ЛЬВІВ

Прокуратура завела дві справи на підприємців, які розкрадали держбюджет

0

Прокуратура порушила кримінальні справи щодо підприємців, які розкрадали державний бюджет через податкові махінації. Про це повідомляє прес-служба прокуратури Львівської області.  

Зокрема, прокуратурою порушено кримінальну справу за умисне ухилення від сплати податків та спробу незаконного відшкодування податку на додану вартість за ознаками злочинів, передбачених ч.2 ст.212 та ч.2 ст.15-ч.4.ст.191 КК України, стосовно директора одного із державних підприємств «Л».

Встановлено, що останній, в порушення вимог Закону України «Про податок на додану вартість», безпідставно включив до складу податкового кредиту ПДВ на суму понад 900 тис. грн. відповідно до податкових накладних, виписаних «фіктивною» фірмою «Б», після чого неправомірно заявив до відшкодування близько 200 тис. грн.

Водночас прокурори з’ясували, що раніше директор згаданої фірми «Б», громадянин Г. вироком суду визнавався винним у фіктивному підприємництві та підробленні документів, печаток, штампів та бланків, а також у їх використанні (ч.2 ст.27, ч.2 ст.205, ч.1, 3 ст.358 КК України) і створив власну фірму для незаконних фінансово-господарських операцій, а тому договорів про поставку ДП «Л» і видаткових накладних не виписував та нікого на таке не уповноважував.

Таким чином, вказані службові особи умисно ухилились від сплати податків на суму понад 1 млн. грн. та, зловживаючи своїм службовим становищем з метою розкрадання державного майна, намагались незаконно відшкодувати податок на додану вартість у сумі близько 200 тис. грн.

Окрім цього, прокуратурою Львівської області порушено ще одну кримінальну справу стосовно директора фірми «Е», за ознаками злочину, передбаченого ч.3 ст.212 КК України ( ухилення від сплати податків, зборів (обов’язкових платежів).

З’ясовано, що службові особи фірми «Е», сформувавши податковий кредит за фінансово-господарськими операціями з низкою «фіктивних» підприємств, із якими господарські операції фактично не відбувались, незаконно включили відповідні суми до податкового кредиту, про що складені акти позапланових перевірок органами ДПА. Враховуючи це, фірма «Е» занизила податок на додану вартість на загальну суму понад 2 млн.грн.

Зазначимо, що вказані кримінальні справи прокуратурою Львівської області порушено після перевірки законності прийнятих органами УПМ ДПА у Львівській області незаконних рішень в порядку ст..97 КПК України.

На даний час, для організації досудового слідства зазначені кримінальні справи скеровано до слідчого відділу податкової міліції ДПА у Львівській області, а хід слідства прокуратурою взято на контроль. 

 

Новини партнерів

Loading...

Новини Trembita.info

Останні новини

13:09

Священика на Львівщині позбавили сану

10:07

У суботу львів’ян кличуть на толоку

18:07

У приватних реабілітаційних центрах незаконно утримують пацієнтів

16:45

Чоловік отримає десять років за перетин кордону

15:14

У Львові визначили найкращих триатлоністів України

Архів

lviv.comments.ua

block2

lviv.comments.ua
Загрузка...

Партнеры портала

Price.ua - сервис сравнения цен в Украине

   © «Комментарии:», 2014

Система Orphus