ЛЬВІВ

Українських контрабандистів залишать без мотивації

0

Українських контрабандистів залишать без мотивації

З 17 січня посилюється адміністративна відповідальність за незаконне переміщення товарів з урахуванням декриміналізації контрабанди товарів. У країні буде скасовано кримінальну відповідальність за такий вид злочину, як товарна контрабанда, але зростуть фінансові санкції. Про це «Коментарям» повідомили в прес-службі Держмитслужби.

До 17 січня 2012 року різниця між кримінальною та адміністративною відповідальністю полягала лише у вартості предметів правопорушень. Якщо вартість предметів правопорушень склала 470 500 грн. і більше, наступала кримінальна відповідальність, якщо менше - адміністративна. Тепер, у зв´язку з декриміналізацією «товарної» контрабанди, за незаконне переміщення товарів буде тільки адміністративна відповідальність.

Раніше за переміщення товарів поза митним контролем або з приховуванням від такого контролю був передбачений штраф в розмірі від 500 до 1000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 8500 до 17000 грн.) або конфіскація товарів, а також конфіскація транспортних засобів, які використовувалися для переміщення цих товарів , а в разі приховування товарів від митного контролю - конфіскація товарів із спеціально виготовленими тайниками.

Різниця в адмінвідповідальності після набрання чинності закону, яким декриміналізується контрабанда, полягає в тому, що розмір штрафу складе 100% вартості товару плюс його безальтернативна конфіскація. За такі ж повторні порушення митних правил передбачається накладення штрафу в розмірі 200% вартості товарів.

Залишається норма про конфіскацію транспортних засобів, які використовувалися для переміщення цих товарів, а в разі приховування товарів від митного контролю - конфіскацію товарів із спеціально виготовленими тайниками

Відповідно правопорушники, а це може бути або перевізник, або імпортер, або експортер, або інші винні особи, несуть відповідальність за порушення митного законодавства. Саме тому при прийнятті вантажу перевізник, як і раніше зобов´язаний перевірити точне число вантажних місць, розмітку і номери, зовнішній стан вантажу та його упакування.

З урахуванням вимог чинного законодавства, остаточне рішення про долю вилучених товарів та транспортних засобів вирішуватиме суд.

«Саме тому Держмитслужба закликає міжнародних перевізників бути максимально уважними і не дати використати себе тим, хто хоче нажитися за їхній рахунок і підвести під фінансові санкції. Ми розуміємо, що перевізники не повинні бути заручниками ситуації або дублювати функції митників. Їм не потрібно перевіряти, чи не містить наркотики пральний порошок, який вони перевозять. Якщо ви не можете здійснити перевірку точного числа вантажних місць, розмітки і номерів, зовнішнього стану вантажу, необхідно вказати це у накладній. Так ви застереже себе від можливої ​​відповідальності за порушення митних правил», - сказав на прес-конференції начальник департаменту боротьби з контрабандою, аналізу ризиків та протидії корупції Держмитслужби Олександр Попівняк.

Усі ці норми повністю відповідають європейській практиці, зокрема положенням Женевської конвенції про договір міжнародного автомобільного перевезення вантажів та Кіотської конвенції про спрощення та гармонізацію митних процедур, повноправним членом якої Україна стала в минулому році.

Фото Львівський портал

Новини партнерів

Loading...

Новини Trembita.info

Останні новини

13:33

У Львові контрабандними ліками торгували через Інтернет

11:26

Без гарячої води залишились 28 вулиць

17:55

Львів’янка здобула шосту перемогу на Євро-2018

16:27

Громада виступає проти будівництва сміттєпереробного комплексу

14:48

Що вимагають львів’яни від міської влади

Архів

lviv.comments.ua

block2

lviv.comments.ua
Загрузка...

Партнеры портала

Price.ua - сервис сравнения цен в Украине

   © «Комментарии:», 2014

Система Orphus