ЛЬВІВ

Косів чекає реакції прокуратури на ухвалу про управління освіти

0

Косів чекає реакції прокуратури на ухвалу про управління освіти

Заступник міського голови з гуманітарних питань Василь Косів прог нозує, що ухвала про підпорядкування йому управління освіти, прийнята вчора на сесії, буде опротестована прокуратурою. Про це інформує прес-служба Львівської міськради.
«Нещодавно на виконавчому комітеті була затверджені структура та Положення про управління освіти. Відповідно, відділи освіти будуть підпорядковуватись управлінню освіти. Ця пропозиція обговорювалась на громадських слуханнях, з освітянським середовищем довго. Це випрацьоване рішення. Воно затверджене і з 1 лютого вступає в силу.
На сесії була спроба внести ухвала про зміну структури, яка передбачала виведення управління освіти з департаменту гуманітарної політики, що не є законним. Адже пропозиції щодо зміни структури може вносити лише міський голова. Тому ця ухвала або буде опротестована в прокуратурі, або в судовому порядку. Ухвала має чимало зауважень від усіх, хто з нею ознайомлювався», - зазначив заступник міського голови з гуманітарних питань Василь Косів.
Нагадаємо, 29 грудня на засіданні сесії Львівської міської ради було прийнято ухвалу про те, що управління освіти безпосередньо підпорядковуватиметься заступникові міського голови з гуманітарних питань. Відповідну ухвалу внесли як додаткове питання. Міський голова заветував цю ухвалу.
За словами начальника юридичного управління Львівської міської ради Гелени Пайонкевич, ухвала суперечить чинному законодавству.
«У відповідності до п. 6 ч. 4 ст. 42 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» міський голова вносить на розгляд ради пропозиції щодо структури і штатів виконавчих органів ради, апарату ради та її виконавчого комітету.
Зазначена норма закону отримала роз’яснення Рішенням Конституційного суду України, а саме утворення виконавчого комітету ради, визначення його чисельності, затвердження персонального складу, внесення змін до складу виконавчого комітету та його розпуск, утворення інших виконавчих органів ради та затвердження їх структури в цілому, загальної чисельності апарату ради та її виконавчих органів, витрат на їх утримання, обрання секретаря ради віднесено до виключної компетенції сільських, селищних, міських рад. Проте ці питання вирішуються ними за поданням сільського, селищного, міського голови.
Тому прийняття проекту ухвали «Про затвердження Положення про управління освіти Львівської міської ради, структури управління освіти Львівської міської ради та внесення змін до ухвал міської ради від 06.07.2006 №94, від 08.07.2010 №3704 (зі змінами), від 29.09.2011 №762, від 14.07.2011 №725» в цілому суперечить п. 6 ч. 4 ст. 42 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», - зазначено у зауваженнях юридичного управління.
Учора на сесії міської ради, попри зауваження юридичного управління, депутати подолали вето міського голови на ухвалу щодо управління освіти «Про затвердження Положення про управління освіти Львівської міської ради, структури управління освіти Львівської міської ради та внесення змін до ухвал міської ради від 06.07.2006 №94, від 08.07.2010 №3704 (зі змінами), від 29.09.2011 №762, від 14.07.2011 №725».

Новини партнерів

Loading...

Новини Trembita.info

Останні новини

16:35

У двох працівників навчальних закладів на Львівщині виявлений туберкульоз

14:30

На Львівщині зміцнюють охорону кордону

12:38

До Львова на травневі свята завітає близько 2000 паломників

10:36

Львівщина співпрацюватиме із Норвегією у сфері гідроенергетики

19:21

На Львівщині горіло сміттєзвалище

Архів

lviv.comments.ua

block2

lviv.comments.ua
Загрузка...

Партнеры портала

Price.ua - сервис сравнения цен в Украине

   © «Комментарии:», 2014

Система Orphus