ЛЬВІВ

Тепер журналістів каратимуть за розголошення «мажорного» життя чиновників

0

Тепер журналістів каратимуть за розголошення «мажорного» життя  чиновників

Рішення Конституційного суду про те, що банківські рахунки, нерухомість та інше майно чиновників та їх сімей є конфіденційною інформацією, дозволить їм витрачати та заробляти мільйони без звіту перед народом. Пише «Деловая столица».

Більше того, згідно з вердиктом КС, розголошення такої інформації каратиметься законом. Це робить практично неможливими журналістські розслідування про "мажорне" життя можновладців. Винуватець може понести покарання за ст. 182 Кримінального кодексу (незаконний збір, зберігання, використання, поширення конфіденційної інформації), за якою йому світить на вибір суддів: штраф від 8,5 тис. до 17 тис гривень, виправні роботи до двох років, арешт на строк до шести місяців або позбавлення волі до трьох років.

Статусом інформації про приватне життя чиновників Конституційний суд зацікавився за поданням Жашківської райради Черкаської області. Місцева влада звернулася до суддів в жовтні 2011 року з проханням роз`яснити, які дані можна вважати даними про особистий і сімейний побут, чи є така інформація конфіденційною і чи вважається її пошук, зберігання, використання та поширення втручанням у приватне життя. Жашківські депутати також попросили суддів визначити, які відомості про посадових осіб не можуть бути предметом гласності.

"Судді з Жилянської повністю впоралися зі своїм завданням і цього разу: у своєму рішенні від 20 січня (№ 2-рп/2012) вони пояснили, що інформацією про особисте та сімейне життя громадянина є, зокрема, будь-які дані про відносини немайнового та майнового характеру, а також пов`язані з ним і членами його сім`ї обставини і події", - кажуть експерти.

Оскільки всі ці дані належать до розряду конфіденційних, то їх збір, зберігання, використання та оприлюднення без згоди самих громадян, згідно з законом, є втручанням в їх особисте життя.

Підвищений інтерес до чиновницької персони представника ЗМІ відтепер загрожує для нього судовим розглядом. Адже, прикриваючись згаданим рішенням КС, викриті чиновники зможуть сміливо йти до суду і доводити, що оприлюднені факти є втручанням в їх особисте життя.

ТСН

Фото Вголос

Новини партнерів

Loading...

Новини Trembita.info

Останні новини

12:28

Обурені люди перекрили трасу Львів-Городок

10:30

Каву із селфі портретом тепер можна випити у Львові (ФОТО)

18:21

Львівський університет визнано найкращим в Україні

16:37

45-річний львів’янин облаштував завод із виготовлення фальсифікованої кави

14:34

Львів’ян просять повідомляти факти, де асфальт зійде зі снігом

Архів

lviv.comments.ua

block2

lviv.comments.ua
Загрузка...

Партнеры портала

Price.ua - сервис сравнения цен в Украине

   © «Комментарии:», 2014

Система Orphus