ЛЬВІВ

Губернатор продемонстрував активність

0

Микола Кміть пообіцяв звільнити начальника управління у справах сім’ї та молоді Львівської ОДА Андрія Корната після того, як 14 серпня відвідав базу “Мрія” у Славському. Т.в.о. губернатора почав публічно з’ясовувати стосунки із чиновником, аргументуючи своє рішення незадовільним станом місця, де відпочивають діти із постраждалих від повені районів.

Кадри вирішують усе. Будь-який представник влади розуміє, що найкращі кадри — віддані і перевірені люди. Тому не дивує цілком природне бажання нового керівника області створювати свою власну команду. Усі давно звикли до показових суперечок наших політиків найвищого рангу, як-от: Президент і Прем’єр. Тепер нарешті маємо таку ж історію на місцях. Політика — шоу, а яскраве видовище не залишить байдужим нікого...

“9 мільйонів гривень виділила держава, щоб ми так знущалися над дітьми? Ви б пустили сюди своїх дітей. Це злочин! Де керівник цього злочину? Дає інтерв’ю? Це його останнє інтерв’ю на цій посаді”, — заявив Микола Кміть у день відвідин “Мрії”.

Т.в.о. голови ЛОДА саме перевіряв, як виконують наказ Віктора Ющенка про забезпечення належного відпочинку дітей із затоплених районів. На аргументи журналістів про те, що діти, мовляв, задоволені, губернатор відповів: “Діти задоволені, це добре, але організувати все можна було і краще. Ми відмовилися від Ялти, від Алушти... “

Андрій Корнат вислухав докори на свою адресу, проте не написав заяви про звільнення і не пішов на лікарняний, як радив йому ке­рівник області. Начальник управління у справах сім’ї та молоді просто не розуміє, чому чиновник такого високого рангу, як Микола Кміть, почав з’ясовувати стосунки публічно.

“Я не бачу жодного неправочинного кроку з мого боку. Дітей потрібно було терміново вивозити. Їх не було чим годувати вдома, бо все затоплено. Ми не думали в той час про гроші, будуть вони, чи ні. Ми діяли з тих можливостей, які маємо. В мене є список оздоровчих закладів у Львівській області. Їх 26. Загалом вони можуть прийняти на оздоровлення 4,5 тис. дітей одночасно. Перш за все, ще 28 липня надіслав запити у здравниці в Моршин, Славське, Трускавець. Влітку важко знайти місця на базах. 1 серпня отримав інформацію про 260 наявних місць. У Славське відразу можна було вивозити 50 дітей, що ми і зробили. Дітей відправляли із найбільш постраждалих Жидачів­ського і Стрийського районів”, — розповів про свої дії кореспонденту “Ратуші” Андрій Корнат.

База “Мрія” виконує лише державні замовлення і відповідає державним стандартам. Принаймні до цього інциденту з року в рік тут відпочивали діти. В червні і липні цього року тут також були групи. Тоді виникає запитання: “Може слід говорити про невідповідність державних стандартів?” Загалом, усі бази у Львівській області майже однакові. Щоб оздоровлювати дітей, їм потрібен спеціальний сертифікат. І лише в такі бази управління у справах сім’ї та молоді має право везти дітей. Вивозити дітей за кордон на відпочинок управління також не може. Хоча Микола Кміть у коментарі інформаційному агентству Presstime згадував і закордонні можливості.

Щодо грошей, то хоч держава і виділила 9 млн грн, проте досі ні копійки не перераховано безпосередньо на оздоровлення дітей. Це можна буде зробити лише після того, як всі постраждалі відпочинуть. Тоді буде відома точна сума витрат. Це важкий і довгий механізм, але його треба дотримуватись. Андрій Корнат повідомив, що майже 5,5 тис. дітей управління зможе до кінця сезону повезти на оздоровлення. Остання група має поїхати на бази 31 серпня. Контролюючі органи (прокуратура) сприйняли публічну заяву Миколи Кметя як вимогу діяти, як офіційне звернення. Тому управ­ління й усю діяльність Андрія Корната зараз перевіряють. Крім того, у ЛОДА створено спеціальну комісію для розслідування інциденту.

У будь-якому разі Андрій Корнат розповів, що не працюватиме в команді керівника області.

“Я не заважатиму Миколі Івановичу створювати свою команду. Я написав т.в.о. голови ЛОДА службову записку, в якій пояснив свої дії. Він навіть не намагався запросити мене у свій кабінет і поговорити. Основне для мене — зберегти свою честь і гідність. На цю посаду мене колишній губернатор Петро Олійник лише затвердив, а обирали всі молодіжні громадські організації нашого міста й області після Помаранчевої революції. Я дочекаюся результатів роботи комісії. Якщо вона працюватиме упереджено, мені доведеться вступати у публічну дискусію. Якщо таки доведе, що я діяв правильно і не порушив жодного закону, все-таки напишу заяву про звільнення. Вважатиму, що захистив своє ім’я. Хочу піти гідно”.

P.S. Цікаво прокоментував цю ситуацію депутат ЛМР Юрій Кардашевський : “Я сам займаюсь організацією відпочинку дітей. Цього року їх також возив. Скажу чесно, навіть немає спеціальних баз куди б можна було поїхати. Ми вибрались у Карпати із наметами. Пан Кміть, мабуть, просто не знає, як треба робити молодіжну політику і які проблеми існують в цій сфері. Йому просто потрібно було показати своє активне виконання президентського наказу”.

Новини партнерів

Loading...

Новини Trembita.info

Останні новини

13:33

У Львові контрабандними ліками торгували через Інтернет

11:26

Без гарячої води залишились 28 вулиць

17:55

Львів’янка здобула шосту перемогу на Євро-2018

16:27

Громада виступає проти будівництва сміттєпереробного комплексу

14:48

Що вимагають львів’яни від міської влади

Архів

lviv.comments.ua

block2

lviv.comments.ua
Загрузка...

Партнеры портала

Price.ua - сервис сравнения цен в Украине

   © «Комментарии:», 2014

Система Orphus