ЛЬВІВ

Недостатнє фінансування медицини ляже на плечі пацієнтів – Зуб

0

Недостатнє фінансування медицини ляже на плечі пацієнтів – Зуб

Начальник управління охорони здоров’я Львівської міськради Володимир Зуб вважає,  що за цьогорічним бюджетом медицині доведеться примудрятися, аби вижити. Про це він зазначив у коментарі журналістам.

«Бюджетом Львова цього року на охорону здоров’я передбачено 434 млн грн., такі  цифри доведено урядом і прийнято депутатами. За нашими розрахунками, тобто ми подавали пропозиції про те, що мінімально потреба є 475 млн , щоб можливо було належним чином утримувати установи, харчувати пацієнтів і вкладати якісь гроші в розвиток. Але… Ця сума  означає, що все навантаження впаде на плечі і проблеми наших пацієнтів. Медикаменти ще більшою мірою будуть на пацієнтах, харчування буде таке як і є, а то й ще гірше – цілком можливо. Це бюджет виживання й треба умудрятися вижити у цих умовах», –  зазначив В.Зуб.

Він додав, що про капітальні видатки поки рано говорити, якими вони будуть передбачені на медицину покаже бюджет розвитку. «Тоді будемо бачити які суми  підуть на придбання обладнання і на  ремонти, а зараз йдеться лише про загальний фонд. Це заробітна плата, медикаменти,  харчування, енергоносії та видатки на утримання установ. Тобто, поточний ремонт, виконання вимог органів державного нагляду – охорона праці, метрологія,                безпека. Насправді це тягне дуже великі суми грошей і якщо не виконувати ці вимоги, нам просто пишуть приписи  і ми стаємо перед ризиком закриття установи», - розповів головний медик Львова.

За його словами, при мізерному фінансуванні важко передбачити на чому вдасться зекономити. «Ні на чому не вдасться. Все так урізано, що про економію взагалі не йдеться.

Енергоносії – ми витиснули все, що можна, нема куди економити, кожну копійку рахуємо.   На медикаменти закладено менше, ніж минулого року», – каже В.Зуб.

Щодо загрози залишитися у два останні місяці року без зарплатні для працівників охорони здоров’я, головний медик Львова зазначив: «Така загроза звичайно існує, але ми повинні зрозуміти, що багато в чому ситуація залежить від нас. Як будемо керувати, розподіляти ті видатки, які є».

Водночас він не дав чіткої відповіді про можливість скорочення медичного персоналу міста. «Для скорочень треба мати юридичні підстави. Єдиною підставою для такого жорсткого скорочення може бути ліквідація установи. Але Конституція, стаття 49  забороняє зменшення мережі існуючих лікувальних закладів. Тож ні про яке закриття мова йти не може. Хоча завжди можна систему вдосконалювати, реорганізовувати, перепрофільовувати –шукати можливості більш раціонального використання коштів. За останні роки ми скоротили 360 ліжок, вивели з експлуатації 5 будівель. Їх перепрофілювали, тобто вивели з режиму цілодобового у режим денного стаціонару. Треба ж бути чесним, якщо в установі на ніч залишається персоналу більше, ніж хворих, то напевно недоречно цю будівлю утримувати цілодобово. Удень прийшов пацієнт, пролікувався, а на ніч пішов додому. Це суттєва економія. Ми цим займаємося п’ять років, спочатку вивчаємо ситуацію, працюємо. І за цей час виходять на економію мільйонні суми», – розповів В.Зуб.                    

У Львові налічуються 23 установи медичні міського підпорядкування, з яких 21 фінансується з міського бюджету, а 2 госпрозрахункові.

Фото: Михайло Дашкович 

Новини партнерів

Loading...

Новини Trembita.info

Останні новини

12:34

Пасажири Львівського трамвая побили контролера (Відео)

10:32

Активісти цукерками пікетували магазин «ROSHEN» у Львові

18:23

У Львові вчити дітей протидії корупції будуть вже с початкових класів

16:35

У двох працівників навчальних закладів на Львівщині виявлений туберкульоз

14:30

На Львівщині зміцнюють охорону кордону

Архів

lviv.comments.ua

block2

lviv.comments.ua
Загрузка...

Партнеры портала

Price.ua - сервис сравнения цен в Украине

   © «Комментарии:», 2014

Система Orphus