ЛЬВІВ

Прокуратура Львівщини не задоволена, що суди надто довго розглядають справи

0

У прокуратурі Львівської області відбулася міжвідомча нарада, де розглянуто питання тривалого розгляду судами кримінальних справ, у яких підсудні тримаються під вартою, та обговорено шляхи їх усунення. Про це повідомляє прес-служба прокуратури Львівської області.  

Міжвідомча нарада проводилась за участю голови апеляційного суду Львівської області Валентина Государського, заступника голови апеляційного суду Львівської області Тадея Пайонкевича, заступника начальника ГУ МВС України у Львівській області Михайла Курочки, начальника управління профілактики правопорушень Сергія Маруняка, командира окремої роти конвойної служби міліції Олега Курпіти, начальника Львівського слідчого ізолятора УДПС України у Львівській області Богдана Гальчишака, начальника управління Державної пенітенціарної служби України у Львівській області Михайла Дзюдзя, першого заступника начальника управління Державної пенітенціарної служби України у Львівській області Романа Драча, начальника бюро Львівської судово-медичної експертизи Миколи Шевчука та директора Львівського науково-дослідного інституту судових експертиз Олени Корольової.

Зазначимо, що з кожним роком зростає кількість звернень громадян України до Європейського суду з прав людини з приводу порушення їх прав при здійсненні кримінального судочинства. Більшість констатованих порушень стосується, саме, забезпечення права особи на справедливий і публічний розгляд справи судом упродовж розумного строку.

У Львівської області вказана проблема також актуальна. Зокрема, на розгляді в судах перебувало 2560 кримінальних справ, з яких 192 справи стосовно 235 осіб, що утримуються під вартою.

Як відзначили на нараді, найбільш поширеними причинами тривалого судового розгляду кримінальних справ цієї категорії є неявка в судове засідання свідків і потерпілих, а у подальшому - невиконання або несвоєчасне виконання постанов суду про їх привід, недоставка підсудних, які тримаються під вартою, тривале проведення судових експертиз тощо.

Варто зазначити, що тривалий розгляд кримінальних справ призводить до втрати їх актуальності, особливо це стосується справ про злочини, вчинені організованими групами. Крім того, керівництвом прокуратури Львівської області також звернуто увагу присутніх на той факт, що в окремих випадках у зв’язку з тривалим судовим розглядом підсудні уникають кримінальної відповідальності, оскільки спливають строки давності.

Вищезгадані проблемні питання стали підставою для проведення прокуратурою Львівської області вказаної міжвідомчої наради.

За наслідками проведеної наради визначено конкретні заходи, спрямовані на здійснення судового розгляду кримінальних справ у розумні строки, як це зазначено у ст.6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.

 

 

 

Новини партнерів

Loading...

Новини Trembita.info

Останні новини

14:27

Львівські перевізники готують «плаваючий» тариф у приміських та міжміських маршрутах

12:33

У Львові з 3 по 11 травня не буде світла (Перелік вулиць)

10:31

Львів’ян запрошують на ювілейну молодіжну прощу до Унівської лаври

18:26

На Львівщині немає охочих вакцинуватись

16:35

Замість заводу у Львові з’явитья інноваційний парк

Архів

lviv.comments.ua

block2

lviv.comments.ua
Загрузка...

Партнеры портала

Price.ua - сервис сравнения цен в Украине

   © «Комментарии:», 2014

Система Orphus