ЛЬВІВ

Прокуратура спростовує повідомлення про війну з СБУ

0

Прес-служба прокуратури Львівської області розповсюдила повідомлення, у якому висловлює здивування щодо останніх заяв начальника УСБУ у Львівській області про відсутності співпраці з прокуратурою. Водночас прес-служба заперечує, що між обома силовими структурами йде своєрідна війна, як це трактують львівські ЗМІ. Подаємо текст заяви:

«Прес-служба прокуратури Львівської області змушена заявити, що здивована останніми, опублікованими в засобах масової інформації, заявами керівника Управління СБУ у Львівській області А.Матіоса щодо відсутності начебто ділової співпраці між цим Управлінням та прокуратурою області, розповсюдженості фактів нібито приховування органами прокуратури виявлених УСБУ злочинів та корумпованості, у зв’язку з цим, працівників прокуратури.

Вважаємо подібні непродумані і бездоказові заяви начальника УСБУ у Львівській області нічим іншим, як своєрідною реакцією на наглядові і координаційні заходи органів прокуратури щодо посилення боротьби з організованою злочинністю, особливо в сфері економіки, хабарництвом і корупцією і, разом з тим, забезпечення суворого дотримання законності в діяльності правоохоронних органів, в тому числі і УСБУ.

Як уже раніше повідомляли ЗМІ, прокуратура області неодноразово висловлювала обґрунтовані претензії до діяльності цього Управління, зокрема, до спецпідрозділу з боротьби з корупцією і організованою злочинністю, працівники якого за 2 останні роки не виявили жодної організованої злочинної групи в сфері економіки, вже не говорячи про організовані злочинні групи з корумпованими зв’язками, жодного факту хабарництва серед митників і т.д. На адресу УСБУ прокуратура Львівської області вносила і вносяться документи реагування у зв’язку із тяганиною при провадженні досудового слідства у кримінальних справах. Наочним прикладом цього є те, що при штаті слідчого відділу Управління СБУ, який складається із 25 осіб, із 106 кримінальних справ, що перебували цього року в провадженні слідчих СБУ, до суду направлено лише 19; із 3 кримінальних справ про незаконне відшкодування податку на додану вартість, порушених ще в минулі роки, на даний час до суду не скеровано жодної. Принципово реагували прокурори і на порушення підрозділами УСБУ вимог Закону України “Про оперативно-пошукову діяльність”, особливо щодо масового застосування оперативно-технічних засобів отримання інформації, які обмежують конституційні права і свободи громадян (зняття інформації з каналів зв´язку та ін.), а отримані результати лише в поодиноких випадках використовуються як доказ в суді у кримінальних справах, ( в поточному році всього 3%), що являється грубим порушенням конституційних прав і свобод громадян.

Логічно, що така ситуація із дотриманням законів в даному піднаглядному органі та відсутність адекватного та неупередженого розгляду зі сторони керівництва УСБУ у Львівській області документів прокурорського реагування, не вжиття невідкладних заходів до усунення виявлених конкретних і грубих порушень закону не могли залишатись поза увагою органів прокуратури області. У зв”язку з цим, прокуратура області на адресу керівництва УСБУ у Львівській області в цьому році внесла 18 подань і порушила 18 дисциплінарних проваджень, за результатами розгляду яких притягнуто до відповідальності 18 оперативних працівників і слідчих.

Проте замість того, щоб усувати порушення, на які вказувала прокуратура, зокрема щодо посилення боротьби з корупцією та організованою злочинністю, бо цього вимагає закон, керівник Управління А.Матіос став на шлях перекручування фактів, голослівно звинувачуючи, в тому числі і на шпальтах засобів масової інформації, органи прокуратури у відсутності взаємодії, що дало підстави ЗМІ робити поспішні висновки про якусь “війну” між відомствами.

Більше того, не відповідає дійсності і твердження начальника УСБУ А.Матіоса про те, що їх звернення та матеріали, скеровані в прокуратуру, нібито “потопають в рутині”. Так, із так званих "матеріалів про корупцію", які органи прокуратури отримали цього року, за всіма проведені ретельні перевірки у відповідності до вимог ст..ст. 94, 95, 97 КПК України і прийняті відповідні рішення. Ні один матеріал не залишився нерозглянутим. Разом з тим, керівник Управління СБУ, будучи колишнім працівником прокуратури, чомусь скромно замовчує про якість і повноту цих “матеріалів”, чи взагалі вони містили достатні дані про наявність ознак злочину, тим паче, про корупцію. Згідно зі статистичними даними, із 19 скерованих УСБУ на адресу прокуратури області матеріалів про можливе вчинення злочину, органи прокуратури порушили лише дві кримінальні справи, а в 13 випадках внаслідок проведення неналежної оперативно-розшукової діяльності та неповноти дослідчої перевірки, в порушенні кримінальної справи прокурори відмовили. Що стосується виявлення корупціонерів в середовищі прокурорів, то на сьогодні доказаним є лише один факт, який, до речі, жодного відношення до розгляду матеріалів, надісланих УСБУ, не має. Стверджувати про інші факти на сьогодні немає правових підстав.

Відтак, прес-служба прокуратури Львівської області ще раз, спростовуючи висунуті в ЗМІ версії про “війну” прокуратури області та УСБУ у Львівській області, категорично заперечує цей факт і заявляє, що, не зважаючи на будь-які випади, в тому числі і з боку деяких керівників правоохоронних органів, прокуратура Львівської області в своїй діяльності буде керуватися виключно вимогами закону, забезпечуючи законні права та інтереси громадян та держави».

Новини партнерів

Loading...

Новини Trembita.info

Останні новини

13:33

У Львові контрабандними ліками торгували через Інтернет

11:26

Без гарячої води залишились 28 вулиць

17:55

Львів’янка здобула шосту перемогу на Євро-2018

16:27

Громада виступає проти будівництва сміттєпереробного комплексу

14:48

Що вимагають львів’яни від міської влади

Архів

lviv.comments.ua

block2

lviv.comments.ua
Загрузка...

Партнеры портала

Price.ua - сервис сравнения цен в Украине

   © «Комментарии:», 2014

Система Orphus