ЛЬВІВ

Нажмите «Нравится»,
чтобы читать «Комментарии» в Facebook!

Спасибо, я уже с вами.

Річки Львівщини забруднені азотом та залізом

0

Річки Львівщини забруднені азотом та залізом

В ході спостережень зафіксовано значне перевищення вмісту шкідливих речовин 

У червні 2018 року лабораторія моніторингу вод та ґрунтів Львівської гідрогеолого-меліоративної експедиції проводив дослідження щодо хімічного та радіологічного забруднення поверхневих вод у визначених пунктах спостереження в межах басейнів річок Дністер, Західного Бугу та Сяну, повідомляє Департамент екології та природних ресурсів Львівської ОДА.

Басейн р. Дністер

У басейні р. Дністер відбір проб здійснювався в 3 пунктах спостереження, на трьох з яких встановлено перевищення гранично допустимої концентрації (рибогосподарські нормативи).

Зокрема, у пункті спостережень "р. Дністер – с. Журавно" зафіксовано перевищення гранично допустимої концентрації азоту амонійного, азоту нітритного, фосфатів і заліза загального.

У пункті спостережень "р. Стрий – с. Верхнє Синьовидне" виявлено перевищення гранично допустимих концентрацій азоту нітритного, азоту амонійного та заліза загального.

У пункті спостереження "р. Зубра – с. Зубра" зафіксовано перевищення гранично допустимих концентрацій БСК5 і ХСК, азоту амонійного та нітритного, фосфатів та заліза загального.

Басейн р. Західний Буг

У басейні р. Західний Буг відбір проб здійснювався в 2 пунктах спостереження, на яких встановлено перевищення граничнодопустимих норм (рибогосподарські нормативи).

Зокрема, у р. Полтва (пункт спостереження м. Кам’янопіль), зафіксовано перевищення гранично-допустимої концентрації БСК5, ХСК, сульфатних іонів, азоту амонійного, азоту нітритного, заліза загального та фосфатів. Також зафіксовано низький вміст розчиненого вмісту кисню 1,07 мг/дм3 при нормі не менше 4.

У пункті спостережень "р. Західний Буг – м. Кам’янка-Бузька" виявлено перевищення гранично допустимих концентрацій БСК5, ХСК, сульфатних іонів, азоту нітритного, азоту амонійного, фосфатів та заліза загального.

У пункті спостереження "Добротвірське водосховище – м. Добротвір" зафіксовано перевищення гранично допустимих концентрацій БСК5 і ХСК, азоту нітритного, фосфатів та заліза загального.

Басейн р. Сян

У басейні р. Сян відбір проб здійснювався в 2 пунктах спостереження, на 2 з яких встановлено перевищення гранично допустимої концентрації (рибогосподарські нормативи).

Зокрема, у пункті спостережень "р. Завадівка с. Грушів" зафіксовано перевищення гранично допустимої концентрацій азоту амонійного та заліза загального.

У пункті спостережень "р. Шкло – с. Краковець" виявлено перевищення гранично допустимих концентрацій азоту амонійного та нітритного, кальцію, сульфатних іонів, фосфатів, заліза загального та сухого залишку.

Отримані дані по радіологічних характеристиках (Цезій-137, Стронцій-90) у зазначених вище пунктах спостереження не перевищують гранично допустимі нормативи, що свідчить про стабільний радіаційний стан вод, повідомляє Статус Кво.

Дослідження проводяться по таких гідрохімічних показниках – азот амонійний, БСК5, БСК20, водневий показник рН, гідрокарбонати, жорсткість, завислі речовини, залізо загальне, запах, кальцій, кольоровість, лужність, магній, сухий залишок, натрій+калій, азот нітратів, азот нітритів, прозорість, розчинений кисень, сульфати, температура, фосфати, хлориди, ХСК та радіологічних показниках - цезій – 137, стронцій – 90.

Фото: Львівські

Інформація за темами: Львівщина, річки, забруднення, хімікати

Новини партнерів

Новини Trembita.info

Останні новини

17:11

Куди піти у Львові знає list

15:09

Куди піти у Львові знає list

12:21

Куди піти у Львові знає list

13:20

Куди піти у Львові знає сайт list

18:20

За тиждень на Львівщині на грип захворіли понад 14 тисяч

Архів

lviv.comments.ua

block2

lviv.comments.ua
Загрузка...

   © «Комментарии:», 2014

Система Orphus