ЛЬВІВ

Матеріали для лікарень Львівщини використовували неефективно - Рахункова палата

0

Матеріали для лікарень Львівщини використовували неефективно - Рахункова палата

Кошти на придбання матеріалів для закладів охорони здоров’я Львівської, Івано-Франківської та Чернівецької областей використовувались неефективно, йдеться у висновках колегії Рахункової палати України, переданих агентству УНІАН.

 прес-службі РПУ зауважили, що “механізм придбання витратних матеріалів для закладів охорони здоров’я при використанні коштів субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам Львівської, Івано-Франківської та Чернівецької областей, який використовує Міністерство охорони здоров’я України, є затратним, неефективним і таким, що знижує відповідальність місцевих органів влади за матеріально-технічне забезпечення медичних установ”.

За висновком Рахункової палати, управління охорони здоров`я цих областей не забезпечили пропорційного врахування потреби медичних закладів при формуванні та підготовці до МОЗ заявок на витратні матеріали. “Потреба за окремими найменуваннями враховувалась на рівні, що перевищував 100%, а за іншими – менше 1%. У результаті в одних медзакладах утворювалися надлишки таких матеріалів, в інших – відчувалася гостра нестача. Саме це обумовило зниження соціально-економічного ефекту від спрямування субвенції на закупівлю вати, бинтів, марлі тощо”, - йдеться у повідомленні.

Також в РПУ наголосили, що при постійній нестачі на місцях коштів на витратні матеріали МОЗ і його регіональні управління розпоряджалися субвенцією “вкрай неефективно”, зокрема, через “несвоєчасний розподіл субвенції між регіонами і надходження її коштів місцевим бюджетам лише наприкінці року понад 4,5 млн. гривень у 2010 році повернуто до державного бюджету як невикористані”.

“Водночас МОЗ централізовано закуповувало деякі витратні матеріали за цінами, значно вищими, ніж у регіонах”, наголосили у у Рахунковій палаті.

Як наголосили у Рахунковій палаті, “прорахунки у забезпеченні ефективного використання коштів субвенції у Львівській, Івано-Франківській та Чернівецькій областях призводять до нівелювання соціальної значимості цільової державної підтримки регіонів”.

Крім того, РПУ навела результати опитування, проведеного у ході аудиту. Було опитано близько 700 відвідувачів комунальних закладів охорони здоров’я і встановлено, що понад 90% респондентів купували за власні кошти 13 із 18-ти найменувань витратних матеріалів, які закуповувались за рахунок субвенції.

“Кожний четвертий респондент засвідчив, що на придбання витратних матеріалів ним витрачено від 25 до 100 гривень”, заявили у Рахунковій палаті.

Фото Михайла Дашковича

Новини партнерів

Loading...

Новини Trembita.info

Останні новини

13:33

У Львові контрабандними ліками торгували через Інтернет

11:26

Без гарячої води залишились 28 вулиць

17:55

Львів’янка здобула шосту перемогу на Євро-2018

16:27

Громада виступає проти будівництва сміттєпереробного комплексу

14:48

Що вимагають львів’яни від міської влади

Архів

lviv.comments.ua

block2

lviv.comments.ua
Загрузка...

Партнеры портала

Price.ua - сервис сравнения цен в Украине

   © «Комментарии:», 2014

Система Orphus