ЛЬВІВ

На Львівщині реставрують пам’ятку давньої української сакральної архітектури

0

На Львівщині реставрують пам’ятку давньої української сакральної архітектури

У м. Дрогобичі тривають реставраційні роботи храму Святого Юра, внесеного до Списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО – пам’ятки архітектури національного значення кінця XV – початку XVI століть, що відноситься до числа визначних пам’яток давньої української сакральної архітектури.

«Минулого року відреставрували стінописи всередині церкви за грандові кошти – 700 тисяч гривень. Цього року плануємо завершити розпочаті роботи – обхідну галерею та огорожу, наступного візьмемось за дзвіницю, - зазначила т.в.о. директора департаменту архітектури та містобудування Львівської ОДА Оксана Ткачук. - Пам’ятка культури реставрується у межах обласної Програми «Охорона і збереження культурної спадщини». Сподіваємось, наступного року на об’єкти Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО виділять кошти із державного бюджету, адже аналогів таких сакральних пам’яток немає в світі».

Інтер’єр церкви прикрашений стінописом з релігійних композицій (Страсті Христові), багатий на декоративний орнамент переважно рослинного характеру.

Як зазначили місцеві, храм двічі зазнавав пошкодження внаслідок стихійного лиха. Тому за кошти обласного бюджету виконали першочергові протиаварійні роботи та реставрацію куполів і хрестів храму, провели протипожежну обробку дерев’яних конструкцій.

Також встановили нову систему грозозахисту, автоматичну протипожежну систему оповіщення, протизламну систему та нову систему електромережі, також відреставрували декоративні карнизи під куполами.

Сьогодні завершено виготовлення проектно-кошторисної документації на реставрацію всього комплексу Святого Юра (храм, дзвіниця, благоустрій території). Кошторисна вартість всіх робіт становить близько 7 млн. гривень. На сьогодні на реставрацію скерували 1,5 млн. гривень.

Фото: ua-archi.livejournal.com

Інформація за темами: церква, пам'ятка архітектури, реставрація

Новини партнерів

Loading...

Новини Trembita.info

Останні новини

13:22

На Львівщині технічні водойми стали місцями відпочинку

18:21

У Львові з’явиться «розумна» зупинка

16:35

Львівські митники викрили оборудку із ввезенням авто за неправдивими документами

14:43

У Львові штрафуватимуть ОСББ, які не утримуватимуть прибудинкову територію в належному стані

11:10

До Дня Незалежності в центрі Львова створять квіткову композицію у вигляді прапора

Архів

lviv.comments.ua

block2

lviv.comments.ua
Загрузка...

Партнеры портала

Price.ua - сервис сравнения цен в Украине

   © «Комментарии:», 2014

Система Orphus