ЛЬВІВ

Українська демократія - ні року без виборів

0

Українська демократія - ні року без виборів

Є щось символічне в тому, що оприлюднення указу про розпуск парламенту відбулося саме в той час, коли Ющенко фізично перебував в Італії – країні перманентних виборів. Але, не дай Боже, щоб цей символізм став доброю традицією – щоосені розпускати парламент.

На жаль, сталося те, про що так довго говорили більшовики. Тактичні розрахунки вкупі з особистими амбіціями взяли гору над здоровим глуздом. І замість того, щоби спільно впроваджувати антикризові заходи для втримання стабільності в країні, її політична верхівка виявляє верх безвідповідальності та іде на вибори.

Формальні причини не мають значення, бо форма – лише прикриття для справжніх причин, що спонукали політичну еліту на такий крок.

Події останніх днів дають привід припустити, що для Президента головним мотивом такого кроку було позбутися Тимошенко на посту керівника уряду. Адже розвал коаліції руками Балоги нічого не дав – Тимошенко знехтувала засади коаліційної угоди і сама у відставку не пішла. Спроби звалити на леді Ю. всі біди в державі, аж до державної зради, також особливого успіху не мали – соціологи засвідчили, що рівень довіри до лідерки БЮТ набагато більший, аніж до чинного Президента. А вибори Президента в нашій країні вже геть не за горами, тому мати конкурента на такій посаді, як прем’єр, можна лише ворогові побажати.

Скоріш за все, саме тому НУНСу так і не вистачило сімох підписів для створення нової-старої коаліції. А може, справді панове непідписанти такі принципові, що поміняли резолюцію щодо Грузії на те, що країна, яка й так перебуває за крок від дуже складних економічних обставин, має витратити на суперечки кількох політиків ледь не півмільярда гривень.

Хоча не виключено, що Ющенко таким чином прагнув убити ще одного зайця – за наслідками виборів легітимізувати коаліцію своєї політичної сили з Партією регіонів. Адже розмови про такий союз, як би не називав його сам Президент неприродним, за якийсь час може стати цілковитим натурпродуктом.

Партія регіонів уже оголосила, що не схвалює цього кроку, але іншого виходу зі ситуації не бачить. Експерти в один голос заявляють, що регіоналам ці вибори вигідні в будь-якому разі. Адже, за даними соціології, ПР може перемогти реально, тобто набрати більшість голосів і при помочі вірних союзників з КПУ, Блоку Литвина чи Нашої України створити велику і широку коаліцію. Щоправда, у такому разі Президент отримує інший менінгіт – уряд очолює Віктор Янукович, який усе ще не облишив свої президентські амбіції. У плані конкурентоспроможності він навряд чи поступається Юлії Володимирівні, отож, виходить заміна шила на мило чи як там – порядок слів на результат не впливає.

Сьогодні з’явилася й дата проведення виборів – 7 грудня, у день великомучениці Катерини. Шукати тут символічні зв’язки не беремося, бо країна наша і так нагадує суцільний сонм великомучеників і страдників. Але факт залишається фактом – саме 7 грудня отримаємо від дорогих (у прямому розумінні слова) політиків шанс влаштувати все це якось по-новому.

А як це зробити – зовсім інша річ. Адже персонажі цього пазлу не зміняться. Нові гравці просто не мають шансу взяти участь у виборах під прапорами свого чистого і незаплямованого бренду, бо для участі у виборах треба, аби політична сила мала хоча б рік легальної політичної історії в Мін’юсті. Відтак доведеться витягати старі і не дуже чисті знамена та хоругви. І спробувати переконати нас, що вони нові та гарні. Але ми всі не мусимо робити вигляд, що в ці байки повірили.

Новини партнерів

Loading...

Новини Trembita.info

Останні новини

13:33

У Львові контрабандними ліками торгували через Інтернет

11:26

Без гарячої води залишились 28 вулиць

17:55

Львів’янка здобула шосту перемогу на Євро-2018

16:27

Громада виступає проти будівництва сміттєпереробного комплексу

14:48

Що вимагають львів’яни від міської влади

Архів

lviv.comments.ua

block2

lviv.comments.ua
Загрузка...

Партнеры портала

Price.ua - сервис сравнения цен в Украине

   © «Комментарии:», 2014

Система Orphus