ЛЬВІВ

Агафангел відбере владу у митрополита Володимира?

0

Синод УПЦ МП затвердив склад комісії, яка буде займатися розробкою змін до існуючого статуту церкви. Київський патріархат заявив, що митрополит Агафангел хоче змінити статут, забрати владу у митрополита Володимира і очолити УПЦ МП.

Вчора на засіданні Священного синоду Української православної церкви Московського патріархату (УПЦ МП) ієрархи прийняли рішення про призначення намісника Києво-Печерської лаври митрополита Павла керуючим Київською єпархією на час хвороби глави УПЦ МП митрополита Володимира.

Синод також затвердив склад комісії, яка займеться розробкою змін до існуючого статуту церкви.

Згідно з учорашнім рішенням синоду, до комісії не увійшов один з представників найближчого оточення митрополита Володимира — його секретар, архієпископ Олександр (Драбинко), якого православні братства прямо називали прихильником автокефалії. У той же час в її складі опинилися ієрархи, які не раз виступали з проросійськими заявами: митрополит Донецький Іларіон (Шуха), який очолив комісію, і ректор Почаївської духовної семінарії архімандрит Нафанаїл (Крикота).

«Рішення про призначення митрополита Павла керуючим Київською єпархією не відповідає канонам, оскільки митрополит Володимир живий, і саме він вважається керуючим єпархією. Делегувати свої повноваження він міг лише сам, а зараз це зробили за нього, по суті, влаштувавши рейдерське захоплення у церкві. Схоже, що тепер митрополит Агафангел хоче змінити статут, забрати владу у митрополита Володимира і очолити УПЦ МП», — заявив секретар Священного синоду УПЦ КП архієпископ Євстратій (Зоря) виданню «Коммерсант-Украина».

На засіданні головував найстаріший за хіротонією Одеський митрополит Агафангел (Саввін). Засідання проходило в закритому режимі.

Нагадаємо, предстоятель Української православної церкви Київського патріархату Філарет заявив, що Патріарх Московський Кирило поставив перед собою мету знищити незалежність Української православної церкви Московського патріархату.

Як повідомлялося, Митрополит Одеський та Ізмаїльський Агафангел відомий своїми заявами, що «Львів — це наша Чечня», «СРСР — наша спільна батьківщина». Автор порталу «Релігія в Україні» Володимир Мельник наводив свого часу слова Агафангела, розміщені на одному з ресурсів: «Ті, хто не прийде на виборчі дільниці, сказав він з амвона, — і не проголосує за Віктора Януковича, повинен покаятися в цьому... ».

DT.ua

 

Новини партнерів

Loading...

Новини Trembita.info

Останні новини

13:33

У Львові контрабандними ліками торгували через Інтернет

11:26

Без гарячої води залишились 28 вулиць

17:55

Львів’янка здобула шосту перемогу на Євро-2018

16:27

Громада виступає проти будівництва сміттєпереробного комплексу

14:48

Що вимагають львів’яни від міської влади

Архів

lviv.comments.ua

block2

lviv.comments.ua
Загрузка...

Партнеры портала

Price.ua - сервис сравнения цен в Украине

   © «Комментарии:», 2014

Система Orphus