ЛЬВІВ

У Грибовичах розвідали нове „газове родовище”!

0

Бракує лише власника...

ТзОВ “Гафса”, здається, таки вдалося подолати нелегкий шлях до Грибовицького сміттєзвалища. Після кількох років судової тяганини з мерією, після дивовижного примирення з владою, а тоді ще кількох місяців отримання дозволів товариство таки розпочало виконання робіт із дегазації та часткової рекультивації “сміттєвого королівства” в Грибовичах — про це повідомив засновник ТзОВ “Гафса” Ігор Ковальчук. Хвала і слава!

“Ратуша” попередньо повідомляла, що, за прогнозами керівництва, виконання робіт на звалищі товариство мало б розпочати ще на початку цьогорічного квітня. Однак, як дізналася тоді газета, на той час відповідних дозволів і погоджень ТзОВ “Гафса” не мало: „З квітня ми починаємо роботи на звалищі. Паралельно проходитимемо всі належні експертизи — екологічну, охорону праці, узгодимо й формальності, бо нема часу чекати. Можна розпочати роботу на звалищі без висновків екологічної експертизи. В Криму ми так само почали працювати і паралельно залагоджували всі формальності”, — заявила тоді юрист товариства „Гафса” пані Наталія Ковальчук. Однак після оприлюднення цих, не зовсім правомірних, намірів керівництво, очевидно, змінило свою позицію щодо таких “дрібниць”, як формальні дозволи та висновки. І взялося їх виробляти.

“Проект із дегазації та часткової рекультивації нещодавно пройшов екологічну експертизу, на цю тему відбулися громадські слухання, під час яких присутніх повністю ознайомили з проектом, під протоколом підписалися всі присутні. Є всі дозволи — від СЕС, МНС і Мінекології”, — запевняє засновник ТзОВ “Гафса” Ігор Ковальчук. Водночас депутат Грибовицької сільської ради, голова екологічного порятунку Львівщини і просто вельми стурбована ситуацією зі сміттєзвалищем особа пан Марко Шпікула каже, що слухання справді відбувалися, але він про них дізнався щойно зараз. Щонайменше ще один депутат сільради, за словами Шпікули, теж нічого не знав про слухання. „Справді, по селі розвішали оголошення про слухання, але мене, мабуть, тоді не було на місті, і мене про них не попередили.” Схоже, не вигідно було викликати на слухання людину, яка вже кілька років займається болючим питанням міського смітника розміром у 33 га.

Кому належатиме газ?

Та невеличкі громадські слухання щодо 33-х гектарів сміття — то, як завжди не єдине питання, яке постало перед багатостраждальними грибовиччанами. Їм, що так багато натерпілись від смердючого звалища, цікаво й інше: якщо сміття львівське, земля — грибовицька, а видобуває „Гафса”, то чий буде біогаз? Здається, пирога ще нема, ним ще навіть і не попахує, однак, поділити вже кортить. Цікаво все ж, адже за словами засновника „Гафси” Ігоря Ковальчука, результати аналізів біогазу з Грибовицького сміттєзвалища щонайменше втішні: вміст метану — 62 — 74%. А такі результати є дуже добрими, адже це означає, що проект із рекультивації та дегазації сміттєзвалища розвиватиметься і як енергетичний проект — біогаз можна буде використовувати для виробництва енергії.

„Відповідно до графіка проекту, часткова рекультивація триватиме до грудня. Треба буде перекрити сміття шаром глини, зробити систему дегазації, установити обладнання для спалення. Далі, ми ставимо факел і вивчатимемо потоки газу — чи вони однорідні в часі та за складом. Якщо впродовж трьох місяців ми пересвідчимося, що потоки газу нас задовольняють, проект перейде у другу фазу. Тоді ми приймемо рішення: чи це буде стиснення біогазу для використання його як альтернативного палива, чи його утилізація на генераторах виробництва електроенергії. На Грибовицькому звалищі ми плануємо отримувати 2 250 кубів газу на годину”, — розповідав Ігор Ковальчук.

Хто саме отримає прибутки від „Грибовицького газового родовища”, журналіст „Ратуші”, на жаль, не дізнався. Однак відсутність будь-якої інформації на цю тему знову ж таки наштовхує на певні роздуми. Адже іноді мовчання більш промовисте, ніж слова. Якби я особисто була представником „Гафси” чи влади (місцевої чи Львівської) і мала намір скерувати кошти від видобутку газу на благо громади, дізнавшись про добрі результати, неодмінно поспішала б повідомити, що, можливо, громада матиме користь із дегазації, що її проводить „Гафса” на сміттєзвалищі в Грибовичах (!): вмістила б інформацію про результати досліджень на сайті міської ради, скликала б прес-конференцію на цю тему і розказала б про добрі новини всім: ось, мовляв, яка я хороша... Натомість усі чомусь підозріло мовчать. Тим часом Грибовицьке ж сміттєзвалище, як завжди, оповите пеленою смороду, хмарами гайвороння та цілою низкою запитань без відповідей.

Новини партнерів

Loading...

Новини Trembita.info

Останні новини

13:33

У Львові контрабандними ліками торгували через Інтернет

11:26

Без гарячої води залишились 28 вулиць

17:55

Львів’янка здобула шосту перемогу на Євро-2018

16:27

Громада виступає проти будівництва сміттєпереробного комплексу

14:48

Що вимагають львів’яни від міської влади

Архів

lviv.comments.ua

block2

lviv.comments.ua
Загрузка...

Партнеры портала

Price.ua - сервис сравнения цен в Украине

   © «Комментарии:», 2014

Система Orphus