ЛЬВІВ

Цілком таємно: громадське майно

0

Магазини й ательє, кафе і ресторани, майстерні та гуртожитки, навіть тротуари та проїжджа частина вулиць — усе з цього переліку нині ще у власності громади м. Львова. Поки що...

Об’єктів і приміщень, які є нерухомим майном комунальної власності нині близько двох із половиною тисяч, однак їх кількість поступово зменшується. Ці об’єкти передані в оренду для підприємницької діяльності, з дотриманням чинного законодавства та нормативних актів міськради, мали б приносити до скарбниці нашої громади мільйони гривень чистого прибутку.

Однак час від часу орендарі звертаються до райців управління комунальної власності (УКВ), що очолює у мерії п. Євген Климкович, із пропозицією дозволити їм придбати приміщення, які вони орендують. Для підприємців таку оборудку, беззаперечно, бажано було б здійснити шляхом викупу, а не аукціону. Чому? Пояснюємо: після отримання дозволу на викуп призначають експерта з оцінки вартості майна, який, як правило, оцінює це майно в десятки разів дешевше, ніж його ринкова вартість.

Аби з’ясувати, як саме господарює команда райців бургомістра п. А. Садового, редакція газети “Ратуша” провела низку журналістських досліджень щодо використання нерухомості, що належить нам із вами — мешканцям Львова. Розпочавши ланцюжок публікацій цієї теми зі статті “Аж надто коштовні вишеньки”
(№ 22 від 11 — 18 червня), ми поцілили в болюче місце самого міського голови Андрія Івановича! Адже під час його перебування на посаді мера у 2006 р. було укладено договір оренди приміщення по вул. Галицькій, 15 між балансоутримувачем ЛКП “Рембуд” і ТРК “Люкс”, засновником якого є, як ви здогадалися, сам Андрій Іванович Садовий! Ця оборудка, за найменшими підрахунками, проведеними спеціалістом із оренди майна УКВ п. Анатолієм Семенюком, завдала кілька десятків тисяч гривень збитків скарбниці міста.

У наступних дослідженнях на сторінках нашої газети ми розповіли краянам про зловживання з майном громади, де фігурували вже сотні тисяч і мільйони гривень, недоотриманих бюджетом Львова. Схеми, за якими вчиняють незаконні оборудки з боку УКВ міста та підприємців, нами з’ясовані — надання в оренду приміщень за найнижчими ставками, причому згодом об’єкт взагалі не використовують, а через деякий час приватизують за безцінь — шляхом викупу. Або ж надані в оренду за мізерною ставкою як “для реалізації медикаментів для малозабезпечених верств населення” передають у суб­оренду комерційним структурам, із яких незаконно отримують надприбутки перші орендарі (“Мовчання ягнят”, № 25). Ох, це мовчання! Саме воно було відповіддю журналістові “Ратуші”, щойно чиновники чи бізнесмени, “замазані” на справах із майном міста, дізнавалися, для чого саме збирає інформацію їх співрозмовник. На журналістський запит до контрольно-ревізійного управління (КРУ) з проханням надати інформацію про результати перевірок деяких комунальних підприємств-балансоутримувачів майна громади відповіді-реакції немає. Не бажає спілкуватися з цього приводу і прокуратура області. Та й що казати, коли напроти вікон прокурорів обласної прокуратури котрий рік поспіль чекає на господаря приміщення магазину “Світоч” на проспекті Шевченка. Він також є майном міської громади, тож його мали б передати в оренду на конкурсній основі або продати через аукціон. Вирішуючи проблему мовчання у відповідь на питання, що стосуються нашого з вами, шановний читачу, комунального майна, редакція вирішила звернутися до міського голови з офіційним запитом про надання переліку цих об’єктів. І ось нарешті відповідь за підписом самого начальника УКВ п. Є Климковича:

Тобто, як бачимо наше з вами майно засекретили від нас, сховавшись за сумнівним грифом “для службового користування”, що зроблено стовідсотково всупереч закону і всі розуміють для чого саме.

Володимр Гірняк, депутат ЛМР, УНП

“Раз на чотири роки львів’яни для керівництва містом обирають депутатський корпус — 90 громадян і мера. Однак майно громади не є власністю будь-кого із цих обраних. Інформацію про кількість, площу чи адресу об’єктів майна громади має право знати будь-який мешканець міста. Я особисто подам депутатський запит щодо надання редакції газети ЛМР “Ратуша” переліку цих приміщень”.

Іван Василишин, депутат ЛМР, КУН:

“На депутатській комісії комунального майна та власності міста вже не раз обговорювали питання про порушення чинного законодавства начальником УКВ п. Климковичем. Наша комісія скерувала подання до міського голови п. А. Садового з пропозицією звільнити із займаної посади п. Є. Климковича. Мер не прислухався до думки депутатів. Нині, після канікул, ми знову піднімаємо питання про звільнення цього чиновника”.

Новини партнерів

Loading...

Новини Trembita.info

Останні новини

13:33

У Львові контрабандними ліками торгували через Інтернет

11:26

Без гарячої води залишились 28 вулиць

17:55

Львів’янка здобула шосту перемогу на Євро-2018

16:27

Громада виступає проти будівництва сміттєпереробного комплексу

14:48

Що вимагають львів’яни від міської влади

Архів

lviv.comments.ua

block2

lviv.comments.ua
Загрузка...

Партнеры портала

Price.ua - сервис сравнения цен в Украине

   © «Комментарии:», 2014

Система Orphus