ЛЬВІВ

Понад 1,5 млн жителів Львівщини отримують державні гарантії

0

Понад 1,5 млн. громадян Львівської області отримують державні гарантії у вигляді пенсій, грошової допомоги, пільг, медико-соціальних послуг. Про це повідомив начальник головного управління праці та соціального захисту населення Львівської облдержадміністрації Василь Мартиняк, інформує прес-служба Львівської ОДА.

У Львівській області працює розгорнута соціальна інфраструктура – управління соціального захисту, пенсійні фонди, центри зайнятості, територіальні центри соціального обслуговування, будинки-інтернати; реабілітаційні центри; кризові центри, різноманітні фонди, громадські організації, будинки нічного перебування, - під опікою якої перебуває понад 1,5 млн. громадян Львівщини, які отримують державні гарантії у вигляді пенсій, грошової допомоги, пільг, медико-соціальних послуг.
У 2011 році забезпечено надання всіх видів соціальних допомог, для виплати яких передбачена субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам у сумі 1638,9 млн. грн.
Майже 300 тис. мешканців (або кожний восьмий громадянин) отримали  державну соціальну допомогу.
Кожному другому жителю області надаються ті чи інші пільги та гарантії, передбачені законодавством, за даними Єдиного державного автоматизованого реєстру осіб, які мають право на пільги.
Затверджені та реалізуються довгострокові комплексні програми регіонального рівня соціального спрямування, метою яких є посилення соціального захисту людей з особливими потребами, багатодітних родин, сімей, у складі яких є два та більше інвалідів, жертв політичних репресій та інших, а також програми, спрямовані на захист працездатних громадян. Зокрема, це Програма зайнятості населення, річні показники якої на даний час виконані - створено 41,7 тис. робочих місць.
Значна увага приділяється медичній, соціальній та професійній реабілітації людей з особливими потребами. В області розвинута і функціонує мережа реабілітаційних центрів. Прикладом слугує Міжрегіональний центр соціально-трудової, професійної та медичної реабілітації інвалідів та Львівський обласний центр соціальної реабілітації „Сонечко”. Створені центри реабілітації для дітей-інвалідів у Мостиському та Пустомитівському районах для надання різноманітних соціальних послуг.
Запроваджуються нові форми адресної державної соціальної допомоги та соціального обслуговування. Завершена робота із реформування структури органів праці та соціального захисту, зокрема, щодо запровадження та розвитку інституту державних соціальних інспекторів.
Застосовується спрощений механізм надання державних соціальних допомог та організовано роботу громадських приймалень у кожному районі і місті обласного підпорядкування у режимі щоденного прийому громадян.
Підвищено рівень поінформованості громадськості регіону щодо державних соціальних програм та заходів соціальної підтримки населення.
В області функціонує 28 територіальних центрів соціального обслуговування (надання соціальних послуг), які через структурні підрозділи забезпечують надання 51 виду соціальних послуг більше 70 тис. одиноким непрацездатним громадянам та інвалідам.
В 13 будинках-інтернатах на повному державному забезпеченні перебуває понад 1700 громадян, які забезпечені чотириразовим харчуванням та належними умовами проживання.
Освітні послуги дітям з особливими потребами надає Самбірське професійно-технічне училище, де здобувають професійну освіту за спеціальностями кравець, оператор комп’ютерного набору, перукар-модельєр та перебувають на повному державному утриманні 310 учнів.
Спостерігаються позитивні зрушення в реформуванні системи оплати праці. Середня номінальна заробітна плата одного штатного працівника в області становить 2358 грн., що на 13,1% більше минулорічного показника.
Органи соціального захисту населення перебувають сьогодні на найважливіших напрямках суспільного розвитку і працюють для того, щоб політика держави була ще більше соціальною і індивідуальною, орієнтованою на Людину. Адже від успішного розв`язання нинішніх соціально-економічних проблем, забезпечення соціально справедливого розподілу засобів для підтримки виробництва і сфери послуг залежить майбутнє незалежної Української держави.

 

Новини партнерів

Loading...

Новини Trembita.info

Останні новини

14:27

Львівські перевізники готують «плаваючий» тариф у приміських та міжміських маршрутах

12:33

У Львові з 3 по 11 травня не буде світла (Перелік вулиць)

10:31

Львів’ян запрошують на ювілейну молодіжну прощу до Унівської лаври

18:26

На Львівщині немає охочих вакцинуватись

16:35

Замість заводу у Львові з’явитья інноваційний парк

Архів

lviv.comments.ua

block2

lviv.comments.ua
Загрузка...

Партнеры портала

Price.ua - сервис сравнения цен в Украине

   © «Комментарии:», 2014

Система Orphus