ЛЬВІВ

Правоохоронців зобов`язали повідомляти про затриманих в центри з надання безоплатної правової допомоги

0

Міліцію та інші органи, уповноважені здійснювати адміністративне затримання, затримання згідно з дорученнями правоохоронних органів або затримання органами дізнання та досудового слідства зобов’яжуть негайно повідомляти про затримання особи в центри з надання безоплатної вторинної правової допомоги. Відповідну постанову, яку розробило Міністерство юстиції на виконання Закону "Про безоплатну правову допомогу", було ухвалено 28 грудня на засіданні Кабінету Міністрів. Про це повідомляє прес-служба Мін’юсту.

Як повідомив міністр юстиції Олександр Лавринович, постанова набере чинності з 1 січня 2013 року.

До цієї дати Міністерство юстиції, відповідно до вимог Закону "Про безоплатну правову допомогу", зобов’язане утворити при управліннях юстиції в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі центри з надання безоплатної вторинної правової допомоги. Такі центри надаватимуть допомогу у складанні процесуальних документів, здійсненні представництва інтересів осіб в судах, інших державних органах, органах місцевого самоврядування, захисті від обвинувачення. З 1 січня 2013 року центри забезпечуватимуть надання безоплатної вторинної правової допомоги особам, до яких застосовано адміністративне затримання та арешт; підозрюваним у вчиненні злочину особам, які затримані органами дізнання та слідства; особам, до яких як запобіжний захід обрано взяття під варту; особам, у справах яких відповідно до положень Кримінально-процесуального кодексу України участь захисника є обов’язковою.

За словами міністра юстиції, виходячи з означених вимог Закону, Кабінет Міністрів своєю постановою затвердив порядок, яким встановив загальні вимоги та механізм інформування центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги про випадки затримання осіб.

Так, після фактичного затримання особи службова особа, яка здійснила затримання, буде зобов’язана негайно повідомити за допомогою телефонного, факсимільного зв’язків, електронної пошти або через спеціальні інформаційно-комунікаційні системи відповідному центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги такі відомості:

- прізвище, ім’я, по батькові затриманої особи (якщо вони відомі);

- час та підстави затримання особи;

- точну адресу місця для конфіденційного побачення адвоката із затриманою особою;

- найменування суб’єкта подання інформації, його поштова адреса, номери телефону та адреса електронної пошти;

- прізвище, ім’я, по батькові та посада особи, що передала повідомлення.

Повідомлення про затримання осіб прийматимуться центром з надання допомоги цілодобово.

Протягом однієї години з моменту реєстрації повідомлення про затримання особи центр з надання допомоги буде зобов’язаний призначити адвоката та видати доручення для підтвердження його повноважень. Адвокат буде зобов’язаний прибути протягом однієї години з моменту отримання доручення, а у виняткових випадках — не пізніше ніж протягом шести годин з моменту отримання доручення, до затриманої особи для надання безоплатної вторинної правової допомоги. У разі, коли призначений адвокат з незалежних від нього причин не може надати безоплатну вторинну правову допомогу, він негайно повідомлятиме про це центру.

Органи, що здійснили затримання, подаватимуть щокварталу до центру з надання безоплатної вторинної допомоги інформацію про кількість випадків затримання протягом звітного періоду осіб. Посадові особи цих органів нестимуть відповідальність за несвоєчасне повідомлення про затримання особи та перешкоджання наданню адвокатом безоплатної вторинної правової допомоги.

 

Новини партнерів

Loading...

Новини Trembita.info

Останні новини

16:35

У двох працівників навчальних закладів на Львівщині виявлений туберкульоз

14:30

На Львівщині зміцнюють охорону кордону

12:38

До Львова на травневі свята завітає близько 2000 паломників

10:36

Львівщина співпрацюватиме із Норвегією у сфері гідроенергетики

19:21

На Львівщині горіло сміттєзвалище

Архів

lviv.comments.ua

block2

lviv.comments.ua
Загрузка...

Партнеры портала

Price.ua - сервис сравнения цен в Украине

   © «Комментарии:», 2014

Система Orphus