ЛЬВІВ

Керівник архівів обіцяє обговорити з істориками проблеми доступу до документів радянського періоду

0

Голова Державної архівної служби Ольга Гінзбург дала публічну обіцянку сісти за круглий стіл з істориками та обговорити проблеми доступу до архівів радянського періоду, зокрема щодо доступу до інформації про жертви репресій та порушення прав людини. Про це вона заявила під час прес-конференції щодо змін до архівного законодавства, ініційованих службою і проголосованих в першому читанні Верховною Радою України. Про це повідомили у  прес-службі Центру досліджень визвольного руху.

Ці зміни викликали широку суспільну дискусію насамперед через наявні факти обмежень в доступі до архівів. 

Голова Державної архівної служби Ольга Гінзбург пообіцяла розібратися із наданими фактами порушення права науковців та родичів жертв радянських репресій на доступ до інформації. 

Також вона дала згоду Центру досліджень визвольного руху взяти участь у публічній дискусії у формі круглого столу з питань доступу до архівів радянського періоду та інформації про злочини проти прав людини та жертв політичних репресій. Такий круглий стіл має відбутися в лютому. 

«Зміни до головного архівного закону повинні врахувати вимогу Європарламенту зробити архіви колишніх комуністичних секретних служб доступними для суспільства. Такою є умова підписання угоди про асоціацію з Євросоюзом, так хочуть сотні тисяч родин, в яких люди постраждали від репресій», — наголосила представник Центру досліджень визвольного руху Ярина Ясиневич. 

«Давайте зберемося в лютому, навіть раніше, бо ці питання дуже нагальні і їх треба розв’язувати», — погодилася на обговорення Ольга Гінзбург. 

Нагадаємо, що проголосовані в першому читанні зміни до закону «Про національний архівний фонд та архівні установи» не враховують питання спрощення доступу до архівів. Існуюча практика показує, що архівні чиновники довільно трактують поняття «конфіденційної інформації» і фактично доступ до інформації про порушення прав людини та жертв репресій є закритий для дослідників і надзвичайно утруднений для родичів. Зокрема, проведене Центром досліджень визвольного руху експертне опитування засвідчило, що 86,2% дослідників стикалися із обмеженням доступу до інформації. 

 

 

 

Новини партнерів

Loading...

Новини Trembita.info

Останні новини

12:51

Працівників сфери обслуговування зобов`язали розмовляти виключно українською мовою

17:33

У Львові святкуватимуть китайський Новий рік. (Перелік заходів)

15:35

На Львівщині зросли тарифи у приміських та міжміських маршрутках

12:48

У Львові на хабарі затримали працівницю міграційної служби

10:29

На Львівщині реставрують храми внесені до списку Світової спадщини ЮНЕСКО

Архів

lviv.comments.ua

block2

lviv.comments.ua
Загрузка...

Партнеры портала

Price.ua - сервис сравнения цен в Украине

   © «Комментарии:», 2014

Система Orphus