ЛЬВІВ

Гуртожиток особливого призначення

0

У відомчому гуртожитку ГУМВС України у Львівській області, 20 років тому виділеному для неодружених працівників, сьогодні мешкають, здебільшого, сім’ї з дітьми. За підрахунками касира установи Марії Товтин, у будинку проживає 215 працівників міліції (з них лише 89 холостяків) із 22 підрозділів МВС міста Львова, 126 дружин і 161 дитина. Загалом 502 особи у 172-х кімнатах.

Пані Марія не здивувалася появі кореспондента у своєму кабінеті на першому поверсі того ж таки гуртожитку. Касир знає, що мешканці скаржаться на умови проживання куди тільки можна — від мера міста до Прем’єр-міністра України. Вона також мешкає тут, але розуміє, що гуртожиток було задумано як холостяцький, а не сімейний, тому на якісні умови особливо не розраховує.

“У кожної сім’ї, навіть з дітьми — по одній кімнаті. У рідкісних випадках і з особливих причин дехто має по дві кімнати”, — повідомляє пані Марія. Звісно, території спільного користування не завадив хоча б санітарний ремонт, тільки грошей на це не виділяють. У кімнатах порядкують мешканці, а от дах полагодили два роки тому, інформує касир, здебільшого, завдяки орендарям — приватним підприємцям з першого поверху, яких сьогодні уже нема, адже мешканці домоглися їх виселення. Плата за проживання у гуртожитку — 64 грн у місяць за ліжкомісце, є й боржники.

З кабінету касира автор цих рядків вийшла з відчуттям на кшталт „не все так погано у нашому домі”, тільки воно минулося вже на другому поверсі будівлі. Вузький довжелезний темний вогкий коридор мешканці вщент заставили тим, що не помістилося у кімнатах — шафами, креденсами, полицями, засіками для картоплі, дитячими візками, велосипедами, мисками, смітниками, взуттям. Загалом усі п’ять поверхів відрізняються один від одного лише ступенем захаращеності. Спалахи фотоапарата не пройшли повз увагу мешканців, дехто охоче зав’язав бесіду з журналістом на болючу тему, проте ніхто не погодився назвати своє прізвище.

Пані Ольга не перший рік займається цією проблемою. В неї зберігається папка з усіма скаргами та зверненнями. Вона розповіла “Ратуші”, що й до чого в гуртожитку. “Ми боремося за перепрофілювання нашого гарнізонного гуртожитку з холостяцького у малосімейний уже два роки, — повідомляє пані Ольга. — А також просимо, щоб нас передали на баланс міста і зняли з балансу Львівського міського управління Міністерства внутрішніх справ області”. І на це є об’єктивні причини, стверджує оповідачка. Зокрема, більшість працівників міліції проживають не самі, а з сім’ями по троє-четверо осіб у кімнаті. Попри те, що оплату проводять із розрахунку за ліжко-місце, а не за метр квадратний, керівництво відмовляється реєструвати жінок і дітей. Оплати за проживання та витрати на обслуговування постійно зростають, плата за кімнату
18 м 2 сьогодні становить 200 — 250 грн, а умови погіршуються.

У бюджеті міського управління міліції коштів на ремонт гуртожитку не закладено. “Ми домоглися виселення приватних орендарів із першого поверху, які платили за метр квадратний, — повідомляє пані Ольга, — сподівалися на покращення власних умов. Натомість туди позаселяли “вільних наймитів”, людей, які мають досить опосередкований стосунок до роботи в міліції. Наприклад, водіїв начальників. А наш комендант не на нашому боці, загалом із людьми говорити не хоче”.

Пані Ольга показує кухні. Загалом їх дві на поверх, тобто на 38 кімнат. Місця майже немає, все завішане одягом, заставлене посудом. Туалетів теж по два на поверх. Відгороджені вони один від одного лише невисокими перегородками. Унітазів у кожному санвузлі по кілька штук, проте серед обивателів існує толерантне негласне правило заходити в туалет виключно по одному, через що виникають черги. Душова кімната лише одна на весь гуртожиток, і навіть вона зараз зачинена. Мешканці сподіваються на ремонт, а поки що миються в тазиках.

Чому місто не забирає гуртожиток на власний баланс, “Ратуша” поцікавилася в управлінні житлового господарства ЛМР. Головний спеціаліст департаменту Марія Сенів інформує, що міська влада уже не перший рік працює над вирішенням цього питання і з радістю прийняла б будівлю на баланс міста, аби всі мешканці змогли узаконити власне проживання і приватизувати кімнати. Але для здійснення цієї процедури необхідно перепрофілювати будинок з гуртожитку у житловий, а клопотання про зміну статусу може подати лише балансоутримувач, тобто Львівське міське управ­ління міліції. Оскільки міська влада не надсилала туди листів у цьому питанні, у відповідь міліція мовчить.

Міліція не мовчить, а вирішує проблему, запевняє керівник прес-центру обласного управління міліції Денис Харчук. Коштів на ремонти в міському управлінні немає, тому установа сама зацікавлена в передачі гуртожитку на баланс міста. Тож наразі роз­глядають питання, як саме варто передати гуртожиток — повністю чи частково. Адже якщо віддати повністю, то ніде буде селити новоприбулих працівників із районів, пояснює пан Харчук. Швидше за все, ситуацію вирішать так: меншу частину гуртожитку залишать відомчою, більшій нададуть статус гуртожитку сімейного типу і віддадуть під опіку міської влади. Конкретні терміни вирішення питання “Ратуші” не зміг назвати ніхто.

Новини партнерів

Loading...

Новини Trembita.info

Останні новини

10:32

Змагання з лижних перегонів відбудуться на Львівщині

18:34

Завтра до Львова приїде перший віце-прем’єр – міністр економіки Степан Кубів

16:30

У Львові чоловік випав з трамвая під час руху

14:31

Сьогодні у Львові презентують фільм про Героїв Небесної Сотні

12:28

Обурені люди перекрили трасу Львів-Городок

Архів

lviv.comments.ua

block2

lviv.comments.ua
Загрузка...

Партнеры портала

Price.ua - сервис сравнения цен в Украине

   © «Комментарии:», 2014

Система Orphus