ЛЬВІВ

Сильні морози можуть паралізувати домофони, банкомати і сенсорні мобілки

0

Через майже тридцятиградусні морози в Україні подорожчають продукти та послуги таксі, зросте кількість відморожень рук та ніг, не працюватимуть сенсорні екрани в мобільних та домофони, пише Gazeta.ua.

При низькій температурі деякі банкомати не видають готівку. В 2006-му році, коли морози сягали нижче 30 градусів, частина з них не працювала. Деякі банки спеціально відключали їх. "Хоча вуличні банкомати технологічно пристосовані до холоду, витримують до мінус 30 градусів. Мерзнути почнуть, якщо температура сягне 35 градусів, - пояснює Тетяна Ковач, начальник управління платіжних карток Єврогазбанку. - Тому при нинішніх очікуваних морозах проблем не має бути".

Через зниження температури домофони можуть перестати відкривати двері або почнуть заїдати кнопки. "На них дається гарантія до мінус 10 градусів. Але вони найбільше бояться не морозу, а вологи" - запевняють у фірмі, яка встановлює домофони. Звичайні мобільні телефони не відчують на собі морозу, а от в сенсорних не будуть працювати екрани. "Раджу не говорити при сильному морозі на вулиці, носити телефони у чохлах або ближче до тіла. У приміщенні їм потрібний час на зігрівання - це хвилин 15-20, а тільки тоді користуватись, - каже 27-річний Сергій Доценко, майстер з ремонту сервісного центру "Мобсервіс".

На ринках та вуличних розкладках овочі будуть мерзлі. Тож люди підуть за овочами до супермаркету. Однак ті самі морози можуть завадити їх доставити вчасно і в потрібній кількості. "Якщо окрім морозу ще й падатиме сніг і дороги погано чиститимуться, то швидше за все, що будуть затримки поставок продуктів, виникатиме дефіцит. Через це ціна може піднятися, - каже експерт компанії "МПП-консалтинг" Павло Мельник.

Доїхати додому швидше і в теплі стане дорожче - таксі піднімають ціну через збільшення витрат пального. "Воно йтиме на те, щоб автомобіль довше прогрівати, - говорить голова громадського об`єднання диспетчерських служб автопідприємства "Таксі міста Київ" Олексій Скілягін. За його словами, у сильні морози число замовлень зростає у 5 разів. Але тоді ж водії можуть брати у півтора рази менше людей, а це збитки. Тому зазвичай ціна виростає на 5-15 гривень.

ТСН

 

Новини партнерів

Loading...

Новини Trembita.info

Останні новини

14:34

Львів’ян просять повідомляти факти, де асфальт зійде зі снігом

12:30

У Львові почали полювання на неплатників аліментів

10:28

Поезія Лесі Українки прозвучить у Львівських трамваях

18:28

ХVІ Всеукраїнський юнацький турнір з тенісу «Зимовий Трускавець» стартував на Львівщині

16:30

Перший завод із переробки меду відкрили на Львівщині

Архів

lviv.comments.ua

block2

lviv.comments.ua
Загрузка...

Партнеры портала

Price.ua - сервис сравнения цен в Украине

   © «Комментарии:», 2014

Система Orphus