ЛЬВІВ

Ющенка просять покарати винних у руйнуванні історичних пам`яток Львова

0

Центр правових і політичних досліджень «СІМ» звернувся в відкритим листом до Президента України Віктора Ющенка з проханням припинити «архітектурне свавілля у Львові». Президента просять особисто втрутитися і захистити національне надбання – історико-архітектурно спадщину Львова, руйнація якої набула системного характеру.

«Через незаконні дії міської та практично повну безконтрольність з боку обласної та центральної влади, Львів буквально день за днем безповоротно втрачає унікальні об’єкти культурної спадщини світового значення. Міжнародний комітет ЮНЕСКО неодноразово висловлював свої застереження щодо такої ситуації, а також ставив на порядок денний питання доцільності подальшого перебування Львова у переліку світової культурної спадщини», – зазначено у зверненні.

Перелік втрат Львова лише за останні три роки вражає, ідеться в листі. Зокрема, безповоротно загублено архітектурно-історичний ареал площі Ринок, донедавна – єдиної автентичної у Європі, а також вулиці Руської та площі Кафедральної під час проведення т.зв. «реконструкції» до 750-ліття Львова. На вулиці Федорова і площі перед Домініканським собором автентичну бруківку брутально втопили в бетон. У червні 2006 року важка техніка зрівняла з землею пам`ятку архітектури 1878 року – школу Святої Софії. Зруйновано архітектурні ансамблі площ Соборної та Галицької. Низка запланованих і розпочатих будівництв підземних паркінгів, за прогнозами фахівців, спричинить руйнацію будівель у центральній частині Львова. У місті практично не залишилося будинків – пам`яток архітектури, які не були би спотворені різномастими вікнами, клаптиковою побілкою чи елементами самочинного будівництва. До щоденних архітектурних втрат належить зняття автентичних скульптур в будинках №№ 3 і 23 на площі Ринок, руйнація старовинних пивниць на площі Міцкевича. І вже зовсім нещодавно, 11 вересня, місто зазнало чергової незворотної архітектурної втрати. Знищено пам’ятку історії і мистецтва — будинок композитора Я. Ярославенка, автора хорового трактування Гімну України, а на звільненій площі планують будівництво приватного будинку.

Усе це – важкі злочини, за які чинне законодавство передбачає покарання, вважають підписанти звернення.

«Враховуючи наведені факти варварського нищення спадку, переданого нам попередніми поколіннями, допоки міська влада не перетворила територію, внесену до переліку культурної спадщини ЮНЕСКО, на суцільний будівельний майданчик, просимо дати доручення Генеральній прокуратурі здійснити перевірку законності дій, котрі набули рис архітектурного свавілля, оцінити збитки, заподіяні Українській державі, притягнути винних до відповідальності», – вимагає рада Центру правових і політичних досліджень «СІМ»

Центр правових та політичних досліджень «Сім» – незалежна аналітично-моніторингова організація, заснована 1999 року, член-засновник Української гельсінської спілки з прав людини. Серед іншого, центр «Сім» реалізовує програму моніторингу державної пам’яткоохоронної політики із залученням українських експертів зі Львова, Києва, Луцька, Черкас та міжнародних експертів.

Новини партнерів

Loading...

Новини Trembita.info

Останні новини

13:33

У Львові контрабандними ліками торгували через Інтернет

11:26

Без гарячої води залишились 28 вулиць

17:55

Львів’янка здобула шосту перемогу на Євро-2018

16:27

Громада виступає проти будівництва сміттєпереробного комплексу

14:48

Що вимагають львів’яни від міської влади

Архів

lviv.comments.ua

block2

lviv.comments.ua
Загрузка...

Партнеры портала

Price.ua - сервис сравнения цен в Украине

   © «Комментарии:», 2014

Система Orphus