ЛЬВІВ

“Чорні діри” грошових потоків

0

Попереджувальний страйк, який провели працівники Львівського міського комунального підприємства “Львівелектротранс”, аби привернути увагу громадськості до проблем пересічних трударів цього підприємства, підняв пласт питань, раніше відомий лише вузькому колу чиновників міськради та керівництва цієї установи.

Кореспондент “Ратуші” виявив кілька “чорних дір” у комерційній діяльності керівництва трамвайно-тролейбусних перевізників (“чорна діра” — астрономічний об’єкт, який поглинає будь-яку матерію, і вона вже ніколи не повертається звідти).

Ми — біля диспетчерського пункту тролейбусного маршруту № 7, що розташований за адресою: вул. Городоцька, 321-а. Перетнувши поріг цієї будівлі (площа якої 180 м2), кореспондент “Ратуші” із здивуванням побачив замість клерків тролейбусного парку приймальників макулатури та склотари, ветеринарних аптекарів, а також працівника пункту обміну валюти. На здивоване: “Де тут диспетчерська?” була не менш здивована відповідь: “Яка диспетчерська!? Та її тут років сто нема! І не буде більше ніколи... навіщо, коли 7-й тролейбус тут раз на годину ходить?” Усе — пункт зник! Але в такому випадку на рахунок комунального транспортного підприємства мали б надходити чималі кошти від переданої в оренду підприємцям площі цього приміщення. Хіба що десь тут сховалась таємнича “чорна діра”, в якій зникають гроші, які можна було б використати для виплати зарплати страйкуючим водіям і кондукторам.

Так скільки ж все-таки коштів мали б сплачувати підприємці за оренду майна комунальної власності по вул. Городоцька, 321-а? Оскільки УКВ на чолі з п. Євгеном Климковичем, як і чільники “Львівелектротрансу” не надали для ознайомлення договорів оренди цього диспетчерського пункту, спробуємо зрозуміти цю бухгалтерію за допомогою п. Анатолія Семенюка, який працював головним спеціалістом сектору оформлення договорів оренди управління комунальної власності міськради (УКВ): “Щоб допитливі читачі мали можливість самостійно переконатися в правильності наших висновків, я пропоную ознайомитись із нормативними документами Львівської міськради, зокрема, ухвалою від 31.10.02р. № 98 та ухвалою № 97 від 07.06.07р. “Про врегулювання питання оренди майна територіальної громади м. Львова”. Оскільки ціни на майно комерційної нерухомості постійно змінюються, то є пропозиція в розрахунках керуватися вартістю 1 кв. м. житлової площі звичайної “хрущовки”. В цьому, досить жвавому мікрорайончику, вона коштує вже щонайменше 1,5 тис. у.о. за м2. Далі для обчислення суми оренди візьмемо середній відсоток орендної ставки, відповідно до за­тверджених міською радою: 4% — для ветеринарних аптек, 24% — для пунктів обміну валюти та 12% — для пунктів прийому вторсировини. Отже, приблизно середня ставка по цілому об’єкту становитиме 13%. А тепер проведемо нескладний розрахунок 180 м2 * 1,5 тис. у.о. (~ 4850 грн. * 1,5 = 7275,0 грн. ), звідси 13% = 170 235 грн у рік. Це і є та сума, яку мав би отримати Львівелектро­транс лише від орендарів цього об’єкта нерухомості. До думки про те, що угоди оренди не відповідають існуючим нормам, спонукає факт оприлюднення в “Газеті по-львівськи” (№ 83 від 12.06.08 р.) переліку нежитлових приміщень “для комерційного конкурсного надання в оренду”, зокрема, і по вул. Городоцькій, 321-а площею 31,4 кв.м. До речі, тільки для ветаптеки, причому за орендною ставкою... аж 4%!”

Дивним виглядає і сам страйк, проведений без узгодження з профспілками та без попередження адміністрації, як це вимагає законодавство. В діях кондукторів і водіїв є ознаки порушення трудової дисципліни, які кваліфікують як прогул — невихід на роботу понад трьох годин (п. 4 ст. 40 КЗпПУ). Однак про притягнення до дисциплінарної відповідальності працівників, які не вивели трамваї та тролейбуси на маршрути, поки не йдеться. Виникає крамольна думка: а чи не був цей демарш таємно санкціонований керівництвом підприємства з метою примусити громадян оплачувати подорожчання проїзду з власної кишені, а приховані резерви надходжень від оренди нерухомого майна надалі поглинатиме “чорна діра”...

Новини партнерів

Loading...

Новини Trembita.info

Останні новини

16:35

У двох працівників навчальних закладів на Львівщині виявлений туберкульоз

14:30

На Львівщині зміцнюють охорону кордону

12:38

До Львова на травневі свята завітає близько 2000 паломників

10:36

Львівщина співпрацюватиме із Норвегією у сфері гідроенергетики

19:21

На Львівщині горіло сміттєзвалище

Архів

lviv.comments.ua

block2

lviv.comments.ua
Загрузка...

Партнеры портала

Price.ua - сервис сравнения цен в Украине

   © «Комментарии:», 2014

Система Orphus