.

Проте час на більш-менш обдумані рішення коаліціонери все-таки ще мають, адже закон дає їм 10 днів на ухвалення остаточного рішення. На час підготовки цього матеріалу НУНС не оприлюднював офіційну заяву про вихід із коаліції, хоча Президент, як натхненник цього блоку вже поставив усі крапки над «і».

Якщо така заява з’явиться, тоді парламентарі мають 30 днів на оформлення нової коаліції. Потім – або нова коаліція, або нові вибори. Це Ющенко також дав чітко зрозуміти.

Тому розвиток подій у країні може йти кількома шляхами і все залежить від того, яку мету ставить перед собою кожен із «ребеліянтів».

Якщо вчорашня ситуація інспірована Балогою, то їх мета, швидше за все – позачергові вибори. Це дає можливість спробувати змінити уряд, а відтак - усунути Тимошенко з перших рядів хоча б на якийсь час, а відтак – за допомогою якогось плану знову ж таки спробувати підняти рейтинг Президента, який, як свідчать певні опитування, зараз змагається за народну підтримку з Володимиром Литвином, а не з Тимошенко чи Януковичем.

З іншого боку, постає питання, на кого спиратиметься Президент у цій кампанії? Адже рейтинги формально «його» політичної сили дуже низькі.

Крім того, цей план має також і ще більший ґандж – Тимошенко може набрати значно більше, аніж минулого разу й тоді «рулити» буде лише вона.

Але не можна виключати, що Банкова блефує на межі фолу, бо знає, що в разі перевиборів може втратити будь-які важелі впливу в парламенті. Яка мета цього блефу – знає хіба Балога, але можна не сумніватися, що він, як той містер Фікс завжди має напоготові великий мішок планів.

Якщо ж загострення ситуації ініціювали БЮТ та ПР, то можна припустити, що влітку вони дійшли до якоїсь угоди. Що і як вони поділили, поки що достеменно не відомо. Це можна буде побачити з того, які законопроекти пройдуть через парламент найближчим часом.

Учорашні закони свідчать, що «концесіонери» вирішили спочатку знекровити Ющенка й зіпсувати йому настрій надовго. Це на руку їм обом. Сьогодні вже ухвалили зміни до бюджету, що лягає в плюси як Тимошенко, так і регіоналам, адже йдеться про збільшення зарплат. А найцікавіше буде далі.

Обидві найбільші фракції парламенту зацікавлені в роботі парламенту, адже це суттєво впливає на інтереси великого бізнесу, представленого саме в цих політичних силах.

Хоча можна припустити, що Янукович і Тимошенко змогли домовитися усунути Ющенка від влади. Учорашнє прийняття проекту щодо імпічменту легко на це натякає. При цьому обидві політичні сили задоволені теперішнім станом речей і не змучуються промовляти завчені мантри: Тимошенко клянеться у вірності демократичній коаліції, а Янукович не втомлюється розказувати про тимчасовий союз із БЮТ.

Але імпічмент - це крайній варіант розвитку подій, бо невідомо, як відіб’ється на рейтингу Тимошенко такий крок, адже серцевину її виборців складають саме прихильники Майдану, для яких Ющенко дорогий хоча б, як пам’ять про чудові миті життя.

Хоча представник регіоналів Тарас Чорновіл уже висловив думку про те, що імпічмент Ющенкові стане реальністю вже за кілька тижнів. А поки що тривають шалені політичні торги.

Новини партнерів

Loading...

Новини Trembita.info

Останні новини

12:44

Карантин у частині львівських школах продовжили до кінця тижня

11:18

У Сколе депутати міськради чергуватимуть біля смітників

18:36

Між Львовом і Закарпаттям хочуть запустити "Інтерсіті"

16:32

Фільм «Cерце мами Гонгадзе» відібрали на український Оскар

14:24

У Львові виявили бочки бойовими отруйними речовинами

Архів

lviv.comments.ua

block2

lviv.comments.ua
Загрузка...

Партнеры портала

Price.ua - сервис сравнения цен в Украине

   © «Комментарии:», 2014

Система Orphus