ЛЬВІВ

Нажмите «Нравится»,
чтобы читать «Комментарии» в Facebook!

Спасибо, я уже с вами.

Львівщину атакують змії

0

Львівщину атакують змії

Що потрібно знати, аби не стати жертвою плазунів

Кожного року жертвами змій стають десятки мешканців Львівщини, які забувають про основні правила безпеки під час відпочинку на природі, а також перші дії у випадку «атаки плазуна». Від початку року в області через це госпіталізували вже десять людей.

«Найбільше укусів змій ми фіксуємо у Сколівському, Турківському та Старосамбірському районах. Те, що гадюки почали атакувати людей, не є дивним явищем, адже люди масово ринулися на відпочинок на природу, не знаючи основних правил, які зможуть допомогти вберегтися від плазунів», – розповіла працівниця прес-служби ГУ ДСНС у Львівській області Христина Авдєєва.

Як розповів директор Львівського міського дитячого еколого-натуралістичного центру Ігор Антахович, зараз люди найбільше страждають від атак змій, оскільки гадюки найбільш активними є саме в спеку. Вони є холоднокровними тваринами та з настанням тепла шукають сонячні ділянки, куди виповзають, щоб погрітися, повідомляє Львівський портал.

Відправляючись на відпочинок чи прогулянку, де можуть бути змії, завжди варто думати про власну безпеку та про те, як слід діяти у випадку зустрічі із плазуном. Перш за все, йдучи до лісу чи у місцевість, де можуть перебувати змії, потрібно взяти відповідне взуття та одяг. Варто одягти вільні штани із цупкої тканини, оскільки у випадку, якщо змія прокусить штани, то вона не зачепить шкіру. А взуття обов’язково повинне бути високим, аби  прикривало оголені ділянки на нозі.

«Варто мати із собою палицю, щоб нею у ділянках, де є густі кущі, пошарудіти та перевірити, чи немає небезпеки. Змії самі нападати не будуть, вони нападають тільки у випадку, коли відчувають для себе загрозу. Тому цією палкою можна їх трохи лякати, а також переконатися для себе, що там нічого немає. Потрібно пам’ятати, що на сонячних ділянках, або у якихось щілинах, печерах можуть бути змії, вони там створюють свої кубла. Тому просто так «голими руками» туди лізти не варто. Якщо побачили змію, то не треба в жодному разі старатися її рукою чи ногою відкинути, а краще її просто обійти. Якщо це велика змія і немає можливості обійти, то варто налякати її палицею, або ж палицею відкинути, але в жодному разі не робити цього руками», – зазначила Авдєєва.

Варто відмітити, що в Україні отруйною є лише одна змія — це гадюка європейська. Як розповідають фахівці, її дуже легко можна впізнати по зовнішньому вигляді. Адже цей плазун має ромбовидну форму голови. Гадюка європейська не бере на себе ініціативу атаки, вона лише захищається. І якщо люди не будуть її провокувати та старатися її зловити чи роздивитися, то ніколи вона нікого не вкусить.

У випадку, якщо вкусила змія варто одразу звернутись за медичною допомогою, адже укус може мати важкі прояви та серйозні наслідки. Коли людину вкусила змія, то в неї з’являється слабкість, головний біль, задишка, запаморочення, набряк тканин та запалення лімфатичних вузлів, також може сильно знижуватися тиск. Але до приїзду лікарів можна надати першу медичну допомогу потерпілому. Як діяти при укусі змії:

- якщо людину вкусила змія, то потрібно охолодити місце укусу і не активно рухатися, адже від жвавих рухів кровообіг збільшується і отрута швидше буде поширюватися організмом;

- ділянку укусу потрібно зробити нерухомою;

- постраждалому потрібно багато пити.

якнайшвидше потрібно звернутися до найближчого медичного пункту, де лікарі нададуть всю необхідну допомогу.

В той же час не варто:

- обробляти рану додатково;

- припікати рану;

- накладати джгут;

- висмоктувати отруту: таким чином вірогідність зараження збільшується, до того ж небезпеці піддається й людина, у якої отрута опинилась у роті. Відсмоктувати отруту можна тільки у тому випадку, якщо в найближчі години неможливо отримати медичну допомогу.

- вживати алкоголь.

Фото: Дачні ради

Інформація за темами: Львівщина, змії, укуси

Новини партнерів

Новини Trembita.info

Останні новини

17:11

Куди піти у Львові знає list

15:09

Куди піти у Львові знає list

12:21

Куди піти у Львові знає list

13:20

Куди піти у Львові знає сайт list

18:20

За тиждень на Львівщині на грип захворіли понад 14 тисяч

Архів

lviv.comments.ua

block2

lviv.comments.ua
Загрузка...

   © «Комментарии:», 2014

Система Orphus