ЛЬВІВ

Холодна війна повертається?

0

Верхня палата російського парламенту Рада Федерації 25 серпня одноголосно проголосувала за звернення до Президента РФ Дмитра Медведєва з пропозицією визнати незалежність Абхазії та Південної Осетії. Наступного дня президент Російської Федерації Дмитро Медвєдєв підписав укази про визнання Росією незалежності Абхазії і Південної Осетії. Світ в один голос назвав поведінку Росії провокаційною. Мовляв, Медвєдєв чекає, якою буде реакція Америки, Європи, а основне — країн колишнього СРСР, коли „Великоросія” вкотре публічно продемонструє, що має дуже далеко міжнародні норми і закони.

“Грузинське керівництво, порушуючи Статут ООН, свої зобов`язання за міжнародними угодами, всупереч здоровому глузду, розв`язало збройний конфлікт, жертвами якого стали мирні люди. Ця ж доля чекала на Абхазію. Очевидно, в Тбілісі розраховували на бліцкріг, який поставив би світову спільноту перед фактом, що відбувся. Був обраний найбільш нелюдяний спосіб домогтися своєї мети — приєднати Південну Осетію ціною знищення цілого народу”, — так виправдав себе російський президент на кремлівському сайті.

Російська верхівка у різних інтерв’ю заявляла, що очікує аналогічного кроку від низки держав. На думку експертів, це був завуальований прямий наказ: „Або робіть так, як ми, або нам далі у різних човнах”. Проте впродовж трьох днів жодна країна світу офі­ційно не визнала незалежності південних осетинів та абхазців. Навпаки, світова громадськість засудила дії Кремля. Цікаво, що схвалило рішення Медвєдєва лише радикальне ісламське угруповання ХАМАС. Офіційний представник ХАМАСу Айман Таха провів паралель між республіками, які домоглися незалежності від Грузії, та палестинцями. „Палестинці теж багато років йдуть до незалежності і тепер розраховують, що рішення Москви стане початком для визнання народів, які прагнуть незалежності”, — заявив представник ХАМАСу. Якщо речник ХАМАСу має рацію, то специфічна і провокаційна політика Росії може накоїти чимало лиха у світі.

„Україна не підтримує рішення Росії про визнання незалежності Південної Осетії та Абхазії і наголошує на непорушності міжнародного принципу збереження територіальної цілісності будь-якої держави”, — про це чітко заявив Президент України Віктор Ющенко. Натомість опозиція, в особі головного регіонала Віктора Януковича бажає, аби Україна таки наслідувала старшого брата і визнала незалежність невизнаних світом країн. Проте навіть серед регіоналів є люди, які категорично проти такого розвитку подій.

“Я вважаю, що ми, як і у випадку з Косово, повинні строго до­тримуватися механізму проголошення незалежності держав, визначеного міжнародним правом. У цьому випадку цей механізм був абсолютно проігнорований, тому жодним чином не можна визнавати ні Південну Осетію, ні Абхазію”, — заявив перший заступник глави Парламентського комітету закордонних справ, представник Партії регіонів Тарас Чорновіл. Чорновіл переконаний, що визнаючи незалежність Південної Осетії та Абхазії, “ми відкриємо для себе проблему Криму і Придністров`я”. “У цьому випадку із замороженого конфлікту на нашому кордоні може з`явитися гаряча бойова точка”, — переконаний Тарас Чорновіл.

Лякає, що незважаючи на критичні заяви світових президентів, загалом реакція на провокуючу поведінку Росії виглядає покірною. Можна лише сподіватися, що останніх подій достатньо, аби втамувати голод пихатості росій­ського орла.

Новини партнерів

Loading...

Новини Trembita.info

Останні новини

15:14

У Львові визначили найкращих триатлоністів України

13:56

У Львові введуть мораторій на попсу

12:13

Представники НАТО проінспектують Яворівський полігон

10:49

«Пласт» хоче зібрати один мільйон гривень

17:25

Куди у Львові краще не ходити

Архів

lviv.comments.ua

block2

lviv.comments.ua
Загрузка...

Партнеры портала

Price.ua - сервис сравнения цен в Украине

   © «Комментарии:», 2014

Система Orphus