ЛЬВІВ

Нажмите «Нравится»,
чтобы читать «Комментарии» в Facebook!

Спасибо, я уже с вами.

Землі Львівщини захопили іспанські ненажери

0

Землі Львівщини захопили іспанські ненажери

Руді слимаки нищать насадження в парках та на городах

Західна Україна страждає від нашестя іспанських слимаків рудого кольору. Вони масово нищать насадження у парках та на городах. Переважно слизняки їдять овочі, ягоди та декоративні трав’янисті рослини. Соцмережі рясніють безліччю фото із цими слизькими створіннями. Львів’яни вказують конкретні місця, де побачили таких слизняків. Наприклад – у Стрийському та Замарстинівському парках, на Цитаделі, на квіткових клумбах біля лікарень та навіть поблизу церков, повідомляє Гал-Інфо.

 «У Львові іспанських слимаків зараз дуже багато. Перші такі колонії ми спостерігали, починаючи з 2010-го. Тоді ми їх знайшли у центральній частині міста, у Парку культури та ще у декількох місцях. На інших територіях фактично не було. Але вже буквально за кілька років вони з’являлися вже всюди: у всіх парках, скверах, на околицях великих лісопарків теж знаходять. Це просто блискавичне розселення. Зараз Західна Україна майже повністю уражена тим видом», – розповідає старший науковий співробітник Державного природознавчого музею НАН України Ніна Гураль-Сверлова.

Звідки саме походить іспанський слизняк до кінця ще не з`ясували. Найімовірніше, батьківщиною цього виду є південно-західна частина Франції. У другій половині ХХ століття він почав швидко заселяти різні європейські країни. У 1993 році цих шкідників вперше зареєстрували на території Польщі, якщо точніше, на південному сході країни, недалеко від кордону зі Львівською областю.  «Тому і не дивно, що за деякий час цей шкідник мігрував і до нас», – каже Гураль-Сверлова.

Слизняки є гермафродитами, тобто кожна особина містить у собі обидві статі. Кожен іспанський слимак може відкласти до 400 яєць. Більшість  особин  досягають статевої зрілості у другій половині літа. Тому дуже важливо їх визбирати протягом літа, інакше замість однієї особини, наступного року можна отримати щонайменше сотню.

Впізнати дорослих особин іспанського слизняка легко завдяки великим розмірам і характерному забарвленню тіла. У витягнутому стані довжина може досягати 10-12 см. Переважають два кольори - рудий та коричневий.

Для знищення слизняків існують спеціальні гранули, вони містять метальдегід. Ця речовина вибірково діє на молюсків та є небезпечною для інших безхребетних тварин, зокрема, для бджіл та дощових хробаків. Він є шкідливим для теплокровних тварин і людини. «Якщо ці гранули ви розсипали на городі, то не рекомендую хоча би кілька тижнів вживати ягоди, зелень, вирощену на городі. Тобто, виходить двозначна ситуація: з одного боку ми сипимо ту хімію і слизняки гинуть, з іншого – ми врятували продукцію сільськогосподарську, але вживати її не дуже безпечно», - розповіла Гураль-Сверлова.

Слимаків можна збирати руками або за допомогою пасток, які вкопуються в землю. «Туди варто налити трошки пива. Коли вони налізуть, їх треба знищити, поливши звичайним окропом. А вже коли настануть холоди, наприклад у листопаді-грудні – можна перекопувати компостні купи, де слимаки можуть зимувати», - каже науковий співробітник Зоологічного Музею Університету Осло Микола Юнаков.
Фото: з відкритих джерел

Інформація за темами: слимаки, Львівщина, екологія

Новини партнерів

Новини Trembita.info

Останні новини

17:11

Куди піти у Львові знає list

15:09

Куди піти у Львові знає list

12:21

Куди піти у Львові знає list

13:20

Куди піти у Львові знає сайт list

18:20

За тиждень на Львівщині на грип захворіли понад 14 тисяч

Архів

lviv.comments.ua

block2

lviv.comments.ua
Загрузка...

   © «Комментарии:», 2014

Система Orphus