ЛЬВІВ

Приватність форуму

0

Серед напливу книжок та акцій львівського Форуму видавців не завжди вдається його відчути, віднайти приватний камертон. І тоді форум може втомити, виснажити, роздратувати. Не сподобатися. Обурити. Але навіть такі крайнощі у враженнях пожвавлюють форум.

Однак він може видатися й рутинним, звичним, буденним (хоча саме таке означення президент Форуму видавців Олександра Коваль окреслювала торік як комплімент). Форумом можна захоплюватися, можна просто проживати ці чотири дні співзвучно з книжковим ярмарком та літературним фестивалем.

Приватним камертоном може стати книга, яку давно шукаєте чи яка сама знайшла вас. Або прочитана увечері запоєм літновинка. Чи виступ молодих авторів, щирих або задерикуватих, на ночі поезії...

15-й Форум видавців для мене почався з літературного тандему німецької письменниці Юдіт Герман та українського Тараса Прохаська. Модератор зустрічі Юрко Прохасько розповів приватну історію про важливість для нього приїзду письменниці до Львова: “Я хотів би, щоб ви, Юдіт, собі уявили, яке в мене тепер відчуття. Після того, як багато років тому я відкрив для себе письменницю Юдіт Герман, після того, як бачив ваші знимки, після того як ці книжки так багато років так багато для мене означали, після численних спроб запросити вас до України, я вас нарешті тут бачу”.

Юдіт Герман — сучасна німецька письменниця, усі видані твори якої перекладено й опубліковано українською (“Інший дім, згодом” у перекладі Юрка Прохаська та “Нічого, крім привидів” — переклад Наталки Сняданко). У новій книзі, яку Юдіт от-от подасть видавництву, за словами авторки, “менш зимно, тому, можливо, й менш гарно. Тому що холодних приміщень у моєму житті стає менше”.

Згодом були авторка французьких бестселерів Катрін Панколь, російська письменниця й телеведуча Татьяна Толстая, спо­кійний та врівноважений з опінією провокатора Владімір Сорокін, дотепний та іронічний Іздрик, неймовірно щирий Тарас Прохасько, перейнята ситуацією в країні і трагізмом долі своїх героїв Марія Матіос... Не приїхали на форум Забужко, Дереш, Жадан, Поваляєва. Менше було Андруховича, Карпи.

На вечорах пам’яті згадували двох письменників, що зовсім недавно відійшли від нас, — Василя Кожелянка і Юрка Покальчука. Цього року Україна втратила ще одну важливу для книговидавничої справи людину — майстерного перекладача Анатоля Перепадю.

На Форумі дискутували про те, чи можливо й чи варто письменникам піаритися через “жовту” пресу, обговорювали стан жінки в сучасному суспільстві з погляду письменниць різних країн, дебатували про те, що таке Європа...

Конкурс “Найкращі книги форуму” подарував гран-прі — “Гамлет, принц данський” Вільяма Шекспіра в перекладі Юрія Андруховича з ілюстраціями Владислава Єрка (видавництво — “А-Ба-Ба-Га-Ла-Ма-Га”). Цьогорічний форум і літературний фестиваль організатори свідомо чи мимоволі відпустили у вільне плавання. Дедалі менше часу необхідно проводити безпосередньо в Палаці мистецтв президентові форуму Олександрі Коваль. Склав повноваження координатора літературного фестивалю поет і перекладач Остап Сливинський, а Юрій Андрухович — неофіційний статус промотора фесту.

На форумі завжди чекають нової книжки улюбленого письменника. Заради цього Марія Матіос кілька років тому змістила особистий “графік”: раніше робила подарунок собі й читачам на Миколая, тепер — до форуму. Упродовж чотирьох днів по кілька годин письменниця роздавала тисячі автографів (зі стартового накладу 25 тисяч продали 8 тисяч книжок). Також видавництво “Піраміда” та її генеральний директор Василь Гутковський створив прецедент, рекламуючи нову книжку лауреата Шевченківської премії “Москалиця” на білбордах.

Новини партнерів

Loading...

Новини Trembita.info

Останні новини

15:14

У Львові визначили найкращих триатлоністів України

13:56

У Львові введуть мораторій на попсу

12:13

Представники НАТО проінспектують Яворівський полігон

10:49

«Пласт» хоче зібрати один мільйон гривень

17:25

Куди у Львові краще не ходити

Архів

lviv.comments.ua

block2

lviv.comments.ua
Загрузка...

Партнеры портала

Price.ua - сервис сравнения цен в Украине

   © «Комментарии:», 2014

Система Orphus