ЛЬВІВ

Суд не захотів встановити україномовність у парламенті

0

Окружний  адміністративний суд м.Києва відмовив у задоволенні позову Григорія Ангела до голови ВРУ В.Литвина щодо забезпечення режиму обов’язкового подання інформації на сесійних засіданнях парламенту державною мовою.  Про це повідомляє Українська респубілканська партія.

“Відповідну постанову ухвалила колегія суддів ще 13 грудня. Однак, сам текст постанови нам видали лише минулого робочого дня. З огляду на повну безглуздість вердикту суду мусіли дочекатись офіційного документу аби бодай щось прокоментувати” – заявив заступник голови Української Республіканської партії Ростислав Новоженець.

 Як вказано в документі, з ініціативою судового позову виступила Львівська КО УРП. 11 серпня член нашої партії юрист  Г.Ангел скерував до Києва адміністративний позов. Аби уникнути транспортних витрат львів’яни звернулись до Центрального Проводу партії і справу, за дорученням Левка Лук’яненка, вже супроводжував керівник юридичної колегії УРП Віктор Пророк. Він звернувся до групи народних депутатів і ті, в кількості 4-х осіб, а саме: Шишкіної Е., Тарана В., Кульчицького М., Гнаткевича Ю., 17 листопада скерували голові ВРУ В.Литвину депутатське звернення щодо забезпечення перекладу державною мовою виступів народних депутатів України.

«Листом від 29 листопада В.Литвин надав відповідь нардепу Шишкіній Е. Зокрема, голова ВРУ наголошує, що народні депутати України зобов’язані володіти державною мовою, а також він вважає, що промовці, які є народними депутатами і виступають на пленарному засіданні недержавною мовою грубо порушують Регламент ВРУ. Однак, представник В.Литвина у суді дотримується іншої думки. Він заявив дослівно (увага!), що позивач не звертався до відповідача з відповідним запитом щодо забезпечення перекладу виступів народних депутатів на відповідних сесіях ВРУ. За цією логікою, кожен громадянин має звернутися в усі можливі інстанції аби коли небудь його права не були порушені – інакше порушення є законними. Абсурд тай годі! Далі більше. Суд наголошує, що згідно із Законом України про мови від 1989 року учасникам республіканських конференцій ( прирівнюють до сесій ВРУ) гарантується право вибору мови виступу із забезпеченням перекладу, а переклад його виступу за Регламентом ВРУ забезпечує апарат ВРУ. Що й треба було довести! Та постанова суду цілком протилежна. Адже, позивач, виявляється, не наділений повноваженнями щодо здійснення захисту прав та інтересів інших громадян” – наголошує Р.Новоженець.

 Новоженець наголосив, що на це рішення буде подано апеляцію.

Новини партнерів

Loading...

Новини Trembita.info

Останні новини

13:33

У Львові контрабандними ліками торгували через Інтернет

11:26

Без гарячої води залишились 28 вулиць

17:55

Львів’янка здобула шосту перемогу на Євро-2018

16:27

Громада виступає проти будівництва сміттєпереробного комплексу

14:48

Що вимагають львів’яни від міської влади

Архів

lviv.comments.ua

block2

lviv.comments.ua
Загрузка...

Партнеры портала

Price.ua - сервис сравнения цен в Украине

   © «Комментарии:», 2014

Система Orphus