ЛЬВІВ

Львів’ян укотре хочуть “нагріти”

0

Більшість мешканців міста зі сумом і жахом чекають на новий стрибок цін за так звані “спожиті гігакалорії”. І чомусь львів’яни переконані, що вони є жертвою грубого обману міською владою, яка встановлює нереально високі ціни на опалення.

Підстав для цього щонайменше достатньо, адже автономне опалення одного кв. м. житлової площі коштуватиме власнику квартири в 5 — 6 разів дешевше, ніж отримувачам послуг підприємств “Львівтеплоенерго”, або “Залізничтеплоенерго”. Недовіра до влади ґрунтується також на тому, що первинні, використані для обчислення вартості тарифу, документи не були надані навіть членам робочої групи, створеної міським головою саме для підготовки проекту рішення виконкому для прийняття цього тарифу.

Повним абсурдом виглядали і громадські слухання з приводу обговорення нових тарифів, які планують затвердити у розмірі 261 грн. 79 коп. за одну гігакалорію. Присутні — на 70 - 80 % працівники ЛКП. Курйозний факт — ніхто з присутніх на зборах від головуючого і до працівників ЛКП, не бачив документів із розрахунками складових тарифу! Єдина інформація, якою учасники слухань володіли — публікація в газеті “Високий Замок”, у якій мер Садовий повідомляв краян про запровадження тарифу на опалювальний сезон 2008 — 2009 рр. у розмірі 261 грн 79 коп. за
1 Гкал. “І на цьому крапка”, — як полюбляє казати наш бургомістр.

Новий тариф був “котом у мішку”, за якого пропонують платити, не показуючи, що всередині.

Головуючий на слуханнях (представник “Спілки захисту прав громадян Львова”Сергій Компанієць): “Конфлікт між рішенням виконкому про прийняття нового тарифу і законом полягає не в тому, що хтось цього хоче або не хоче, а у відсутності представлених робочій групі розрахунків, що робить безпідставними сьогоднішні слухання. Тому є пропозиція запросити цих, нікому невідомих авторів розробки тарифів, на наступні слухання, і лише тоді розпочати обговорення”.

Секретар громадських слухань Валентин Безвушко:

“Мені відомо, що розрахунки не проводили на підставі замірів і досліджень експертів Інституту метрології, який має право давати висновки щодо правильності їх проведення та відповідності існуючим стандартам. Пропоную перейти до розгляду тарифу після представлення громадськості повного пакета розрахунків”.

Член робочої групи, голова ГО “Асоціація платників податків”, депутат міськради Теодор Дяків: “Ми поняття не маємо, звідки взялася ця цифра 261 грн. 79 коп. за 1 Гкал. Вважаю, вона явно прибільшена, бо виходить, що при центральному опаленні, в перерахунку за 1 кв.м житлової площі, треба платити понад 3 грн., а при автономному, як наприклад, у мене, — 0,40 — 0,50 коп. за підігрів такої ж площі. Я підрахував, що власний “котел” окуповується років за 3 — 4".

Центр „НАШЕ ПРАВО”, Ярослав Жукровський: „За формою слухання нагадували добре зорганізовану масовку теплопостачальників. Громадські слухання за 3 дні - своєрідне ноу-хау по-львівськи. Звичайно, працівники теплопостачальних підприємств — такі ж городяни, але що вони у робочий час і у такій кількості робили у сесійному залі? Чи у їхніх табелях обліку робочого часу була зазначена їх фактична відсутність на робочих місцях?

Вважаю, проведення цих слухань цілковитою профанацією і зловживанням інструментами громадської участі задля прикриття безгосподарності і безладу, який присутній у сфері теплопостачання міста”.

Голова ради координаторів ГО “Вартові закону” Олексій Вєренцов:

“Тариф, який пропонує затвердити виконкому міський голова п. А. Садовий, не вкладається в жодні рамки, оскільки НКРЕ, якому надано законом право його встановлювати, на 24 липня 2008 року визначило такі ціни на 1 Гкал виробленої теплової енергії для населення (без ПДВ): за серпень 2008 року — 99,91 грн. за 1 Гкал; за вересень 2008 року — 102,99 грн за 1 Гкал; за жовтень 20008 року — 106,19 грн за 1 Гкал; за листопад 2008 року — 109,50 грн за 1 Гкал; за грудень 2008 року — 112,92 грн за 1 Гкал. Інспекція цін у Львівській області не погодилася з розрахунком запропонованого нам тарифу, а тому, зважаючи на все сказане, переконаний, що він не відпо­відає нормам закону. Мер і його команда традиційно хочуть “нагріти” львів’ян”.

Новини партнерів

Loading...

Новини Trembita.info

Останні новини

15:14

У Львові визначили найкращих триатлоністів України

13:56

У Львові введуть мораторій на попсу

12:13

Представники НАТО проінспектують Яворівський полігон

10:49

«Пласт» хоче зібрати один мільйон гривень

17:25

Куди у Львові краще не ходити

Архів

lviv.comments.ua

block2

lviv.comments.ua
Загрузка...

Партнеры портала

Price.ua - сервис сравнения цен в Украине

   © «Комментарии:», 2014

Система Orphus