ЛЬВІВ

Квартири у пам’ятках архітектури приватизують

0

Депутати Львівської міської ради ухвалили відповідне рішення на сесії 11 вересня 2008 р. Згідно з ним, можна приватизувати помешкання в пам’ятках архітектури.

“Якщо протест прокурора не буде відкликаний, ЛМР у суді повинна захистити інтереси мешканців. Я переконаний, що суд винесе рішення на користь львів’ян”, — зазначив із цього приводу секретар Львівської міської ради
В. Квурт.

Комісія житлової політики та комісія комунальної власності спільно підготували юридичне обґрунтування стосовно того, чому саме можна виносити це питання на розгляд сесії Львівської міської ради, і чому саме ті обмеження, які є в законі про тимчасову заборону на приватизацію пам’яток культури не можна застосовувати до приватизації, зокрема щодо житла.

“Коли прокурор підготував свій протест, він згадував лише один закон, — розтлумачив секретар ради. — Йдеться про тимчасову заборону. Цим законом було передбачено доручення Кабінету Міністрів України впродовж півроку підготувати на розгляд Верховної Ради України перелік пам’яток архітектури, приватизація яких буде заборонена назавжди. Відповідно, Львівська міська рада підготувала цей перелік і передала. У цьому переліку — ті очевидні речі, які приватизувати неправильно, оскільки це суспільно вагомі об’єкти. На жаль, до сьогоднішнього дня це питання не було розглянуто. І я можу пояснити, чому. Ця проблема реально стосується лише м. Львова, в інших містах таких будинків немає, особливо там, де живуть люди. Навіть, якщо зважити на статистику, ви зауважите, що близько 70% пам’яток архітектури розташовано саме у Львові.

Прокурор також не зважив на те, що існує закон „Про охорону історичної спадщини”, в якому передбачена і приватна власність, і передача, і продаж пам’яток архітектури. Тобто є інший Закон України, який має таку ж саму силу і дозволяє це робити. Скориставшись такою розбіжністю трактування в законодавстві, нині суди виносять рішення на право приватизації, але це довга тяганина обходження кабінетів і судова тяжба. Тому Львівська міська рада розробила документ, згідно з яким мешканці можуть із моменту його оприлюднення подавати документи в БТІ на приватизацію свого помешкання в будинках, які належать до пам’яток архітектури”.

Згідно з останніми даними, в історичній частині міста 40% квартир ще не приватизовано, і з моменту офіційного оприлюднення зазначеної ухвали ЛМР вони можуть бути приватизовані.

Новини партнерів

Loading...

Новини Trembita.info

Останні новини

13:33

У Львові контрабандними ліками торгували через Інтернет

11:26

Без гарячої води залишились 28 вулиць

17:55

Львів’янка здобула шосту перемогу на Євро-2018

16:27

Громада виступає проти будівництва сміттєпереробного комплексу

14:48

Що вимагають львів’яни від міської влади

Архів

lviv.comments.ua

block2

lviv.comments.ua
Загрузка...

Партнеры портала

Price.ua - сервис сравнения цен в Украине

   © «Комментарии:», 2014

Система Orphus