ЛЬВІВ

Каламутна вода мерії

0

Проводячи журналістські дослідження щодо експлуатації та приватизації майна, яке належить територіальній громаді м. Львова, змушені з прикрістю констатувати — нас усе ще дурять... Ніколи не бачили, як ловлять рибу в каламутній воді?

Це просто: двоє — троє підкидають руками з дна мул і пісок у вузькому, неглибокому місці річки. Один із компанії стоїть на кілька кроків нижче за течією і чекає, коли засліплена рибина спливе на поверхню, щоб стати легкою здобиччю.

“Ратуша” запрошує читача на невелику екскурсію площею Ринок. Станемо під вікнами апартаментів міського голови Ратуші
п. Андрія Садового. Через дорогу мали б втішати око старовинні будівлі, визнані пам’ятниками архітектури. Але що це? Полишена мешканцями та зацофана чотириповерхова пам’ятка архітектури під номером 39, а неподалік, під 35 — ще одна. Бігме Боже, неподалік помічаємо фігуру самого львів­ського бургомістра, який однак, виглядає на те, що покинутих на поталу споруд ... не помічає. І не помічає вже з початку своєї каденції! Справжнє диво: ні снігу, ні туману, ні жахливого смогу, а не бачить чоловік!

Аби з’ясувати питання такої короткозорості, редакція звернулася до п. Анатолія Семенка, який працював головним спеціалістом сектору оформлення договорів оренди управління комунальної власності міськради (УКВ):

“Ці приміщення передали орендарям для здійснення підприємницької діяльності за невисокими орендними ставками ще наприкінці 2005 року. Такою є ставка для підприємств ремонту одягу (ательє). Одна з найменших. Однак, відповідно до норм існуючого законодавства, орендар зобов’язаний проводити ремонт наданого йому приміщення, підтримувати його в належному стані, аби воно не втрачало своєї вартості, адже це як-не-як власність мешканців Львова, а не самого мера чи начальника УКВ п. Є. Климовича. У разі ж порушення цієї умови оренди або коли понад три місяці не розпочинають передбаченої договором діяльності, таку угоду розривають. УКВ повинно розірвати договір оренди та оголосити конкурс на передачу приміщень тому, хто запропонує більшу орендну плату. Однак цього донині не зроблено, а орендарі і надалі готові сплачувати символічну плату, терпляче чекаючи, коли скасують закон, який забороняє приватизувати майно громади, що є пам’яткою архітектури. У разі його скасування псевдоорендар приватизує будинок шляхом викупу, а не аукціону. Далі продасть його за ринковою вартістю і заробить на такій оборудці 1 — 3 млн доларів.

— Пане Анатолій, чи існують, окрім цих, будівлі, приміщення, що є власністю львів’ян і які не належним чином використовує міська влада? Де можна ознайомитися з їх переліком?

— Таких приміщень у місті кілька тисяч, однак їх перелік вам навряд чи дадуть в міськраді. Я вважаю за необхідне зробити їх повну ревізію з участю громадськості та правоохоронних органів і переглянути правильність укладених договорів. Наразі львів’яни не знають, що і де їм в місті належить насправді, а тому п. А.Садовому та його команді легко чинити зловживання та оборудки з майном громади. Без такої інформації громадяни Львова, як ті рибини в каламутній воді, не бачать і не знають, куди несе їх течія.

P.S. Газета „Дєловая столица” (19/08/08):

„На сьогодні квадратний метр помешкання в центрі Львова коштує щонайменше 15 тисяч доларів. ... За квадратний метр оренди в центрі просять уже щонайменше 100 — 120 доларів, а найбільш привабливі об’єкти — і по 150 доларів за квадратний метр”.

Новини партнерів

Loading...

Новини Trembita.info

Останні новини

16:35

У двох працівників навчальних закладів на Львівщині виявлений туберкульоз

14:30

На Львівщині зміцнюють охорону кордону

12:38

До Львова на травневі свята завітає близько 2000 паломників

10:36

Львівщина співпрацюватиме із Норвегією у сфері гідроенергетики

19:21

На Львівщині горіло сміттєзвалище

Архів

lviv.comments.ua

block2

lviv.comments.ua
Загрузка...

Партнеры портала

Price.ua - сервис сравнения цен в Украине

   © «Комментарии:», 2014

Система Orphus