ЛЬВІВ

Свині не винні?

0

“Мінагрополітики” підвищило цьогорічний прогноз врожаю зернових до 43 млн тонн. Та поки хлібороби “йдуть” на рекорд, невеличкі селянські господарства посіви втрачають. На фермерські поля та людські городи тепер регулярно навідуються лісові тварини. Найбільшими шкідниками стали дикі свині.

Окрім зернових, вони особливо полюбляють картоплю, зазначено у повідомленні Українського Бізнес Ресурсу. Львівщина в цьому не виняток. Найбільше від навали кабанів потерпають на Золочівщині. Зокрема, у селі Побіч Саcівської сільської ради дикі свині знищили мало не вщент урожай зернових майже у кожного господаря. Голова Асоціації фермерів Золочівського району Володимир Лис стверджує, що ця проблема існує вже третій рік поспіль. “Я спілкувався з колегами, — розповідає фермер, — ніде таких масових збитків, як у Побічі, нема. Неподалік розташоване приватне мисливське господарство, воно тварин підгодовує, і їхня кількість різко зросла. Приходять вони по ночах табунами по 20 — 30 особин, виїдають і витоптують усе. Маємо неконтрольовану природу і не знаємо рішення проблеми”. Місцеві старожили стверджують, що раніше таких навал не було, а тепер доводиться часто, навіть по ночах чергувати, вогні палити, але, як свідчить практика, це не надто допомагає. До якихось рішучих заходів, наприклад, відстрілу тварин, селяни не вдаються. По-перше, це незаконно, по-друге, у цьому районі мешкають, здебільшого, старі, вразливі люди.

Володимир Лис також інформує, що збитки наразі підраховує спеціальна комісія, офіційних даних ще нема. Проте голова Асоціації фермерів Золочівщини навів елементарні цифри, додавши які, можна приблизно зрозуміти втрати простого селянина. Отож, обробіток 10 га кукурудзяного поля коштуватиме: оранка — 100 грн, культивація — 50 грн, насіння — 50 грн, мінеральні добрива —
120 грн + праця людей (якщо працівник найманий — 20 грн у день). Наприклад, селянин пенсіонер Андрій Галик після виходу з колгоспу отримав свій пай у чотири гектари землі, придбав трактор і почав вирощувати зернові. Минулі два — три роки його урожай зовсім знищили дикі кабани. Стільки ж часу селянин судився з приватним мисливським господарством “Надбужжя” і зрештою просто полишив землю.

Ситуацію з винищенням зернових полів завідувач мисливським відділом управління лісового та мисливського господарства Львівської області Юрій Дідич називає тупиковою. “Річ у тім, що тварини охороняє державний мисливський фонд, вони під опікою мисливців, що є користувачами угідь, — пояснює пан Юрій. — Законодавство не передбачає ані відшкодування селянам, ані іншого вирішення проблеми”. З одного боку, маємо плюс у примноженні кількості тварин, з іншого — мінус у втраті врожаю. Ще минулого чи позаминулого року пра­цівники управління виїжджали на перевірку, потім зверталися до вищих київських інстанцій, а виходу не знайшли. Право на відстріл кабанів мають лише користувачі мисливських угідь, причому лише за наявності ліцензій (за впольованого кабана треба сплатити не одну тисячу гривень). До того ж полювання лімітоване за кількістю дозволених для відстрілу звірів і місцю ловів. Полювати ближче, ніж 200 м від селянської садиби, загалом заборонено. Якби фермери проявили ініціативу, це б призвело спочатку до адміністративної, а потім — кримінальної відповідальності. Єдине, що пан Юрій міг би порадити селянам, — страхувати врожай. Адже загалом на Львівщині живе 3171 кабан, із них для відстрілу призначено 429.
220 тварин гуляє на Золочівщині, ними опікуються три мисливські товариства району. Зокрема на балансі згаданого господарства “Надбужжя” — найбільше диких свиней цього краю (158 голів).

Новини партнерів

Loading...

Новини Trembita.info

Останні новини

12:31

Прикордонники Львівщини попередили незаконне вивезення дитини закордон

10:35

Сьогодні у Львові покажуть фільм про українських жінок на війні

18:33

У Львові збудують новий міст за понад 25 мільйонів гривень

16:28

Посла сейму Польщі визнають персоною нон ґрата на Львівщині

14:33

На Львівщині активысти рятують лелек (ФОТО)

Архів

lviv.comments.ua

block2

lviv.comments.ua
Загрузка...

Партнеры портала

Price.ua - сервис сравнения цен в Украине

   © «Комментарии:», 2014

Система Orphus