ЛЬВІВ

Нажмите «Нравится»,
чтобы читать «Комментарии» в Facebook!

Спасибо, я уже с вами.

Майже половина жителів Львівщини залишилися без телебачення

0

Майже половина жителів Львівщини залишилися без телебачення

В області вимкнули аналогове мовлення

1 вересня на усій території Львівщини, як і в Україні загалом, відімкнули аналогове мовлення. Тепер телеглядачам доступне лише цифрове, супутникове або кабельне телебачення. Однак цифрове мовлення, яке мали впровадити, не покриває усю територію. У людей є вибір: або залишитись взагалі без інформації, або придбати супутникову тарілку, повідомляє zaxid.net .

Без телебачення від сьогодні залишились близько третини українців. На Львівщині найгірша ситуація у гірських районах. «Мають змогу приймати цифрове телебачення десь до 60% населення Львівщини. Найгірше, що карпатський регіон у нас не покритий цифровим телебаченням. Однозначно там люди будуть обмежені в доступі до інформації», ‒ каже директор львівської філії Концерну радіомовлення та телебачення України Юрій Пінкевич.

На Львівщині майже 40% людей не побачать картинки на екрані навіть із придбаним тюнером Т2. І без цифрового, і без аналогового мовлення опинились Турківський, Старосамбірський, Мостиський, Яворівський, Сколівський і половина Сокальського району.

Відключити аналогове телебачення в Україні планували ще у 2017 році. Дату декілька разів переносили, і в січні 2018 року уряд все ж ухвалив план переходу на цифрове мовлення з 1 вересня. Кабмін продовжив роботу аналогового мовлення лише на територіях, що межують з Росією та окупованими територіями до травня наступного року. У п’ятницю відключати аналоговий сигнал заборонив Сарненський районний суд. Та це не зупинило державний Концерн радіомовлення та телебачення.

Джерело у концерні запевняє: вимикати, попри рішення суду, просили в адміністрації президента. Тож фактично керівництво держави пішло на відкрите порушення закону, щоб впровадити цифрове мовлення, до якого Україна ще не готова фізично.

«Ми фактично підставили нашу країну під певну інформаційну кризу. Уявімо собі, що громадяни глухих сіл підключаться на якісь супутники, як завжди, наші громадяни зекономлять і підключаться на піратські супутники. І там можуть бути і російські канали», ‒ стверджує директорка громадської організації «Детектор медіа» Галина Петренко.

Що ж буде з концерном РРТ ‒ теж невідомо. Адже близько половини доходів отримував від трансляції аналогового телебачення. «Зараз питання для РРТ ‒ що в них розбалансовується дохідна та прибуткова частини, тому що його доходи просто зменшуються», ‒ зазначає Петренко.

А цифровий сигнал в телевізори всієї країни постачатиме одна єдина приватна компанія-монополіст «Зеонбуд». Вона зареєстрована в офшорах на трьох іноземців. Зрозуміло, що вони навряд чи є справжніми власниками. Хто ж є справжнім бенефіціаром ‒ поки невідомо.
Фото: з відкритих джерел

Інформація за темами: Львівщина, телебачення, аналогове

Новини партнерів

Новини Trembita.info

Останні новини

17:11

Куди піти у Львові знає list

15:09

Куди піти у Львові знає list

12:21

Куди піти у Львові знає list

13:20

Куди піти у Львові знає сайт list

18:20

За тиждень на Львівщині на грип захворіли понад 14 тисяч

Архів

lviv.comments.ua

block2

lviv.comments.ua
Загрузка...

   © «Комментарии:», 2014

Система Orphus