ЛЬВІВ

Влада Львівщини зустрічається лише з поміркованими чорнобильцями?

0

Сьогодні, 11 січня, заступник голови Львівської облдержадміністрації Іван  Стефанишин провів робочу зустріч з представниками громадських організацій, що опікуються проблемами громадян, які постраждали внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС. Про це повідомили у прес-службі Львівської ОДА.

У зустрічі взяли участь голова Львівської обласної організації „Союз Чорнобиль Україна” Всеволод Смеречинський, голова Львівської міської організації „Матері Чорнобиля” Олена Шульга, представник чорнобильців-пікетувальників Анатолій Бугай.
Також у робочій зустрічі взяли участь керівники структурних підрозділів Львівської облдержадміністрації, зокрема головного фінансового управління, головного управління праці та соціального захисту населення, головного управління охорони здоров’я, а також обласного управління Пенсійного фонду України.
Іван Стефанишин інформував представників громадських організацій про виконання доручень голови Львівської облдержадміністрації щодо вирішення проблемних питань чорнобильців. Зокрема, йшлося про збільшення видатків у 2012 році на придбання лікарських засобів для громадян, які постраждали внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС, про впорядкування мережі аптек, які реалізують ліки чорнобильцям, про опрацювання пропозицій щодо використання для оздоровлення чорнобильців місцевої санаторно-курортної бази.
Крім того, Іван Стефанишин повідомив про підготовку проекту обласної Програми соціального захисту чорнобильців на 2012-2014 роки, а також про проведення переговорного процесу з Львівською міською радою щодо організації спеціалізованих транспортних маршрутів до лікарні по вул. Дністерській та госпіталю у м. Винники, а також про здійснений перерахунок пенсій для осіб вказаної категорії з січня цього року.
Анатолій Бугай та Всеволод Смеречинський наголосили, що чорнобильці Львівщини не мають намірів щодо подальшої організації протестних акцій, вони налаштовані виключно на активну й конструктивну співпрацю з владою задля вирішення своїх проблемних питань.
Заступник начальника головного фінансового управління облдержадміністрації Валентина Горалько інформувала про збільшення на  2012 рік обсягу видатків обласного бюджету на придбання лікарських препаратів для громадян, які постраждали внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС.
На нараді підкреслювалося, що влада контролює заходи щодо посилення соціальної підтримки чорнобильців. Так, при затвердженні місцевих бюджетів передбачаються кошти для придбання санаторно-курортних путівок для цієї категорії громадян та надання їм матеріальної допомоги. Більш того, Львівська облдержадміністрація скерує клопотання Кабінету Міністрів України про виділення коштів у 2012 році на придбання житла для громадян названої категорії. Також будуть вжиті заходи щодо оздоровлення дітей чорнобильців у таборах „Артек” та „Молода гвардія” у цьому році.
Іван Стефанишин дав доручення провести розширене засідання за участю керівників владних структур та представників громадських організацій чорнобильців, на якому заслухати інформацію начальника обласного управління ПФУ Олександра Другова щодо стану виконання судових рішень з перерахунку пенсій та інформацію про фактичне збільшення пенсійного забезпечення чорнобильців з січня 2012 року, а також обговорити доповнення та зауваження до проекту Програми соціального захисту чорнобильців на 2012-2014 роки з метою її затвердження.

Майже в той самий час, коли відбувалася зустріч, під стінами ОДА проходив пікет.

Кілька десятків представників чорнобильських громадських організацій сьогодні знову прийшли під стіни Львівської ОДА з пікетом. Вимоги незмінні: аби держава дотримувалася чорнобильського закону та провела виплати по суддівських рішеннях.
«Не треба нас різнити, ми всі постраждалі однаково. І вимагаємо, щоб виплачували нам пенсії так, як це визначено законом. Коли приймався державний закон про статус постраждалих від наслідків аварії на ЧАЕС, держава на міжнародному рівні взяла на себе зобов’язання довічно надавати соціальний захист усім постраждалим. Зараз то просто ігнорується і держава робить розподіл: тому дам тому не дам. Хочемо, щоб виконувався закон. Однак навіть поміж ліквідаторами зробили перерахунок по різному. Перерахували пенсії абияк. Суми різні, починаючи від 900 грн і 1200, а також є й 2000 грн й навіть 4000 грн. Але таких, що мають більшу пенсію дуже мало. Вимагаємо аби у всіх були однакові пенсії. Те, що говорив Азаров, ніби пенсії чорнобильцям різко збільшаться, у декілька разів –це все брехня», - заявила голова фонду «Діти Чорнобиля Львівщини» Валентина Буренок.
До пікетників підходив голова Пенсійного фонду у Львівській області Олексій Другов, однак конструктивної розмови з ним склалося.

Новини партнерів

Loading...

Новини Trembita.info

Останні новини

13:33

У Львові контрабандними ліками торгували через Інтернет

11:26

Без гарячої води залишились 28 вулиць

17:55

Львів’янка здобула шосту перемогу на Євро-2018

16:27

Громада виступає проти будівництва сміттєпереробного комплексу

14:48

Що вимагають львів’яни від міської влади

Архів

lviv.comments.ua

block2

lviv.comments.ua
Загрузка...

Партнеры портала

Price.ua - сервис сравнения цен в Украине

   © «Комментарии:», 2014

Система Orphus