ЛЬВІВ

Школяр з Донеччини таки помер від вакцинації – експертиза

0

Експертиза підтвердила, що школяр з Краматорська Антон Тищенко помер від щеплення проти кору. Про це в інтерв’ю газеті «Факты» заявив Генеральний прокурор України Олександр Медведько, повідомляє УНІАН.

О. Медведько сказав, що Генпрокуратура готова передати до суду справу із розслідування загибелі А. Тищенка до кінця вересня, проте поки що не може цього зробити, оскільки ще тривають експертизи. Він нагадав, що спочатку призначили додаткову комплексну судово-медичну експертизу із залученням 12 провідних фахівців Академії медичних наук України (АМНУ) у сфері педіатрії, епідеміології, гематології, імунології, біології, а також інфекціоністів і дитячого патологоанатома. «Фахівці 8 серпня передали нам свій висновок, у якому чітко написано, що між смертю Антона Тищенка і проведеною йому вакцинацією проти кору і краснухи є прямий причинно-наслідковий зв’язок. Цей висновок покладено в основу подальшого розслідування кримінальної справи», – сказав Генпрокурор.

Він зазначив, що окрім цього, прокуратура ще призначила комплексну комісійну судово-медико-методичну експертизу, яку також провели фахівці АМНУ і яка необхідна для того, щоб встановити, чи правильно проводили вакцинацію. За словами О. Медведька, фахівці дійшли висновку, що під час вакцинації допущено близько шести серйозних порушень. «Починаючи з того, що цю додаткову вакцинацію робили навесні, коли організми дітей ослаблені, і закінчуючи тим, що того ж Антона Тищенка після щеплення скерували ще й на флюорографію. А для цього хлопцеві довелося йти пішки від школи до поліклініки близько п’ яти кілометрів», – сказав Генпрокурор.

Він додав, що у цій кримінальній справі призначено ще понад сто судово-медичних експертиз, оскільки погіршення здоров’я після щеплення відчули більш ніж сто школярів і студентів. «Отже, зараз просування справи вже залежить не від слідчих, а від експертів, які кажуть, що зможуть закінчити свою роботу лише до кінця 2008 року», – зазначив Генпрокурор.

Також О. Медведько сказав, що слідчий у цій справі дійшов висновку, що перший заступник міністра охорони здоров’ я Микола Проданчук перевищив свої службові повноваження: індійську вакцину ввезли з його згоди. При цьому вакцина не пройшла сертифікації, не була зареєстрована, тому її не можна було застосовувати. Він сказав, що доки відбувалися експертизи, не було необхідності допитувати чиновників. «А зараз, коли ми виходимо на фінішну пряму, запрошуватимуть до прокуратури і Проданчука, й інших високопосадовців. Я впевнений, справу стосовно посадовців скерують до суду. Думаю, відповідати доведеться не тільки Проданчуку», – зазначив О. Медведько і додав, що, за даними Генпрокуратури, винним може бути чиновник з Державної служби лікарських препаратів і виробів медичного призначення.

Комісія Міністерства охорони здоров’я України дійшла висновку, що “прямого причинно-наслідкового зв’язку” між проведеною вакцинацією від кору і краснухи краматорському підліткові А. Тищенку і настанням його смерті “не встановлено”.

В Україні, починаючи з 26 травня, мали провести масову вакцинацію громадян у віці від 16 до 29 років від кору і краснухи.

13 травня старшокласник з Краматорська А. Тищенко після щеплення від кору і краснухи, проведеного напередодні, помер у реанімації.

19 травня Міністерство охорони здоров’ я припинило кампанію масової імунізації молоді проти кору і краснухи.

На початку червня заступник міністра охорони здоров’ я України Валерій Бідний поінформував, що в процесі проведеної в Україні кампанії з імунізації проти кору і краснухи було проведено щеплення 113 тис. 139 особам, з яких до лікарні потрапили 207, серед них 164 дитини.

26 серпня Державна служба лікарських засобів і виробів медичного призначення повідомила, що за результатами тестування декількох серій вакцини для профілактики кору і краснухи виробництва Serum Institute of India встановлено їх відповідність специфікаціям і вимогам європейської фармакопеї і Всесвітньої організації охорони здоров’я.

Новини партнерів

Loading...

Новини Trembita.info

Останні новини

15:14

У Львові визначили найкращих триатлоністів України

13:56

У Львові введуть мораторій на попсу

12:13

Представники НАТО проінспектують Яворівський полігон

10:49

«Пласт» хоче зібрати один мільйон гривень

17:25

Куди у Львові краще не ходити

Архів

lviv.comments.ua

block2

lviv.comments.ua
Загрузка...

Партнеры портала

Price.ua - сервис сравнения цен в Украине

   © «Комментарии:», 2014

Система Orphus