ЛЬВІВ

140 львів’янок претендують на почесне звання «Мати-героїня»

0

У Львові в Єдиному державному реєстрі пільговиків (ЄДАРП) обліковано 2437 багатодітних сімей, що становить близько 1% львівських сімей. Про це інформує прес-служба Львівської міськради.
Загалом на сьогодні, відповідно до статистичних даних, в Україні налічується майже 400 тис. багатодітних сімей, що становить 4% від загальної кількості українських сімей, на вихованні яких перебуває 20% всіх дітей в країні.
Відповідно до ст.1 Закону України «Про охорону дитинства» багатодітна сім`я - сім`я, в якій подружжя (чоловік та жінка) перебуває у зареєстрованому шлюбі, разом проживає та виховує трьох і більше дітей, у тому числі кожного з подружжя, або один батько (одна мати), який (яка) проживає разом з трьома і більше дітьми та самостійно їх виховує. До складу багатодітної сім`ї включаються також діти, які навчаються за денною формою навчання у загальноосвітніх, професійно-технічних та вищих навчальних закладах, - до закінчення навчальних закладів, але не довше ніж до досягнення ними 23 років.
«В 2007 році Указом Президента України започатковане таке почесне звання як «Мати-героїня». З січня 2008 року передбачено одноразова виплата з нагоди присвоєння такого звання, яка становить 10 прожиткових мінімумів для працездатних осіб. За період з 2007 року по сьогоднішній час маємо встановлено статус «Мати-героїня» майже 200 особам, яким ми виплатили на сьогодні одноразову допомогу», - розповіла керівник відділу пільг, соціальних допомог та компенсаційних виплат управління соціального захисту Леся Дронь.
Сьогодні з поміж 157 пакетів документів львів’янок-претендентів на отримання звання «Мати-героїня», які були передані у сформованих за підписом Львівського міського голови подань у Львівську ОДА, упродовж 2010-2011 років, станом на січень 2012 року звання отримали лише 18 заявниць, які подали документи ще у 2010 році, що стосується заявниць 2011 року жодній претендентці по місту Львову це почесне звання не присвоєно.
Така ситуація прямо впливає на проведення цим жінкам грошової виплати, на яку вони матимуть право з моменту присвоєння звання. Розмір одноразової грошової допомоги становить суму 10 прожиткових мінімумів для працездатних осіб. Розмір винагороди у 2012 році складає понад 10 тис. грн. так як: ст. 12 ЗУ «Про Державний бюджет України на 2012 рік» установлено прожитковий мінімум на одну особу в розрахунку на місяць, для працездатних осіб, у розмірі: з 1 січня - 1073 гривні, з 1 квітня - 1094 гривні, з 1 липня - 1102 гривні, з 1 жовтня - 1118 гривень, з 1 грудня - 1134 гривні.
«В 2010 році зі Львова було скеровано 56 таких клопотань, з них задоволено лише 18 клопотань. Тобто, 38 осіб на сьогодні чекають присвоєння почесного звання. У 2011 році маємо ще більшу ситуацію, тому що 102 жінки, які претендують на присвоєння почесного звання «Мати-героїня», ще досі чекають. Тобто зі 102 клопотань, які ми скерували у встановленому порядку на розгляд Президенту, жодне не задоволене. Ми маємо багато скарг з цих питань. Зворотної інформації з центру ми не маємо, тобто до нас не приходить жодна інформація після того, як в центрі відповідні інстанції отримали пакет документів. Ми не маємо зворотної реакції чи присвоєно почесне звання «Мати-героїня» відповідно до поданого клопотання, чи відхилено.
На сьогодні в нас є інформація, що в установленому порядку абсолютно всі пакети документів централізовано відправлені на розгляд Президенту. Тобто на сьогодні 140 документів не розглянуто центральними органами виконавчої влади, і відповідного указу Президента немає», - зазначила Леся Дронь.
Для виплати винагороди управління соціального захисту формує заявку на виділення коштів на управління у справах сім’ї та молоді Львівської ОДА, після чого направляється до Кабінету Міністрів України до розгляду.
У випадку виділення необхідних коштів, вони надходять на рахунок Головного управління соціального захисту населення Львівської ОДА, а потім вже поступають на рахунки районних відділів управління соціального захисту Львівської міської ради. Вже потім районні відділи перераховують ці кошти на особові рахунки отримувачів (матерів-героїнь). Саме таким чином діє механізм виділення коштів на виплату цих одноразових допомог.
Станом на 30.01.2012 року управлінням соціального захисту виплачено з коштів державного бюджету 199 особам на загальну суму 1,5 млн. грн.
Хто може претендувати на присвоєння почесного звання «Мати-героїня»:
Указом Президента України від 29.06.2001 року № 476/2001 затверджене Положення про почесні звання України, яке визначає підстави для присвоєння почесних звань, згідно з яким це почесне звання присвоюється жінкам, які народили та виховали до восьмирічного віку п’ятьох і більше дітей, в тому числі дітей усиновлених у встановленому законодавством порядку, враховуючи вагомий особистий внесок у вихованні дітей у сім’ї, створення сприятливих умов для здобуття дітьми освіти, розвитку їх творчих здібностей, формування високих духовних і моральних якостей.

Необхідні документи для присвоєння:
Для подання документів на присвоєння почесного звання «Мати-героїня», особа, яка прописана у Львові може звернутись в районний відділ управління соціального захисту Львівської міської ради за місцем реєстрації з таким переліком документів:
нагородний лист встановленого зразка в якому в п.13 повинні бути зазначені конкретні заслуги особи, що стали підставою для порушення клопотання, а саме - особистий внесок у виховання дітей, створення сприятливих умов для здобуття освіти, розвитку їх творчих здібностей, формування високих духовних і моральний якостей (4 екземпляри-оригінали заповнені друкованим способом);
копії свідоцтв про народження дітей, завірені належним чином (по 2 екземпляри);
витяг з протоколу засідання органу місцевого самоврядування (для непрацюючих жінок), трудового колективу підприємств, установ, організацій, на яких було прийнято рішення про висунення кандидатури до відзначення (завірений печаткою і підписами);
копію паспорта (1,2,11 сторінки).


Новини партнерів

Loading...

Новини Trembita.info

Останні новини

13:33

У Львові контрабандними ліками торгували через Інтернет

11:26

Без гарячої води залишились 28 вулиць

17:55

Львів’янка здобула шосту перемогу на Євро-2018

16:27

Громада виступає проти будівництва сміттєпереробного комплексу

14:48

Що вимагають львів’яни від міської влади

Архів

lviv.comments.ua

block2

lviv.comments.ua
Загрузка...

Партнеры портала

Price.ua - сервис сравнения цен в Украине

   © «Комментарии:», 2014

Система Orphus