ЛЬВІВ

Загублена грамота

0

Кінець “Гранд готелю”: інформаційна “качка”

Коли два тижні тому заступник начальника управління комунальної власності ЛМР Олеся Цюбченко заявила про закінчення у 2008 році терміну оренди “Гранд готелю”, всі депутати відразу ж зажадали ознайомитись із деталями орендної угоди. В повітрі вже витали нові можливі розклади з орендою цього привабливого приміщення. Та заява чиновниці виявилася “інформаційною качкою”.

В управлінні комунальної власності просто не було всіх потрібних документів, які стосуються договору оренди “Гранд готелю”. Їх загубили. Як? Цього вам не зможе сказати ні будь-який чиновник, ні журналіст. Але такою є наша дивна реальність. “На засіданні робочої групи з підготовки “Євро-2012” ми саме цікавилися об’єктами комунальної власності у центрі Львові. Тоді й почули заяву чиновника про можливість зміни орендаря “Гранд готелю” після 1 січня 2009 року. Депутати вимагали для ознайомлення всі документи. Проте в управлінні їх так і не надали. Якщо документи насправді загубились, то це надзвичайна ситуація”, — стверджує депутат ЛМР Володимир Гірняк.

Віднедавна всі додатки до договору оренди в управлінні комунальної власності вже є (допомогли юристи “Гранд готелю”). І відповідно до них, термін дії оренди триває аж... до 2030 року! Погодьмося, відмінність дуже суттєва, тому дивно, як управління кілька років працювало без цієї інформації. І лише цього року державні службовці задумалися про майбутнє готелю.

Тепер уже можна простежити деталі документів, укладених між міською радою і власниками “Гранд готелю”. Так, перший договір оренди підписаний ще 15 жовтня 1990 року між Львівським готельно-виробничим об’єднанням (директор — Гощук В.) і компанією “Галич інкорпорейтед США”. Тоді її президентом була пані Марта Федорів. За радянськими законами, договір також узгоджений і підписаний головою облвиконкому Степаном Давимукою і головою міськвиконкому Богданом Котиком. Плата за оренду мала бути поквартальною. Її сума — щонайменше 50 тис. доларів у рік (тобто 4 тисячі доларів США на місяць). За весь багатоповерховий “Гранд готель”. Договір діяв до першого січня 2005 року, звичайно ж, із правом пролонгації на рік.

Окрім нього, 17.11. 93 уклали додаток до договору про оренду. Тоді вже український парламент прийняв договір про оренду майна. Компанія “Галич інкорпорейтед США” змінила президента, і ним став відомий у Львові бізнесмен Геннадій Геншафт. Орендодавцем уже був Фонд комунального майна м. Львова в особі Тараса Пахолюка.

І ось маємо додаток від 25 грудня 1998 року, в якому вказано, що “Галич інкорпорейтед, штат Пенсильванія, США” орендує “Гранд готель” до 2030 року. Цей документ у ЛМР підписували Департамент економічної політики та ресурсів (директор — Мандюк О.) і його управління комунального майна в особі Гузели Я. З іншого боку — Геннадій Геншафт.

Ще один додаток до договору уклали 30 березня 2004 року. В ньому змінювалися банківські реквізити.

“Моя заява була попередньою і зробленою згідно з електронною базою даних. Управління вдосконалює свою роботу, ми збираємо докупи всі наші документи і вводимо їх в електронну базу. Намагаємось, щоб всі договори відповідали новим методикам, новому законодавству. З 1 січня 2007 року нам передали бази даних відділів житлових господарств районів Львова. І збираючи документи, додатки до договору про оренду “Гранд готелю” ми не знайшли. Взагалі, ми маємо за місяць до закінчення терміну оренди попереджати іншу сторону, і ще місяць після закінчення договору можна узгоджувати питання його продовження. Але самим стало цікаво, тому звернулися до юристів готелю. Тепер маємо всі документи”, — розповідає і показує договір із додатками Олеся Цюбченко.

До слова, до 1 січня 2007 року орендну плату готель перераховував відділам житлового господарства Галицького району Львова. Тепер гроші йдуть на рахунок управління комунальної власності (колишнє управління комунального майна). Сума становить 60,5 тис. грн щокварталу. Згадаймо дату закінчення основного договору — 2005 рік. Три роки міська рада продовжувала його без будь-яких формальностей, аж тут такі різкі заяви про зміну орендаря. Що ж, не склалося. Чекатимемо ще 22 роки.

Прес-секретар “Гранд готелю” Олена Плахова повідомила кореспондента “Ратуші”: “Ми взагалі не переймалися цією проблемою. Про ситуацію дізналися лише із матеріалу у вашій газеті за 28 серпня — 3 вересня. А щодо міської ради, то ми не знали про те, що вони загубили додатки до договорів. Звідти подзвонили нашим юристам і попросили деякі документи. Ми їх передали”.

Новини партнерів

Loading...

Новини Trembita.info

Останні новини

15:14

У Львові визначили найкращих триатлоністів України

13:56

У Львові введуть мораторій на попсу

12:13

Представники НАТО проінспектують Яворівський полігон

10:49

«Пласт» хоче зібрати один мільйон гривень

17:25

Куди у Львові краще не ходити

Архів

lviv.comments.ua

block2

lviv.comments.ua
Загрузка...

Партнеры портала

Price.ua - сервис сравнения цен в Украине

   © «Комментарии:», 2014

Система Orphus