ЛЬВІВ

Зниклий на Жовківщині Кобзар знайшовся на Буковині

0

На Буковині, а саме у місті Новодністровськ виявили пам’ятник Кобзареві, який зник з села Сопошин, що у Жовківському районі Львівщини. Про це пише газета «Новий погляд».

300 гривень, згідно із документами, екс-міський голова Новодністровська заплатив своєму тестю підприємцю Ігорю Білану за пам`ятник Тарасові Шевченку, який чотири десятиліття простояв на території господарського двору колгоспу в Сопошині. 24 серпня у місті енергетиків на Буковині до 20-ої річниці Незалежності, відбулося довгоочікуване відкриття монумента Кобзарю, а 4 січня делегація з Львівщини приїхала, аби повернути своє.

Під час відкриття тодішній мер, молодий і енергійний, Руслан Панчишин повідомив, що пам`ятник – його особистий дарунок Новодністровську, і на придбання монумента не було витрачено жодної копійки бюджетних коштів. А на запитання: звідки такий щедрий дарунок взявся, – пан Панчишин повідомив, що замовив його групі львівських скульпторів.
І воно б, мабуть, нічого, якби у цей самий час пошуком зниклого сопошинського пам`ятника не займалися місцеві селяни. Так сталося, що онук пані Людмили Островської, яка, власне, першою забила на сполох, коли з села зник Шевченко, в Інтернеті натрапив на цікаву новину, що до 20-ої річниці Незалежності в місті Новодністровську урочисто відкрили монумент Кобзарю. Навіть неозброєним оком помітно, що буковинський пам`ятник один в один як сопошинський, тільки вкритий бронзою.
"Ми відразу побачили, що це пам`ятник зі Сопошина, – каже Володимир Тістик, депутат Львівської обласної ради, який їздив до Новодністровська. – Навіть залишилася частина старого постаменту, бо пам`ятник зрізали просто з ним. У міській раді визнають, що нічого не знали…"

Під час візиту львів`ян чиновники Новодністровської міської ради порадили їм звернутися до компетентних структур і органів, адже Руслан Панчишин ще у вересні був відправлений депутатами у відставку. Також вони зв`язалися телефоном із екс-мером, і він пообіцяв, що найближчим часом надасть відповідні документи, які засвідчують, що пам`ятник у Новодністровську встановили на цілком законних підставах.
Справді, наступного ж дня Руслан Панчишин надав документи, які буцімто підтверджують його слова. Один з документів – звернення екс-мера, де він запевняє у законності оборудки між тодішнім головою колгоспу паном Чернюхом і приватним підприємцем паном Біланом. Другий документ надав сам Ігор Білан, де він теж підтверджує, що пам`ятник ніхто не крав і він справді перебував на балансі СФГ "Клен". Але найцікавішим є третій документ – це копії накладної і рахунку на придбання, згідно із якими пам`ятник Шевченку пану Панчишину обійшовся аж у 300 гривень. За такі гроші, насправді, не те що кількаметрового пам`ятника не купиш, а й навіть маленької скульптурки у сувенірній крамниці. Але "доброта" пана Білана має дуже логічне обґрунтування: Руслан Панчишин його зять, а для улюбленого зятя нічого не шкода.
І якщо спочатку у працівників Новодністровської міської ради ще жевріла надія, може, пам`ятник не із Сопошина, а просто дуже схожий на зниклий, то після надання Русланом Панчишином цих документів, останні сумніви розвіялися.
Зваживши на всі аргументи "за" і "проти", залишається незрозумілим інше: чому і екс-мер Панчишин, і підприємець Білан так ретельно приховували правду, якщо все, за їхніми словами, законно. Перший розповідав казки про міфічну групу скульпторів, а інший – то казав, що під час демонтажу пам`ятник пошкодили і він на реставрації, то потім переконував, що реставрувати там вже нічого і він виготовить новий монумент, навіть два.

З’ясовуватимуть усі деталі справи правоохоронці, оскільки депутат Володимир Тістик подав відповідні звернення до міліції, облдержадміністрації, відповідної комісії в облраді.
Крім того, правоохоронцям доведеться з`ясувати, яке право мав колишній голова колгоспу розпайовувати пам`ятку місцевого значення?

Поки міліція вивчатиме справу, львів’яни роздумують над тим, як повернути монумент на Жовківщину.

 

Новини партнерів

Loading...

Новини Trembita.info

Останні новини

15:14

У Львові визначили найкращих триатлоністів України

13:56

У Львові введуть мораторій на попсу

12:13

Представники НАТО проінспектують Яворівський полігон

10:49

«Пласт» хоче зібрати один мільйон гривень

17:25

Куди у Львові краще не ходити

Архів

lviv.comments.ua

block2

lviv.comments.ua
Загрузка...

Партнеры портала

Price.ua - сервис сравнения цен в Украине

   © «Комментарии:», 2014

Система Orphus